Görüş Bildir

etiket Mansur Yavaş Sosyal Medyanın Gündeminde: 'Bakmayın Kocaman Sıfatlar Yakıştırılmasına, Maaşımızı Siz Ödüyorsunuz'

Anasayfa > Gündem

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın katıldığı bir programda kullandığı ifadeler gündem oldu. Yavaş açıklamasında 'Biz sizin paranızı harcıyoruz ve devlet memuruyuz. Bakmayın kocaman sıfatlar yakıştırılmasına. Bizim herhangi bir memurdan farkımız yok, maaşımızı da siz ödüyorsunuz' ifadesini kullandı.

Başkan Mansur Yavaş'ın konuşması şöyle 👇

Başkan Mansur Yavaş, konuşmasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak herhangi bir memurdan farkının olmadığını belirtirken, 'Bunu özellikle anlatmak istiyorum. Biz sizin paranızı harcıyoruz ve devlet memuruyuz. Bakmayın kocaman sıfatlar yakıştırılmasına, protokolde oturulmasına. Bizim herhangi bir memurdan farkımız yok, maaşımızı da siz ödüyorsunuz. Yaptığımız bütün işlerin parası da sizden çıkıyor' diye konuştu.

''Eğer hukuk yoksa, ekonomi de yoktur...'

Mansur Yavaş konuşmasını şöyle sürdürdü:

'Devlet yönetiminin asla sizin üzerinizde bir şey olmadığını ve sizin Anayasa'da verdiğiniz yetkiyle sizi yönettiklerini bilerek, öyle koca koca arabalarla ve korumalarla gidenlere bakmayın. Onlar aslında haksızlık yapıyorlar.

Hukukun en iyi uygulandığı ülkelerin listesini bir kağıda yazın. Sonra da milli gelirin en yüksek olduğu ülkeleri yazın. İki listeyi karşılaştırdığınızda, yan yana geldiklerini göreceksiniz. Eğer hukuk yoksa, ekonomi de yoktur arkadaşlar.'

Yavaş'ın açıklamaları sosyal medyanın da gündemindeydi. Öne çıkan bazı yorumlar şöyle 👇

Yavaş'ın açıklamaları sosyal medyanın da gündemindeydi. Öne çıkan bazı yorumlar şöyle 👇
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1286
557
20
15
13
8
6
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?