Görüş Bildir
Haberler
MASAK'ın 115 Personeli Gözaltına Alındı: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı TC Kimlik Numarasıyla Araştırmışlar

MASAK'ın 115 Personeli Gözaltına Alındı: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı TC Kimlik Numarasıyla Araştırmışlar

Türkiye’nin gündemini değiştiren bir çok soruşturmanın yürütüldüğü Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun 115 eski personeli gözaltına alındı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Hürriyet’in haberine göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri, savcılığın talimatıyla MASAK’ta 15 Temmuz darbe girişiminden sonra göreve getirilen ve Kasım 2019’da başka kurumlara gönderilen 115 eski personele operasyon düzenledi.

Siyasetçi ve bürokratı sistemde aratmışlar

Siyasetçi ve bürokratı sistemde aratmışlar

FETÖ’ üyeliğiyle suçlanan çalışanların, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile çok sayıda siyasetçi ve bürokratın TC kimlik numarasıyla sistemde sorgulama yaptığı iddia edildi. 

Şüphelilerin bazılarının gizli haberleşme ağı ByLock kullanıcısı, bazılarının ise ‘FETÖ’nün ankesörlü arama listesinde olduğu belirtildi.

'Kendinizi deşifre etmeyin' talimatı

'Kendinizi deşifre etmeyin' talimatı

Sorgulamada etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak itirafçı olan bazı şüphelilerin, ‘kendinizi deşifre etmeyin’ talimatı aldığını söylediği kaydedildi.

Ek gözaltı süresi verildi

Ek gözaltı süresi verildi

Emniyetteki dört günlük sorgularının ardından 115 şüpheli önceki gün Ankara Adliyesi’ne getirildi. Sulh Ceza Hakimliği ifadelerin tamamlanması için dört günlük ek gözaltı süresi verdi. Gözaltındakilerin tümü yeniden emniyete götürüldü.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
77
31
13
9
8
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Balkan Türkleri

Şimdi adı Mali Suçları Araştırma Kurulu olan bir kurumun çalışanlarının haberde geçtiği şekliyle ''çok sayıda siyasetçi ve bürokratın TC kimlik numarasıyla s... Devamını Gör

Yusuf Ziya

Memduh Bayraktaroğlu "Recep amcanın bir çiftliği var, çiftliğinde koyunları var. me me me diye bağırır, çiftliğinde Recep amcanın ..." Eskiden köyünde Recep... Devamını Gör

Resho

Benzer durumlar SGK'da da yaşanmıştı, sanırım Atatürk için zamanında çıkarılan koruma kanununu bunlar kendilerine kullanmak açısından çok yanlış anlamışlar.