Kuryeler ve Güvenlik Görevlileri Tarafından Açık Bir Şekilde Tacize Uğrayan Kadınların Yaşadıklarını Okuyunca İsyan Edeceksiniz

496PAYLAŞIM

"Kadınlar abartıyor yea" diyerek gezen tayfa burada mı?

Kadınların sık sık başına gelmesine rağmen sosyal medyada "abartıyor" olarak yaftalanan bir tacize maruz kalan Twitter'dan ubernova yaşadıklarını bir dizi paylaşımla anlattı.

Verdiği sipariş sonrası yemek kuryesinin kendisini defalarca aradığını ve mesaj attığını ifade eden ubernova, atılan mesajın ekran görüntüsünü de paylaştı.

Bu tip durumlarda kadınsal bir refleks olarak aslında şortla kapıyı açmadığını ama durumun aciliyeti sebebiyle aklına gelmediğini de aktardı. Ne kadar üzücü...

Ve süreci tüm açıklığıyla paylaştı.

1. Bu paylaşımın altında buluşan ya da paylaşımı alıntılayan kadınlar kendi başlarına gelen benzer taciz olaylarını anlattı. Okurken bir yandan sinir krizi geçirecek, bir yandan da isyan edeceksiniz...

twitter.com

2. 👇

twitter.com

3. 👇

twitter.com

4. 👇

twitter.com

5. 👇

twitter.com

6. 👇

twitter.com

7. 👇

twitter.com

8. 👇

twitter.com

9. 👇

twitter.com

10. 👇

twitter.com

11. 👇

twitter.com

12. 👇

twitter.com

13. 👇

twitter.com

14. 👇

twitter.com

Abartmıyoruz, haklıyız!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
doc.dr.sinansagiroglu

Valla kuryeyi şikayet etmekle iyi yapmış, dükkan sahibi biraz arada kaynamış ama unutmayın ki yemeksepeti 3 günlüğüne siparişleri kapatmasaydı o kurye kesinlikle kovulmazdı, iyi ki dükkan sahibini aramamış. 8 kere arayıp bir de mesaj atmat tacizin alasıdır amk ya da birini evden taşındırtacak kadar rahatsız etmek. Böyle insanlar başına gelenleri fazlasıyla hak ediyor vicdan yapmanıza gerek yok.

siradan_biri

Kadın olmak zor. Türkiyedr daha da zor. Hele bir de güzel ve alımlıysan çok çok zor. Okulda hocası sarkar, işte patronu. Siparişini getiren kurye sarkar, selam verdiği esnaf. Sorsan suçu kendisine atarlar kuyruk sallıyor diye. Ama zihniyetini bok götürüyor bundan haberleri yok. Kendi anasına, avradına toz kondurmaz, ama dişi sinek görse azacağı tutar. Bunlar her yerdeler ve ne yazık ki bu uçkurcu pezevenkler yüzünden bizim adımız karalanıyor.

ml13

Bir insan iş yerinde ve iş yerini alet ederek böyle bir ahlaksızlık yapıyorsa ztn ekmek yediği yere saygısı yoktur, evet öylesini ekmeğinden edeceksin gerekiyorsa ki sokakta işsiz gezen iş ahlakı olan insanlar ekmek yesin...

pinar-sahin20

neden erkeklerınde başına gelmiyor ki böyle şeyler diye düşünüyoruz.Bunun insanla yaşadığın yerle kıyafetinle alakası yok ahlakla zihniyetle alakası var bundan 8 yıl önce izmirde bir aile apartmanında tek başıma bekar yaşıyodum fesat komşularım şikayet etmiş evde kızlı erkekli oturuyolar diye ki ev sahibim bir ressam kadındı dünya tatlısı seferıhisarda yaşıyordu.apartman komple izmirin yerlisi ve hatay merkezde düşünün güya en aydın kesim.kapıyı açınca polisleri görünce çok şaşırdım yaşlı bir memur insanlar sizden rahatsız toplumun ahlak kurallarına uymuyorsunuz dedi.kerhane mi işletiyorum burda ben pavyonmuda evim neyden rahatsızlar sesmi gürültümü kokumu çöp ev mi ne sorun dedim bu saate kapıma gelip benımle böyle konusup arama izniniz olmadan eve bakmak istiyorum demek ne demek beni taciz ediyosunuz şuan psikolojik mobing uyguluyosunuz diye apartman boşluğunda basbas bağrınınca polisler kusura bakmayn rahatsız ettik biz ihbar üzerine geldik hanfendi diyip gittiler :)

limbo-fighter

İyi ki şu memlekette kadın değilim. Ne yapsan suç ne yapsan hatta yapmasan tahrik sebebi sayılıyor, bir insanın sadece varlığı yüzünden maruz kaldığı tacizler akıl alır gibi değil. Tek dileğim belki bencilce bir dilek ama böyle bir şeyin kız arkadaşımın başına gelmemesini... Karşı cinsle ilişki algısı porno izleyip 31 çekmekten öteye geçememiş bir yavşağın günün birinde hayatımı, kariyerimi her şeyimi mahvetmeme sebep olabileceği fikri beni çok korkutuyor.

Görüş Bildir