Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Londra'da Yangın Faciası: Can Kaybı 17'ye Yükseldi

 > 
116PAYLAŞIM

Geçtiğimiz günlerde terör saldırısıyla sarsılan İngiltere bu kez bir yangın faciasıyla karşı karşıya kaldı... Başkent Londra'nın batısında bulunan Latimer Road'da 24 katlı bir bina alevler içinde kaldı. Dün, günün ilk saatlerinde başlayan yangını söndürmek için 200 itfaiyeci ve 40 itfaiye aracı görev yaptı.  

Sosyal konut olduğu belirtilen binada 120 daire olduğu, ve yangının çıktığı sırada binada 400-600 arası kişinin bulunduğu belirtildi. Londra Emniyeti'nden yapılan açıklamada en az 17 kişinin hayatını kaybettiği, 18'i ağır olmak üzere 68 yaralandığı duyuruldu ve can kaybının artacağının tahmin edildiği kaydedildi. 

AFP

İtfaiye, sağlık ve emniyet yetkililerinin düzenlediği ortak basın toplantısında, binada yürütülen arama ve inceleme çalışmalarının uzun bir süre daha devam etmesinin beklendiği belirtildi.

Londra İtfaiyesi de binadan kendi çabalarıyla çıkanlar haricinde 65 kişinin itfaiye ekiplerince binadan çıkarıldığını aktardı.

Reuters

İtfaiye ekiplerinin gece boyunca olay yerinde bulunacağını bildiren yetkililer, binanın büyük bir kısmındaki aramaların tamamlandığını kaydetti.

Yetkililer, yangının ardından kaç kişiden haber alınamadığına ilişkin herhangi bir bilgi aktarımında bulunmadı.

AA 

Yangını kontrol altına alma çalışmaları sürerken, çevreye moloz parçaları dökülmeye devam etti.

Çevre sakinleri  yangını gözyaşları içerisinde izliyor- CNN

Yangın nedeniyle bazı metro seferlerine de ara verildi. A40 Westway karayolu da çift taraflı olarak trafiğe kapatıldı.

Binada oturanların, son yıllarda yangın riskine karşı çok sayıda uyarı yaptığı ancak herhangi bir önlem alınmadığı yönünde iddialar var.

Sosyal konut olduğu belirtilen bina yangından önce böyle görünüyordu...

BBC, AA ve AFP

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir