Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mantardan Yapılan Bu Drone Gerektiğinde Kendini Parçalayabiliyor

Anasayfa > Gündem

Sıradan bir drone’dan daha gizli ne olabilir? Tabii ki casusluk aktivitelerinin kanıtlarını yok etmek için gerektiğinde kendini parçalayabilecek olan mantar bir drone. Farklı eğitim kurumlarından gelen araştırmacılardan oluşan bir takım ve NASA Ames Araştırma Merkezi ‘miselyum’dan (mmantarın bitkisel kaynaklı kısmı) biyolojik olarak çözünebilir bir drone üretti ve test uçuşlarını başarıyla tamamladı. NASA Ames’den Lynn Rothschild’ın söylediğine göre aniden bir su birikintisi şeklinde parçalanan drone’un eskiden orada olup olmadığını anlamak mümkün değil.

Elbette drone’un her parçası biyolojik olarak parçalanabilen materyalden yapılamıyor ancak bu özelliği sağlamak isteyen takım cihazın devrelerini de kasa ile beraber parçalanabilen “gümüş nanoparçacıklı mürekkep” ile yapmış. Pervaneleri ise normal bir quadrocopter’den alınan casus drone’da bu durum da gelecekte değişebilir.

Kaynak: http://www.engadget.com/2014/11/13/bi...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?