Mahkeme, Adnan Oktar'ın Cinsel İstismar Sistemini Çizgi Roman Yaptırmış

 > 
762PAYLAŞIM

Adnan Oktar'ın yargılandığı İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, örgütün cinsel istismar ve tecavüz sistemini çizgi roman haline getirtti. "Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü'nün Cinsel İstismar Sistemi" isimli 108 sayfalık çizgi romanda Oktar liderliğindeki örgütlenmenin kadınları nasıl tuzağa düşürdüğü ayrıntılarıyla anlatıldı.

Adnan Oktar'ın da aralarında olduğu, 78'i tutuklu 236 sanığın İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam ediliyor.

Soruşturma kapsamında hazırlanan 3 bin 908 sayfalık iddianamede Adnan Oktar’ın 150 yıldan 1365 yıla kadar hapsi isteniyor.

Adnan Oktar Cinsel Hayatıyla İlgili Mahkeme Başkanına Verdiği İlginç Cevaplarla Gündem Yarattı - onedio.com
Adnan Oktar Cinsel Hayatıyla İlgili Mahkeme Başkanına Verdiği İlginç Cevaplarla Gündem Yarattı - onedio.com

Örgütün işleyişi 108 sayfalık çizgi romanla anlatıldı

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın aktardığına göre mahkeme heyeti, örgütlenmenin kadınları nasıl tuzağa düşürdüğünü toplumun bilmesi adına bugüne kadar yargı dünyasında görülmedik bir yola başvurdu.

Mağdurların ifadeleri, teknik takip verileri ve ses kayıtları ışığında 108 sayfalık çizgi roman hazırlandı. 

Çizgilerin yanı sıra kitaba 13 mağdurun savcılık ve mahkeme ifadelerinden, sanıkların telefon konuşmaları ve yazışmalarından alıntılar serpiştirildi.

Çizerin ismi gizli tutulurken, romanın masrafı mahkeme kaleminden karşılandı.

Saymaz'ın haberi şu şekilde:

“Romanın sunuş yazısında, Oktar ve örgütünün bazı kamu görevlilerince korundukları iddia edilerek şöyle deniliyor: 'Kırk yıldır binlerce genç kızı cinsel olarak mağdur etmesine rağmen örgütün silahlı ve korkutucu gücü ve kamu kurum kuruluşlarındaki bazı kirli eller bu korkunç istismar sisteminin ortaya çıkmasını engellemiş, karşısına kimsenin çıkmaya cesaret edemediği örgüt varlığını bugüne dek sürdürmüştür.'

Romanda, 70 kadar mağdur kızın anlatımları doğrultusunda ‘Hale’ adlı hayali karakter yaratıldı. Üniversiteli Hale, İstanbul’da ünlü bir AVM’de gezerken, Oktar’ın ‘kız bulma imamı’ diye suçlanan B.Y. tarafından hedef seçiliyor. Kendisini ajans sahibi olarak tanıtan B.Y., Hale’ye lüks markaların sosyal medyadaki reklam yüzü olmayı öneriyor. Hale, kabul ediyor. B.Y., Hale’yi evine bırakıyor. Bu sırada pahalı arabasını, korumalarını, tabancasını ve torpido gözündeki parasını göstererek, genç kızı etkiliyor. İşleri yüzünden evlenemediğini, Hale’den hoşlandığını söylüyor.

Baş başa yedikleri yemekten sonra B.Y., Hale’yi yalısına götürüyor.

Yalıda E.D. ve K.G. adlı arkadaşlarıyla yaşadığını söylüyor. İslam’ı en doğru yaşayan topluluk olduklarını anlatıyor. Dine göre şarap dışındaki içkileri tüketmenin, evlilik öncesi farklı şekilde ilişkiye girmenin helal olduğunu savunuyor. Hale’yi ilişkiye ikna ediyor.

Birkaç hafta sonra Hale’yi, arkadaşları K.G. ve E.D ile toplu ilişkiye zorluyor. Görüntüleri çekiliyor. Hale ayrılmaya karar verince “Evleneceğiz” diyor. Evliliğe karar vermesi için Oktar’ı ziyaret edeceklerini kaydediyor. Kandilli’deki villada Hale’yi gören Oktar, iltifat edip altın kolye veriyor.

B.Y., Oktar’ın mehdi olduğunu iddia ediyor. Ardından şöyle diyor:

“Aslında dinde her şey çok rahat. Abi bunu göstermek için kaliteli ve güzel kızların olduğu, şarkılı türkülü ortamların olduğu cenneti oluşturmaya çalışıyor.”

Evlenmeden önce Hale’nin iç çamaşırsız halde Oktar’ın huzuruna çıkmasını istiyor. “Onu doktor olarak düşün. Vücuduna bakması lazım” diye tembihliyor. Oktar, vücuduna dokunduğu Hale’yi kendisine nikahlıyor.

Romanın sonunda Hale, kediciğe dönüşüyor.”

Almanya'da 'Erdoğan'a Hakaret Eden Sığınmacının Yüzüne Tüküren' Şahıs, Ailesiyle Birlikte Türkiye’ye Gönderildi - onedio.com
Almanya'da 'Erdoğan'a Hakaret Eden Sığınmacının Yüzüne Tüküren' Şahıs, Ailesiyle Birlikte Türkiye’ye Gönderildi - onedio.com
Yerebatan Sarnıcı Çökmek Üzere: Güçlendirme Projesine ise 57 Gündür Cevap Verilmiyor - onedio.com
Yerebatan Sarnıcı Çökmek Üzere: Güçlendirme Projesine ise 57 Gündür Cevap Verilmiyor - onedio.com
RTÜK, TV Kanallarını Uyardı: 'Konuklar Her Alanın Uzmanı Gibi Konuşuyor' - onedio.com
RTÜK, TV Kanallarını Uyardı: 'Konuklar Her Alanın Uzmanı Gibi Konuşuyor' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir