Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mamut Art Project 2015'ten Göze Çarpan 13 Çalışma

50PAYLAŞIM

Ulaşılabilir sanat alternatifi olarak yola çıkan ve her yıl yeni sanatçıların üretimleriyle gelişen Mamut Art Project, ilk kez 2013 yılında düzenlendi. Her yıl büyüyen bu organizasyonda farklı disiplinlerden sanatçıların işleri uzman bir jüri tarafından seçilip sanatseverlerle buluşuyor. 25 Mart'ta açılışı gerçekleşen proje 29 Mart'a kadar Küçükçiftlik Parkı'nda izleyici ile buluştu. Detaylı bilgi için buradan Mamut'a ulaşabilirsiniz. Açılışta gözümüze takılan eserler sizlerle :)

Sümer Sayın - Arkadaki Dünya

2014'teki bir motosiklet kazasında hayatını kaybeden fotoğrafçı Cem Ersavcı'ya ithaf edilen Arkadaki Dünya serisi, onun gezi olayları sırasında "Arkada çok güzel bir dünya var" sözünden yola çıkılarak kurgulanmış. İnsan yapımı olandan doğaya kaçma fikriyle ve aynı zamanda bunun tersiyle de ilişkili olabilecek fotoğraflar bir araya getirilip geometrik çizimler sayesinde fotoğrafların içerdiği ve çağrıştırdığı öğeler arasında görünür bir diyalog kurulması hedeflenmiş.

Aydın Büngül - Ölü Beden

Işık Özçelik - Gele

"Her zar 'Gele'dir. Ancak yeterli sayıda deneme köşeli zemini düzleştirebilir. Bu bazen iktidarın kabuğuna atılan bir kaldırım taşı olabilir."

Işık Özçelik - Öteki

Arda Diben

Ayşe Topçuoğulları - Çocuk Oyuncağı

Can Dağarslanı - Kimlikler

"İnsanlar gerçekliğin sınırlarını zorlamayı tercih ediyor. Bense gerçekliği koruyarak da sıradanlıktan kaçabileceğime ve ufak müdahalelerde bulunarak grotesk bir atmosfer yaratabileceğime inanıyorum."

Candan İşcan - Dünyanın Etten Kalbi

İbrahim Resnelli - Anlamsızlığın Ölümü

Mary Moon

Mehmet Yılmaz - Ayağa Kalk

Mehmet Yılmaz'ın "Ayağa Kalk" çiçekleri kapımızda olan ekolojik felakete karşı mücadele ediyor. "Doğal ortak mülklerimiz tehdit altında olduğunda bizi piyasanın ya da devletin değil, adına yaraşır bir komünist seferbeliğin kurtaracağını savunan başka bir argümandır bu."

Özgür Akpınar - Bir Varmış Bir Yokmuş

"Bir şeyin kendinden sonra var olduğunun kanıtlanması ve aktarılması için biri tarafından gösterilmeye, hatırlanmaya, kaydedilmeye değer bulunması, bilinmesi gerekir... Bir annenin hayatı risk altında olan çocuğunu bir daha görememe korkusuyla fotoğrafçıya gidip kucağında tek bir kare fotoğrafını çektirmesi de ondan hayata bir parça, bir kanıt bırakma çabasıdır.yok oluşa, ölüme karşı yapılabilecek tek şey budur."

Siavash Kheirkhah - Beheşt-i Zehra

Beheşt-i Zehra üzerinde 1,5 milyon mezarın bulunduğu Tahran'ın en büyük mezarlığı. Aile ve özel mezarlıkların her biri kendine ait bir oda ve dekora sahip.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir