Görüş Bildir
Haberler
Kumkapı Balıkçılar Çarşısı Yıkıldı

Kumkapı Balıkçılar Çarşısı Yıkıldı

FreiGeist
13.03.2015 - 11:07
İçeriğin Devamı Aşağıda

Kumkapı’da 27 yıldan bu yana faaliyet gösteren Balıkçılar Çarşısı dün yıkıldı. Avrasya Tüp Geçidi Projesi kapsamında yıkılan Balıkçılar Çarşısı Samatya’ya taşındı.

1988 yılından bu yana Kumkapı’da faaliyet gösteren Balıkçılar Çarşısı tarih oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, dün sabah saatlerinde yıkım işlemlerine başladı. Burada bulunan 33 işyeri iş makineleriyle tamamen yıkıldı. Avrasya Tüp Geçidi Projesi kapsamında yıkılan Kumkapı Balıkçılar Çarşısı, geçici olarak Samatya’ya taşındı.

Dernek Başkanı: 'Yıkılmasına olumlu bakıyoruz'

Kumkapı Balıkçılar Çarşısı Dernek Başkanı Harun Yıldız, projenin olumlu olduğunu belirterek, 'Burası 1988 yılında merhum Turgut Özal zamanında yapıldı ve şimdiye kadar da tarihi yarımadada hizmet verdi. Avrasya Tüp Geçidi Projesi nedeniyle buranın artık kamu yararına bırakılması gerektiği bizlere söylendi. Bu yönde de destek verdik. Çünkü İstanbul trafiği nedeniyle burada zaten uzun süredir zorluk çekiyorduk' dedi.

Kumkapı Balıkçılar Çarşısı’ndaki restoran sahibi olan Engin Yıldız ise ''Yaklaşık 25 yıldır buradaydım. Böyle bir proje olduğu için yıkılması gerekiyordu. Bizim için de geçici bir yer yaptılar. Bir proje için feda olsun' diye konuştu.

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0