Mekanında Üç Saati 50 Liradan Çello Çalacak Müzisyen İlanı Veren İşletmeciye Tepki Yağdı

-

Twitter'a bugün bir iş ilanı düştü. Ancak çellist pozisyonu için sunulan şartlar müzisyen olmayanları bile sinirlendirdi.

İlan bu...

Ancak çello gibi emek isteyen bir aletin çalınması için bu ilanın açılması pek çok kişiyi işletmeciyle karşı karşıya getirdi.

1. İşte o tepkiler!

2. Tabii çelişkilerle gelen de oldu.

3. Mekanda sadece çello mu olacak?

4. Makul

5. PC de para...

6. Böyle ufak detaylar da var.

7. İşletme sahibi bu durumu mekanın sıfırdan kurulacak olmasına yordu ama ona da ayriyetten yanıtlar geldi.

8. Harika imkanlar...

9. Bu daha mantıklı.

10. Flüt bile çalınmaz.

11. Çellonun tek bir teli günlük ücretten daha fazla.

12. Hokkabaz gibi...

13. Karın tokluğuna da çalınırdı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
veysi-yesilmen

büyük umutlarla işinden istifa edip modern ve şirin bi cafe açalım eş dost gelse yeter diye açılan bi cafenin daha sonuna geldik :):):):):):)

liar

50 lira ben sana vereyim, şu yazıyı kaldır.

tonguefu

amk vizyonsuz sonradan görmeleri....

gizem-kavasoglu

ücretli öğretmenlerin saati 11.5 lira o çok mu normal çocukların can güvenliği psikolojisi sağlığından sorumlusun bir de ayakta ders öğretiyorsun devlet yaparsa bunu işletmeler de yapar tabi

gizemalina

Bu ülke “ihtiyaçtan satılık” diye konulan ilandaki ürünü “oo ihtiyaçtan satıyor 300 demiş ama nasıl olsa ihtiyacı var 100’e indiririm” diye hesap yapan “insan olamayanların” ülkesi değil mi? “İhtiyaçtan satıyorum” ne demek, mecbur kaldım demek. Satmak istemezdim ama mecburum demek. O ilanları bile en aşağı ne kadar indiririm diye uğraşanların mekan açmış versiyonları bu işte. Utandım ilanı görünce. 50 tl ne demek? Köpeğin önüne kemik mi atıyorsun? “Öğrenci de olabilir” yazmış ama asıl aranılan öğrenci zaten. Çello çalmayı bilen, 50 liraya muhtaç bir insanı sömürmek utanmadan gün sonunda 50 lirayı uzatmak insanlık mı? Yazıklar olsun.

liar

Tamamen katılmakla birlikte eklemek istiyorum, bizde alıcı üçkağıtçı olduğu için fiyatı kırmaya çalışıyor evet ama, satan da aslen üçkağıtçı. Ayıplı malı satıyor aslında mesela ama, öyle diyemeyeceği için ihtiyaçtan diyor. Yani her kademe sıkıntı. Bu olay özelinde ise ben olsam böyle bir fiyatı yazmaya bile utanırdım tek kelimeyle.

Görüş Bildir