Görüş Bildir
Haberler
Marmara Üniversitesi'nde Satırlı Saldırı

Marmara Üniversitesi'nde Satırlı Saldırı

adem kara
17.01.2014 - 13:36
İçeriğin Devamı Aşağıda

Üniversitede Satırlı Saldırı

Marmara Üniversitesi’nde sağ ve sol görüşlü öğrenciler arasında bir süredir yaşanan kavga bugün sokağa taştı. Kadıköy'ün en kalabalık caddesinde yürüyen bir öğrenci satır, bıçak ve demir sopalarla saldırıya uğradı. Yaralanan sol görüşlü öğrenci Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Olay yerinde gelen yaralı öğrencinin arkadaşları ile polis ekipleri arasında arbede yaşandı.

İddialara göre Marmara Üniversitesi'nde günlerdir öğrenciler arasında yaşanan gerginlik sağ görüşlü bir öğrencinin dün dövülmesiyle zirveye çıktı. Bugün sabah saat 10.00 sıralarında Rasim Paşa Mahallesi, Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde yürüyen Yavuz Ulaş isimli İktisat Fakültesi öğrencisi, 5 kişinin saldırısına uğradı. Ulaş'ı arkadan takip ettikleri öğrenilen kimliği belirsiz kişiler yanlarında getirdikleri satır, bıçak ve demir çubuklarla yaraladıktan sonra kaçtı. Vatandaşların haber vermesiyle olay yerine çok sayıda polis geldi. Kaçan zanlıların yakalanması için çevrede geniş çaplı inceleme başlatıldı. Bir süre yerde ambulans bekleyen yaralı öğrenciyi diğer arkadaşları sakinleştirmeye çalıştı.

Gelen ambulans ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Ulaş, acil serviste tedavi altına alındı. Yaralının hastaneye götürülmesinden sonra 10 kişilik grup ile polis ekipleri arasında kısa süreli arbede yaşandı. Yoldan geçen bir kişinin öğrencilere tepki göstermesiyle gerginlik büyüdü. Takviye ekiplerin gelmesinden sonra sol görüşlü öğrenciler olay yerinden ayrıldı. Olay sırasında kullanılan bir demir çubuk çevrede yapılan arama sonucunda bulundu.

Kavgadan sonra üniversitenin Göztepe ve Haydarpaşa Kampüsü'nde geniş güvenlik önlemleri alındı. Kampüslere takviye polis ekipleri gönderildi. Öğrenciler dışında hiç kimsenin üniversiteye alınmadığı öğrenildi. Görgü tanıkları 4-5 kişilik bir grubun satır, bıçak ve demir çubuklarla Yavuz Ulaş'ın yaraladığını söyledi.

Cumhuriyet

Marmara Üniversitesi'nde Saldırı Sürüyor

Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü önündeki durakta bekleyen bir öğrenci ülkücü grupların satır ve demir sopalı saldırısına uğradı. Hastaneye kaldırılan öğrencinin başına dikiş atıldı.

Göztepe Kampüsü’nde dün de benzer bir saldırı yaşanmış, saldırıyı protesto etmek için kampüs önünden yürüyüşe başlayan öğrenciler polisin TOMa ve biber gazlı müdahalesi ile karşılaşmıştı.

Saldırılara karşı bugün 13.00’te Göztepe Kampüsü’nde basın açıklaması yapılması çağrısı üzerine diğer üniversitelerden kampüse gelmek isteyen öğrenciler Söğütlüçeşme metrobüs durağında polis barikatıyla karşılaştı.

Marmara Üniversitesi öğrencileri sosyal medyadan yaptıkları duyurularla basın açıklamasını saat 15.00’te İktisad Fakültesi önünde yapacaklarını açıkladı. (BK)

Bianet

Kaynak: http://www.bianet.org/bianet/genclik/...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0