Görüş Bildir
Haberler
Kültür Ve Turizm Bakan Yardımcısı Yavuz, Hakkari Valiliğini Ziyaret Etti:

Kültür Ve Turizm Bakan Yardımcısı Yavuz, Hakkari Valiliğini Ziyaret Etti:

Kültür Ve Turizm Bakan Yardımcısı Yavuz, Hakkari Valiliğini Ziyaret Etti:

HAKKARİ (AA) - Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Hakkari'nin özellikle son yıllarda kültür, turizm, kalkınma ve sosyal gelişmişlik anlamında büyük bir atılım içinde olduğunu söyledi.

Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere kente gelen Yavuz, Vali ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kavukçu, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Kültür ve Turizm İl Müdürü İdris Ağacanoğlu ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Cumhur Demir tarafından karşılandı.

Akbıyık'ı makamında ziyaret eden Yavuz, kentte bulunmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Bakanlık olarak yapılabilecek yatırımları ve yeni çalışmaları değerlendirmek üzere kentte olduğunu vurgulayan Yavuz, 'İnşallah yakın zamanda Sayın Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy'un buraya ziyareti olacak. Hepimiz biliyoruz ki Hakkari çok zengin bir kültürel mirasa ve kadim geçmişiyle çok büyük bir tarihe sahip.' dedi.

Kentin özellikle son birkaç yıldır büyük bir atılım içinde olduğuna vurgu yapan Yavuz, şunları kaydetti:

'Hem turizm anlamında hem kültürel zenginliğini göstermesi anlamında hem kalkınma anlamında hem de sosyal gelişmişlik anlamında, üniversitesi, valiliği, kalkınma ajansı ve belediyesiyle el ele verip büyük bir atılım içinde. Biz de bakanlık olarak öncelikle turizm alanında, kayak merkezimizden tutun Çukurca'daki tarihi evlerimize, Şemdinli'deki kıymetli tarihi mekanlarımızdan Yüksekova'ya varana kadar kültürel miras alanlarımıza nasıl katkı yapabiliriz, tüm ilçeleriyle birlikte Hakkari'de kütüphanelerimizi, kültür merkezlerimizi nasıl daha zenginleştirebiliriz, nasıl daha çok faaliyet yapabiliriz, gençlerimiz için nasıl farklı etkinlikler getirebiliriz bunların peşindeyiz. İnşallah en kısa sürede bakanımız geldiğinde de birkaç müjdeli yatırımı da açıklamasını bekliyor olacağız.'

Ziyaretten duyduğunu memnuniyeti dile getiren Akbıyık da Yavuz'a yöreye has el dokuması kilim hediye etti.

Kaynak: aa:text:20210205:23682557
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın