Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Lugano: "Çocuklarım Neden Dönmediğimi Soruyor"

Anasayfa > Spor

Fenerbahçe'nin eski yıldızı Diego Lugano, eski takımını ziyaret etti.

FB TV'ye konuşan Lugano'nun açıklamalarından dikkat çeken satırlar şu şekilde;

“Burada olmaktan dolayı mutluyum'

Öncelikle burada olmaktan dolayı büyük mutluluk yaşadığına vurgu yapan Lugano, Çok mutluyum. Yaklaşık 4 senedir gelemiyordum. Gelince kafamda bir çok anım canlandı. Burayla ilgili çok güzel hatıralarım var. Sevdiğim insanları da tekrar görmek mutluluk verici.” ifadelerini kullandı.

“Tesisler dünya standardında”

Fenerbahçe’yi sportif anlamda takip ettiğini belirten Lugano, Sportif anlamda ben, hatta ailem, çocuklarım takip ediyoruz. Maçlarını izliyoruz. Buraya gelmeden önce tesislerin bu kadar gelişmiş olduğunu bilmiyordum. Görme fırsatım olmamıştı. Bence tamamen dünya standardında diyebilirim. Çok şaşırdım ve mutlu oldum” dedi.

Aziz Yıldırım’a şükran borcum var”

Aziz Yıldırım’a şükran borcu olduğunu belirten Uruguaylı eski futbolcumuz, Buradan ayrılırken Aziz Başkanla görüşme fırsatım olmadı ama her seferinde bana Başkanı sorduklarında O’na şükran borcum olduğunu söylüyorum. Çünkü bana burada oynama şansı verdi. Bunun için teşekkür ediyorum O’na. Sadece ben değil ailemde öyle. 2 çocuğum da İstanbul’da doğdu. Dolayısıyla neden ayrıldığımı hala bana soruyorlar. Baba neden dönmüyoruz diyorlar. Başkan’a bu fırsatı tanıdığı için teşekkür ediyorum, şükran borcum olduğunu söylüyorum. Umarım sportif anlamda da, hayatında da başarılı olur” diye konuştu.

Taraftara karşı duyduğu tutkunun her zaman devam ettiğini söyleyen Lugano, Futbolcu olarak bir süre sonra yaşlanıyorsunuz, sakatlanıyorsunuz, futbolu bırakıyorsunuz ama benim onlara karşı, onların bana karşı duyduğu o tutku, aşk her zaman devam ediyor. Bunu kelimelerle anlatmak çok zor” ifadelerine değindi.

“100. yılda kazandığımız şampiyonluğu hiç unutamadım”

Fenerbahçe forması altında unutamadığı çok maç olduğunu belirten Lugano, İlk geldiğim sene, 100.yılda kazandığımız şampiyonluğu hiç unutamadım. Üzerimizde bayağı bir baskı vardı şampiyonluk adına ve biz de bunun bilincindeydik. Şampiyon olunca o mutluluktan sonra üzerimizden büyük bir yük kalkmıştı. Unutamıyorum o süreci” dedi.

Galatasaray derbisinde attığım gol önemliydi”

Son olarak Fenerbahçe forması altında attığı gollere değinen Uruguaylı eski futbolcumuz Diego Lugano, Attığım önemli goller vardı tabi ama bence güzel değillerdi. Galatasaray derbisinde ve bir Trabzonspor maçında 9 puan geriden gelip şampiyon olduğumuz sene attığım gol önemliydi. Son sene Sevilla maçında attığım gol de bence çok önemliydi” dedi.

Eurosport

Kaynak: http://tr.eurosport.com/futbol/super-...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?