Marmaris'in Adı 'Gazi Marmaris' mi Oluyor?

 > 
1.1bPAYLAŞIM

Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu üyeleri, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bulunduğu Marmaris'teki otelde incelemelerde bulundu. Komisyon sözcüsü ve AKP İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, Marmaris'in darbe girişimi gecesinde çok önemli bir yeri olduğunu belirtip ilçeye 'Gazi Marmaris' adının verilebileceğini söyledi.

AKP Burdur Milletvekili ve Komisyon Başkanı Reşat Petek, Başkan Vekili Selçuk Özdağ, sözcü Mihrimah Belma Satır ile komisyon üyeleri Ravza Kavakçı Kan, Hüseyin Kocabıyık, Burhanettin Ünsal ve Mehmet Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişiminde bulunulduğu ve 2 polisin şehit düştüğü saldırının gerçekleştiği otelde ve çevresinde incelemelerde bulunmak üzere Marmaris'e geldi.

Komisyon üyeleri saldırı hakkında detaylı bilgi aldı

Komisyon üyeleri saldırı hakkında detaylı bilgi aldı
Komisyon üyeleri saldırı hakkında detaylı bilgi aldı

Komisyon üyeleri ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklama yaptığı Grand Yazıcı Mares Otel'deki villada, ardından 30 metre mesafedeki çıkan çatışmada şehit olan polis memuru Mehmet Şahin'in kaldığı odada inceleme yaparak saldırı hakkında detaylı bilgi aldı.

"Marmaris'e 'gazi' ünvanı verilebilir"

İncelemelerde bulunan heyette yer alan Komisyon sözcücü Mihrimah Belma Satır, Marmaris'in de tarihte ve darbe girişimi gecesinde çok önemli bir yeri bulunduğunu, Marmaris'e de "Gazi" unvanının verilebileceğini, Muğla milletvekilleri tarafından Meclise teklif getirilmesi halinde kendisinin de bununla ilgili kanun teklifine imza atabileceğini söyledi.

15 Temmuz'un ardından bazı yerlerde isim değişiklikleri yapılmıştı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Ankara'nın Kazan ilçesinin, yine Ankara'da Kızılay Meydanı'nın ve Boğaziçi Köprüsü'nün isimleri değiştirilmişti.

Yapılan düzenlemelerle belirlenen yeni isimler şu şekildeydi:

Kahraman Kazan

15 Temmuz Şehitler Köprüsü

15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı

Siz Marmaris'e 'gazi' isminin verilmesi hakkında ne düşünyorsunuz?

Bence Verilmeli
Hayır
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir