Marlon Brando'dan Kendine, Size ve Yaşama Dair Söylenmiş Karanlık ve Hüzün Dolu 17 Söz

 > -

Hikayeye göre bir gün Marlon Brando numaradan bir tekerlekli sandalyeye atlayıp bir kiliseye gider. Orada onu gören bir kadın, kendisine Tanrı'nın izniyle iyileşeceğini ve yürüyebileceğini söyler. Bunun üzerine Brando, sanki mucize eseri olmuş gibi ayağa kalkar ve dans etmeye başlar. Eğer Marlon Brando'yu merak ederseniz buna benzer bir sürü hikayeye rastlarsınız. 20. Yüzyılın en önemli sinema yüzünün, yani Marlon Brando'nun, bir yanıyla da döneminin en karanlık ve merak edilen popüler isimlerinden biri olduğunu söylememize gerek yok herhalde. Derler ki kusursuz oyunculuğunun ve derin kişiliğinin altındaki en güçlü sebep kendisine ve insanlara dair beslediği sonsuz merakmış. Özetle Marlon Brando diyor ki ;

1. ''Benim hayatımdaki en büyük sefalet, ünlü ve servet sahibi olmaktır."

2. "Eğer Hollywood'daysam bunun sebebi parayı geri çevirecek ahlaki cesaretimin olmaması.''

3. "Herkes, sevgisinin karşılık göreceğini bilmek ister."

"Herkes, sevgisinin karşılık göreceğini bilmek ister. "Seni ölene dek seveceğim.” “Birbirimizi sonsuza dek seveceğiz. Sevginin bu ergence ve çocukça anlayışları olmamalıydı."

4. "Çocukken yulaf ezmesini yere attığımız zaman bile annemizin ilgisini çekmek istiyoruz. Rol yapmak, hayatta kalmaktır."

5. "Özgür olmam gerektiğini ömrüm boyunca güçlü şekilde hissettim."

6. "New York’a geldiğimde çoraplarım ve aklım delikti. İçki içer kaldırımda yatıp uyuyakalırdım. Kimse beni rahatsız etmezdi."

7. “Ajanslar, avukatlar, ünlüler... Hepsi saçmalık; para, para, para... Eğer başka bir şey sanırsanız yara alırsınız.”

8. "Hepimiz rol yaparız, bazılarımız bunun için para alır.”

“Geçinmek için yalan söylemek. İşte oyunculuk budur. Hepiniz oyuncusunuz. Hem de iyi oyuncularsınız, çünkü hepiniz yalancısınız... ...hepimiz rol yaparız, bazılarımız bunun için para alır.”

9. " Hayranlık ve saygı görmek, çaresizliğe ve değersizliğe karşı bir korumadır.”

10. "İyi bir dolandırıcı herkesi dolandırır. Bir dolandırıcının kandırdığı ilk kişi kendisidir."

11. “Kendi içimize bakmazsak, dışarıyı net bir şekilde görmeyi başaramayız.”

12. "Her gün gençliğimizden elimizde kalan ne varsa parça parça onu alıyor."

13. "Elinizden gelenin en iyisini yapıyorsanız, gerisini boşvermeli. Böyle düşününce kendim de dahil herkesi affedebiliyorum."

14. "Sakin hissettiğim, huzur dolu anlar var. Ama an onlar"

15. "Bir şeyler uyduran herkes iyi oyuncu. Keşke olmasalar.''

16. "Herkes nefret edebilir, herkes sevebilir. Bu ikisinden birine kendimizi adasak ya katil ya peygamber oluruz."

17. "Çok basit bir ölüm istiyorum kendim için. Ayağım kayıp düşmem gibi"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
numan-kongur

Marlon Brando'nun eski haberlerini incelemek isteyenler aşağıdaki linkten ulaşabilirler...

hukumran

Öyle düşünüyorum ki bu ülkede şu anda ödül almak ya da vermek, Amerikan Yerlilerinin durumları önemli oranda düzeltilmediği sürece uygun değildir. Eğer kardeşimizden sorumlu olamıyorsak en azından celladı olmayalım. Bu gece doğrudan sizinle konuşuyor olabilirdim ancak Wounded Knee'ye gidip, ırmaklar aktıkça ve otlar büyüdükçe onursuz kalmaya devam edecek bir barışın kurulmasını engelleyebilmek için elimden gelen yardımı yapmakla daha yararlı olabileceğimi hissettim. Ümit ederim ki şu anda dinleyenler bunu kabalık olarak addetmez de, yaşayan hafızanın ötesinden beri yaşamlarını destekleyen bu toprakların üzerinde tüm insanların özgür ve bağımsız kalma hakkı olduğuna inandığımızı söylemeye hakkımız olup olmadığı gibi önemli bir konuda dikkati çekmek için yapılmış samimi bir çaba olarak görürler. [oscar töreninden]

burakcorleone

Bu adam bi mükemmel dostum. gerek oyunculuğuyla gerek karakteriyle, sinemanın asi çocuğu. baba zamanında oscarı reddetmiş be. böyle bi adam gelde hayran olma

don-jon

bende bunu anlamıyorum abi. şimdi bu adam yakışıklı. hemde über yakışıklı aq. fena ötesi yakışıklı. bu millet murat boz'a da yakışıklı diyor. bana göre yakışıklı dediğin adam böyle olur.

ersinyavuz

neden büyük bir sanatçı olduğu ortada cesur samimi ve bir felsefesi var

Görüş Bildir