Marvel Kahramanları 'Yenilmezler' Gerçekten Çizgi Romanlardaki Gibi Yaratılsaydı Nasıl Görünürlerdi?

-
Abone ol

Son zamanların sinemasına gerçek hayat oyuncuları kadar süper kahramanlar da damga vuruyor. Özellikle Marvel serileri adeta sinema dünyasını kasıp kavurdu; meraklılarına en eğlenceli, güçlü süper kahramanları adeta gerçek hayata geçirerek sundu.

İşte tam da bu noktada çizgi romanları da okuyan Avengers hayranları, biraz şaşırmış olabilirler çünkü her bir kahraman tam da karikatürdeki hallerine benzemiyordu. Peki bu süper kahramanlar kitaplardakinin birebir aynısı olsaydı nasıl görünürlerdi merak ediyor musunuz? Sizler için BoredPanda'dan derledik.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/marvel-comics...

1. Thor

2. Ant-Man

3. Kaptan Amerika

4. Scarlet Witch

5. Hawkeye

6. Falcon

7. Vision

8. Quicksilver

9. Hulk

10. Black Panther

11. Iron Man

12. Black Widow

13. Örümcek Adam

14. War Machine

15. Bu yeniden canlandırmaları gören bazı Marvel hayranları ise şöyle demiş;

"Onları çizgi romandaki gibi yapmadığın için teşekkürler Marvel, ekranda çocuksu dururdu."

16. "Hepsi yeteri kadar yakın. Bence film yapımcıları kostümleri biraz yenilemiş ki daha gerçekçi görünsünler."

17. "Nasıl görünmeleri gerektiği mi? Bunlar yaratılalı on yıllar olmuş, modanın da kendine göre kuralları var."

18. "Zaman değişir. Bu kıyafetlerin bazıları 40'lı 50'li yıllarda tasarlanmış, şimdi güzel durmazlar ki."

19. "Zaman değişir, sene 80'ler 90'lar olsaydı çizgi roman karakterlerinin kıyafetleri tıpatıp benzese olurdu ama yıl olmuş 2018."

20. "Bence bazı çizgi roman versiyonları daha güzel görünüyor."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
babaavoss

En karizma Black Panter diyenler fav.

Gizli Kullanıcı

Serideki en kötüsü Hulk, İncredible Hulk taki hali çok iyiydi Avangers taki oyun hamuru gibi duruyor :)

enk-capital

Çocuksu dururdu ne la. Bu hikayeler çocuklar için zaten başından beri öyleydi. Çocuk ruhlu büyükler ele geçirene kadar.

r2d2

Bildiğim kadarı ile Marvel kaptan amerika ile, DC Superman ile bu yola koyulmuş.. Daha doğrusu üne kavuştukları çizgi romanlar bunlar... Çocuklar için olduğuna emin misin? Kendin kaç yaşındasın bilmiyorum ama Çizgi roman dünyası 17+ yaşa hitap eder. Bir kaç asya ülkesi haricinde de 18 yaşında bir insan artık çocuk değildir. Keza kaptan amerika tamamen ordu propagandası ürünü olmuştur. İlk yenilmez: Kaptan amerika filmine kadar da herkes Kaptan amerika'yı propaganda kahramanı olarak görüyordu. Ki cidden o dönemlerde okullarda propaganda malzemesi olarak da kullanılmış. Film serisinde bu konuya gönderme yapıyorlar zaten

enk-capital

Kahraman hikayeleri çocuklara göredir. Ayrıca çoğu karakterin kostümlerinin kırmızı-mavi renkte olması da Amerikan propagandası amaçlıdır. Çocuklara bunu empoze ediyolar. Bunların tarihçesini iyi araştır. Bütün süper kahramanların bir zamanlar çocukların idolü olduğunu göreceksin. Belki yeni yeni yetişkinlere yönelik işler yapmaya başladılar ama çıkış noktası çocuklardır.

thranduil-king-of-the-woodland

Çocuk ruhlu olmayı seviyorum umarım ruhum bir gün büyümez.

wimpy

çocuklara göreydi ancak mecburen hedef kitlelerini değiştirdiler. günümüzde çocuklar pek çizgi roman okumaz yani. genelde internet ile ya da oyun ile daha çok vakit geçirmekten hoşlanırlar. günümüz çocukları çizgi roman kahramanları yerine oyun kahramanlarını tercih eder. onlarda zaten var olan hayran kitlesine hitaben yapıyorlar artık. biraz uzakdoğu'ya kaymaya başladı zaten çizgi roman kültürü. onlarda da her yaşa hitap eden mangalar vardır. o tarz bir yapıya geçiyorlar gibi gözüküyor. marvel en son kendi dünyasına üç tane çin karakteri eklemişti. mangalardan film yapma işi de genelde tutuyor. kısaca bu kahramanlar bir zamanların çocuklarına hitap ediyordu ancak bugünkü çocuklar pek beğenmiyorlar. o yüzden biraz daha bilim kurgu ekleyip hitap kitlesini yükselttiler. en sonunda tüm marvel evrenini tek bir yerde toplayıp star wars gibi klasik yapıp onun üzerinden devam edecekler sanırım.

wimpy

ben çizgi romanları tercih edenlerdenim. marvel kahramanlarına baktığımızda eskiden fantastik filmler yapıyorlardı şimdi olayı bilim kurguya çevirdiler. yani hem güçler, hem zırhlar, olaylar vs vs mantıksal bir açıklamasını yapmaya çalışıyorlar illaki. kahramanları da baya değiştirdiler. örümcek adam ağ atamıyor :D ,hulk sinirlendikçe güçlenen bir yapıda değil gibi, son filmde kaptan amerika garip garip kalkanlar kullandı vs vs galiba en sonunda hepsi ıron man modeline yakın bir kıvama gelip zırh ile savaşacaklar. ben o yüzden eski versiyonlarını daha çok seviyorum hem güçlü yanları var hem zayıf yanları var. bunlarda bakıyorsun zor duruma düşünce hemen zırhın bir özelliği ortaya çıkıyor :DD (aynısı dc içinde geçerli mesela batman bildiğin iron man olma yolunda gidiyordu :D )

ahra-alya-gul

Vision çizgi romanda berbatmış... Diğerleri gayet iyi olmuş.

Görüş Bildir