Görüş Bildir
Haberler
Mark Zuckerberg Keçisinin Adını Neden 'Bitcoin' Koydu?

Mark Zuckerberg Keçisinin Adını Neden 'Bitcoin' Koydu?

Teknoloji devi Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg, keçilerinden birine Bitcoin, diğerine Max adını koyduğunu açıkladı. Zuckerberg'ün paylaşımı spekülasyonları da beraberinde getirdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Zira bazı kripto para meraklıları, dünyanın en zengin isimlerinden biri olan CEO'nun bu paylaşımla 'Bitcoin maksimalist' olduğu mesajını verdiğini düşünüyor.

'Bitcoin maksimalist', gelecekte Bitcoin'den başka hiçbir kripto para biriminin kullanılmayacağını veya onlara ihtiyaç duyulmayacağını düşünen kişilere deniyor.

Ancak Business Insider South Africa, böyle bir mesajın Facebook'un mevcut politikasıyla çelişeceğine dikkat çekti. Zira şirket, Diem adlı kendi kripto parasını çıkarmaya hazırlanıyor.

Öte yandan bazı sosyal medya kullanıcıları, keçinin ismini Facebook'un Bitcoin aldığı yönündeki söylentilerle ilişkilendirdi. Şirketin yıllık hissedarlar toplantısının 26 Mayıs'ta yapılması planlanıyor. Dolayısıyla, Zuckerberg'ün Bitcoin yatırımlarını açıklayacağı düşünülüyor.

Webtekno ise İngilizcede keçi anlamına gelen 'goat' kelimesinin aynı zamanda 'greatest of all time'ın (tüm zamanların en iyisi) kısaltması olduğuna işaret etti.

"Zucberberg'ün Bitcoin'i öldürüp öldürmeyeceğini bilmek istiyoruz"

"Zucberberg'ün Bitcoin'i öldürüp öldürmeyeceğini bilmek istiyoruz"

Öte yandan Gizmodo, olayın farklı bir yönünü gündeme getirdi. 

Sosyal medya platformu Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey, Zuckerberg'ün yalnızca kendi öldürdüğü hayvanların etini yemeye karar verdiği dönemde, öldürdüğü keçiyi kendisine pişirip ikram ettiğini öne sürmüştü.

Ocak 2019'da yaptığı açıklamada 'Sanırım onları öldürüyor. Önce bir lazer silahı ve sonra da bıçakla. Ardından onu kasaba gönderiyor' diyen Dorsey, lazer dediği aracın muhtemelen bir şok tabancası olduğunu söylemişti.

Buradan yola çıkan Gizmodo, 'Biz sadece Zucberberg'ün Bitcoin'i öldürüp öldürmeyeceğini ve yiyip yemeyeceğini bilmek istiyoruz' diye yazdı.

Independent Türkçe, Webtekno

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
2
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın