Kütahyalı Olarak Övünç Kaynağı Bulamayıp Övündüğümüz 12 Şey

-

Not : Ben Kütahyalıyım.

Kütahyalıysanız eğer itiraf etmek gerekirse övünecek pek bişi bulamazsınız.

1. Çini

Çini ve porselen sektöründe asgari ücret ve zor şartlarda çalışsak da, wikipedide çini deyince Kütahya'nın K'sı bile geçmese de ilimize "Çini'nin başkenti" deriz.

2. Evliya Çelebi

Doğum yeri tam olarak bilinmeyen ünlü gezginin, ailesi Kütahyalı olduğu için Kütahyalı olduğunu varsayarak övünürüz.

3. Aizanoi

İki bin yıl önce inşaa edilmiş Çavdarhisar ilçesindeki Zeus Tapınağı. Çevrede "kale" derler. Ama kaleyle bi ilgisi yoktur.

4. Esra Erol

Polis olan babasının o dönem ki görev yeri olan Kütahyada doğmuş ve liseyi Kütahyada okuduktan sonra ünlü olmak için genç yaşlarda bi daha dönmemek üzere İstanbul'a kaçmıştır. Şimdi çöpçatanlık yapıyor.

5. Ahmet Kural

Kütahyayla alakası, polis olan babasının o dönem ki görev yeri olan Kütahya'da dünyaya gelmiş olması. Listeyi doldurmak için koyduk.

6. Soğuk

Ege Bölgesi'nde olmamıza rağmen Erzurumla yarıştığımız dondurucu kışlarımız var. Kar yağdığında tüm evlerde kar muhabbeti yapılır. Sanki hiç yağmıyormuş gibi.

7. Dumlupınar Üniversitesi

Öğrenciler ne kadar soğuktan ve yüksek kiralardan şikayetçi olsa da kocaman bi üniversitemiz var.

8. Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı

Her yıl binlerce askerimiz burda yemin töreni yapar. Onlar da soğuktan şikayetçidir. Tam Tugay'ın karşısındaki Yellice dağımıza şekli itibariyle g.t dağı deyip dururlar. Ayıp ayıp. (sağdaki Kuşum Aydın)

9. Adnan Menderes

Hiçbir ünlü siyasetçimiz olmasa da Aydınlı Adnan Menderes, 1946 yılında Kütahya'dan bir dönem Milletvekili olmuştur. Kütahyalılara ne istersiniz dediğinde "Müftüden şikayetçiyiz, onu gönderin başka bişi istemeyiz" diyen kanaatkar! insanlarımız vardır.

10. Döner Gazino

Tavuk Döner veya Gazinoyla ilgisi yoktur. İçindeki mekanizmayla arada bir döndüğü için döner demişler. Çay bahçeleri vardır. Şehir dışından gelen misafirlerimizi ilk buraya getiririz. Aşağıya doğru bakıp şehrimizi tanıtırız. Kayalıklardan ittirme şakası yaparız.

11. Halis Özkahya

Süper Ligde 1000'den fazla topçu olmasına rağmen hiç Kütahyalı olmasa da bir hakemimiz var.

12. Tavşanlı Linyit Spor

49 yıllık tarihindeki en büyük başarı 47 yıl önce Türkiye Kupası'nda Galatasaray'ı yenmek olan ve 2. ligden yukarı hiç çıkamayan Kütahyaspor yerine, kendilerini 43,5 olarak gören düşman ilçe takımı Tavşanlı Linyit Spor'un başarılarıyla avunmak zorunda kalırız.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
utku-efe-kilickardesler

AYKUT ELMASSSSS

emre-b.-turhan

bla bla bla....

theaforizma

ehheheh kütahyalılar gelir şimdi başlarlar beğenmiyor iseniz gidin demeye :D :D şehrini bu kadar çok savunan başka bi insan yokdur 81 ilde,bakın adam gelmiş tarihi örenkleri ile övünüyor üsteki yorumda neden? bi söz vardır bugün hiç birşeyleri olmayanlar tarihleri ile övünürler diye başka söze gerek yok şehir boştur at koştur, tavuk inek koyun falan olsa tam köy hayatı valla merkez de de civarda varmı bilmiyorum

Gizli Kullanıcı

Burdaki paylaşımı en iyi anlayabilecek kişiler başka kentli olup burda yaşayan öğrenciler, memurlar vb. Kütahyalılar Kütahyada mutlu. Zaten başka yer de paklamaz.

Görüş Bildir