Meğer Ne Çok Yaratıcılık Sığdırmışız İçimize! İşte Günlük Pedlerin Şaşırtan Kullanım Alanları

0PAYLAŞIM

İnsan bir şeye ihtiyaç duyduğunda ve gerekli malzemelere ulaşamadığında gerçekten çok yaratıcı çözümler üretebiliyor. Bu aşamada da bambaşka bir amaçla üretilen bir ürünü çözüme dahil edebiliyor. İşte bunlardan biri de, günlük pedler. Hatta günlük pedler üretim amacı dışında daha çok kullanılıyor bile diyebiliriz!

Ayakkabı vurması derdine günlük pedle son verin!

Her giydiğiniz ayakkabı topuklarınızı yara mı yapıyor? Ve siz bu derde küçük yara bandıyla bir türlü çözüm getiremiyor musunuz? O zaman sizi topuklarda koruyucu olarak günlük ped kullanmaya davet ediyoruz! Pamuklu yapıları sayesinde yumuşak bir tampon oluşturan bu pedlerle ayakkabı vurmasının iç sızlatan acısına son verebilirsiniz.

Topuklu ayakkabılarda ayağınız kayıyorsa çözümü günlük pedde bulabilirsiniz

Özellikle yaz aylarında topuklu ayakkabı giymek zorlayıcı olabiliyor. Terleyen ayak sürekli öne doğru kaydığı için hem rahatsız hissediyorsunuz hem de önü açık topuklularda çok kötü bir görüntü oluşuyor. Bu sıkıntıdan kurtulmak için yapmanız gerekense, ayakkabının tabanına bir adet günlük ped yerleştirmek. Böylece ayaktaki nem ped tarafından emilir ve kayma sorunu biter. Üstelik tek tarafı yapışkanlı olan bu pedleri ayakkabıya sabitlemek de çok kolay!

Bir türlü dip bucak temizleyemediğiniz çekmeceler onunla pırıl pırıl olacak!

Çekmecelerin içerisinde biriken minik toz tanelerini bir türlü temizleyemiyorsanız, hemen elinize bir adet günlük ped alın! Pedi biraz deterjan ya da su ile ıslatın. Sonrasında çekmeceleri dip bucak temizleyin. O köşelerde biriken kirlerden bu şekilde kurtulabilirsiniz.

Ekranları da tertemiz yapar!

Telefon, tablet ve bilgisayar ekranlarını da nemli bir günlük pedle temizleyebilirsiniz. Pedin yüzeyi yumuşak olduğu için ekranın çizilmesi gibi bir sorunla da karşı karşıya kalmazsınız!

Dolap ve valiz içindeki kötü kokulara son!

Sürekli kapalı kalan dolapların ve uzun saatler boyunca bagajda duran valizlerin içi kötü kokabilir. Bunun önüne geçmek için günlük pedlerden yararlanabilirsiniz. Elinize birkaç ped alın ve üzerine biraz parfüm sıkın. Parfümlü pedleri dolap ve valiz içlerine yerleştirin. Belli aralıklarla pedleri yenileriyle değiştirin.

Sütyenin demiri rahatsız ediyor diyenler burada mı?

Sütyen kaplarının altındaki demir göğüslere baskı uyguladığı için rahatsız edebilir. Günlük pedi sütyenin iç tarafına yapıştırarak bu rahatsız histen kurtulabilirsiniz.

O bir ter emici!

Kıyafetlerin koltuk altı kısmındaki terli görüntüyle başa çıkamıyorsanız, günlük ped kullanmayı deneyin. Kıyafetin koltuk altı kısmına pedi yapıştırın. Böylece pedin emici yüzeyi koltuk altını sarar ve teri içine hapseder.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cagirmayin-gelmeyecegim

Veeee baktınız çocuğunuzun burnu tıkandı mentollü bir şeyler yapacaksınız ama uçucu yağ hemen uçar diyorsanız . Bir tane ped e damlatın ve baş ucuna yapıştırın sabah a kadar burnu açık uyusun . Ben kendime bile yapıyorum :)

Görüş Bildir