Londra'da Bir Otobüste Dört Magandanın Tacizine ve Saldırısına Maruz Kalarak Darp Edilen Lezbiyen Çift

2.8bPAYLAŞIM

Eşcinsel bir çift, Londra otobüsünde dövüldü. Sebebi ise kendilerini rahatsız ederek öpüşmelerini isteyen homofobiklere karşı çıkmaları. Detayları sizler için The Sun'dan derledik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/news/9249561/ry...

28 yaşındaki kabin memuru Melania Geymonat ve 29 yaşındaki kız arkadaşı Chris, korkunç bir homofobik saldırının ardından darp edildi.

Dört magandanın saldırısı sırasında Amerikalı Chris'in çenesi kırıldı. İki kadının da yüzünde kesikler ve yaralar var. 

Saldırıyla alakalı olabileceği düşünülen beşinci bir şüpheli de 30 Mayıs günü tutuklandı. Otobüs şoförü elinde görüntüler olduğunu ve polis ile iş birliği içinde olduğunu belirtti.

Kadınların yaşadığı bu duruma insanların verdiği tepki oldukça fazlaydı. Ancak bir kesim de 'kendi başlarına dert açtıklarını' söyleyerek yine genç kadınların suçladı.

'Eş cinsel olduğunuz için başınıza bu geliyor.' -Ryan Bennett

'Erkek kardeşimin evlenecek bir kız bulamamasına şaşırmamalı. Bütün kızlar, yine kızlar tarafından kapılmış durumda.' -Chisomo Chitete

'Bunu toplum içinde yapmayın. Şimdi aptallığınızın sonuçlarını gördünüz mü?' -Danzil Denno

Çift yapılan röportajda, bu çirkin saldırının onların saklanmasına sebebiyet vermeyeceğini açıkça belirtti. 

Chris ise BBC ile yaptığı röportajda;

"Eş cinsel olduğumu açıkça göstermekten korkmuyorum.  Aksine, daha fazlasını yapmalısınız. Öfkeliydim, hala da öfkeliyim. Korkunçtu ama tuhaf bir durum değildi. Birçok insanın hakkı ve temel güvenliği tehlikede. İnsanların, sağ görüş popülizmini savunanlara karşı ayaklanması gerektiğini hissetmelerini istiyorum. Nefret suçlarının artışından kendimi sorumlu hissediyorum. İnsanların kendilerini ve birbirlerini savunmalarını istiyorum." dedi.

Melania olayların nasıl geliştiğini ve korkunç saldırının detaylarını anlattı.

İkili üst tarafta önde oturmak istiyordu. Sonrasında arkalarındaki genç bir erkek grubu iğrenç cinsel hareketler yaparak, çiftin öpüşmesini istedi. 

"Holigan gibi davranmaya başladılar. Bizi, yani 'lezbiyenleri' izlemekten hoşlandıklarını söyleyerek öpüşmemizi istediler. Bütün olayı hatırlayamıyorum ama 'makas' sözcüğü kafamda yer etti resmen. Olayları sakinleştirmek için şakalar yapmaya başladım. Ciddiye alınmayınca giderler, diye düşündüm. Hatta Chris hasta numarası yaptı ama bizi taciz etmeye devam ettiler. Bize bozuk para fırlattılar ve daha da istekli davranmaya başladılar."

Melania neler olduğunu anlamadan önce Chris erkek grubunun ortasında dövülmeye başlandı.

"Oraya gittim ve Chris'in yüzü kanıyordu. Sonrasında hatırladığım tek şey ise bana yumruk atıldığı. Kanı görünce başım döndü ve düştüm. Bilincimi kaybedip kaybetmediğimi hatırlamıyorum. Birden otobüs durdu ve polis oradaydı. Her yerim kan olmuştu."

Melania burnunun kırılıp kırılmadığını anlamaya çalışıyordu. En az dört adam olduğunu, bir tanesinin İspanyolca konuştuğunu ve diğerlerinin de İngiliz aksanı olduğunu belirtti. 

Saldırıyı gerçekleştiren kişiler otobüsten inip kaçmadan önce çifti soydular.

Kadınlara ve eş cinsellere karşı sergilenen şiddet tutumlarını göstermek ve toplumsal farkındalık yaratmak isteyen Melania, fotoğrafları paylaştı.

"Beni en çok üzen şiddetin bu kadar yaygın olmadı ve bazen belli bir etki hissetmek için darp edildikten sonra her yeri kan içinde kalan bir kadını görmek gerekiyor. Cinsel bir obje olarak görülmekten, bunların her zaman olduğunu anlamaktan ve eş cinsel arkadaşlarımın darp edilmesinden bıktım. Sözlü tacize, homofobik şiddete ve kadın düşmanlarına karşı dik durmalıyız. Çünkü kendi hakkınız için kendi başınıza uğraştığınız zaman bu oluyor. Onur ayında, Haziran'da bunları durdurmak için herkesin sesini çıkarmasını ve gündeme getirilmesini umut ediyorum."

Konuyla ilgili Londra Valisi Sadig Khan da konuştu. 

"Bu iğrenç ve düşmanca bir saldırı. LGBY karşıtı nefret suçlarına karşı Londra'da tolerans gösterilemez. Yetkililer olayı araştırıyorlar. Eğer konuyla ilgili bilgisi olan varsa lütfen polise bildirsin."

Theresa May ise "Bu çok kötü bir saldırı ve ben olaydan etkilenen çiftin yanındayım. Kimse kimliğini veya kimi sevdiğini saklamak zorunda değil. Bizler de LGBT topluluğuna karşı gerçekleştirilen bu kabul edilemez şiddeti ortadan kaldırmak için birlik olmalıyız." dedi.

Yaşları 15-18 aralığında olan gençler geçtiğimiz günlerde tutuklandılar. Beşinci şüpheli de ardından göz altına alınarak tutuklandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sleepyoyku

Sanırım her yerde sağcılar aptal

ulas-c.-cakmak

Bu işi yapanlar yine büyük olasılıkla Arap,Afgan,Cezayirli vs. Ancak ne iştir ki bu LGBT örgütü ülkelerini kum maymunları ile doldurmaya bayılıyorlar. "Sağ görüş Popülizm'i" falan demiş. Hanımefendi, şayet gerçek bir Sağ görüş egemen olsaydı ülkenizde, en azından sana bunu yapanları ülkeye almazlardı. Zaten Avrupa'da bizim ülkede olduğu gibi eş cinsellere açıkça cephe alan siyasetçiler yok artık. Aşırı Sağcı dedikleri kişiler bile takmıyor artık. Avrupa Arap ve Afikalı akınına uğradığından beridir bu tür olayları bırak taciz ve tecavüz arttı. Liberaller, kendi değerleri ile en çok çelişen grupları sırf Muhafazakarlara inat olsun diye alıyorlar. Bu asalak akınından en çok zarar gören de biziz zaten. Bunlar hep Hümanizm yüzünden oluyor. Doğal Seçilim sürecinde elenmesi gereken toplumları zorla yaşatarak insan nüfusunun ve genetiğinin dengesini bozuyorlar. Bir de bunlarla çiftleşip üstüne çocuk yapan... midem bulandı daha fazla konuşamayacağım.

ecegece1

Tanıdığım hiçbir cezayirli homofobik ya da aşırı dindar ya da kötü insanlar değil. Arap ya da Afgan konusunda bir şey diyemeyeceğim, ama var olan olaylara, sürekli genelleme yapmanız ne kadar doğru? Ya da islam. Yani okumadığınız o kadar belli ki, İngiliz aksanı ve ispanyolca konuşan şahıslarmış. Direk, şudur budur diyebilmek ciddi garip. Ön yargılarınızdan kurtulun. Zira dünya da sizi, başında fes, arap, her geleni öldüren taciz eden insanlar olarak biliyor. Her kadının kapalı olduğunu falan. Bilmediğiniz görmediğiniz tanımadığınız insanlar hakkında konuşmamalısınız yani.

bbwear

Her konuda müslümanlığa atıfta bulunmak.....Bu olayı nasıl olduda İslama atfettiniz??Kuranı kerim açıp okumadan,ne emrettiğini bilmeden nasıl oluyorda her yaşanan şiddet olayında İslama bir paye çıkıyor,Arkadaşlar İslam Şiddeti emretmez aksine yasaklar,bu tarz dinsiz provakatörlere ne bu sitede nede başka mecralarda müsade etmeyin.onlar her olayda İslamı provoke edip keyif sigaralarını yakıp kenara çekiliyor ama sizin zihninizde kafa karışıklığına neden oluyor,İslam adı altında kasıtlı yapılan şiddet eylemleri var tıpkı diğer dinlerde olduğu gibi AMA bunu İslamın kitabı Kuran veya Hz.Muhammed(sav)ne söylediklerinde ne de yaşantısının bir bölümünde asla emretmiyor,açın ve bakın(her olaya baktığınız gibi açın biraz dinler ve islam tarihine bakın)..kişilerin yapmış olduğu suçlar İslama veya herhangi bir dine maledilemez,böyle saçma şeylere pirim vermeyiniz.Saygılar

dremor

aynen öyle zaten islam hele ki kadınlarımıza saygı göstermemizi ister onları incitmek Allah'a karşı gelmekle aynı şey olarak anlatılır ne deniyor cennet annelerimizin ayaklarının altında islamda şiddetin mantıklı olduğunu gösteren en ufak bir ima dahi yoktur ama kendilerine müslüman diyenler terörist oldukları için dine alay ediyor o halde terörist türk çıkınca türkiyede terör ülkesi desinler o halde bunu demek kadar saçma bir şey yapıyorlar

burakb_

3 ünün İspanyol aksanıyla konuştuğunu falan yazanlar,Cezayirli Müslüman olduklarını iddia edenler falan gördüm de,biraz karıştırdım,aşağıda yazılan isimleri arattım falan hiçbir kaynakta geçmiyor bu şeyler.Neredeyse Müslüman kelimesi bile yok ortalıkta ayrıca 3 ünün İngiliz aksanıyla birinin de İspanyolca konuştuğu belirtilmiş her kaynakta.Kaynak varsa bir şekilde ulaştırın da bir zahmet biz de görelim şu Müslümanları."Timesofisrael" gazetesinde şöyle bir yorum buldum : "A lot of Mulsim-baiting on here. Imagine if the women had actually SAID they were attcked by "those people." There'd be hell to pay then, eh? But with the demographics of England being what they are, this was probably a bunch of white boys. I'm sure the "other kind" would have been mentioned immediately, if not sooner."

klemenjero

saldıranlar insanmış.

Görüş Bildir