Görüş Bildir
Haberler
Kulis: Erdoğan’la Anlaşma Sağladı; Asiltürk Ekibinden Önemli İsimler, Milletvekili Adayı Yapılacak

Kulis: Erdoğan’la Anlaşma Sağladı; Asiltürk Ekibinden Önemli İsimler, Milletvekili Adayı Yapılacak

Batuhan
07.09.2021 - 09:10

Kulislerde, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan ile Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk arasındaki görüşmelerde anlaşma sağlandığı konuşuluyor. Asiltürk ekibinden önemli isimlerin, 2023 seçimlerinde AKP listelerinden milletvekili olacağı ifade ediliyor. Ancak Erdoğan’ın SP’ye yönelik bu hamlesine BBP’nin “Cumhur İttifakı bileşeni olarak AKP listelerinde daha çok BBP’li isimler olması gerektiği” teziyle karşı çıktığı ifade edilirken bu durumun SP içinde de “rahatsızlık yarattığı” belirtiliyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda
www.cumhuriyet.com.tr

Asiltürk ile Erdoğan arasındaki görüşmeler, uzun süredir kamuoyunun gündeminde. Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nın kulis haberine göre, SP’li kaynaklar, Erdoğan ile Asiltürk arasında gerçekleşen görüşmelerde, “AKP’nin de Milli Görüş içinden doğan bir parti olması sebebiyle iki partinin aslında yan yana gelmesi gerektiği yönünde görüş birliğinin sağlandığını” aktarıyor.

“AKP, SP’ye yönelik işaret fişeğini İstanbul İl Başkanlığı’nda ateşledi”

“AKP, SP’ye yönelik işaret fişeğini İstanbul İl Başkanlığı’nda ateşledi”

Kaynaklar, şu tezi öne sürüyor:

AKP’nin olağan kurultayı öncesinde, Türkiye’nin metropol kenti İstanbul’un İl Başkanlığı’nda önemli bir değişim yaşandı. SP’de uzun süre siyaset yapan Osman Nuri Kabaktepe, İstanbul İl Başkanlığı’na getirildi. Bilindiği gibi Kabaktepe, AKP’nin 2001 yılındaki kuruluş sürecinde, ‘gelenekçi kanat’ olarak adlandırılan SP içinde kalmayı tercih etmiş ve partide ilerleyen yıllarda İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği ile genel idare kurulu üyeliği gibi görevlerde bulunmuş, etkin bir isimdi. AKP, SP’ye yönelik işaret fişeğini İstanbul İl Başkanlığı’nda ateşledi. Çünkü Sayın Kabaktepe, partimiz için önemli ve saygı duyulan bir isimdir. Bu durum giderek, Asiltürk ile yani partililerimizin gönül verdiği Asiltürk gibi bir isimle görüşmelerle perçinlendi. 2023 seçimlerine doğru gidilen süreç de Asiltürk kanadında yer alan, yine partimiz için önemli görevler üstlenmiş bazı kişilerin ‘AKP listelerinden adaylığına’ dek gidiyor.”

Genel Başkan Karamollaoğlu ekibi de “söz konusu durumdan parti içinde bölünme yaşanacağı gerekçesiyle rahatsız.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
117
43
22
11
8
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Resho

Siyaset kadar iğrenç bir oluşum yoktur. Dün nefret ettiğin adamın ertesi gün koluna girersin. Halk onları, ideolojilerini temsil etsin diye milletvekili, ba... Devamını Gör

Equal

Allah aşkına ismi geçen hangi siyasinin gençlerin gelecekleriyle, gençlerin gözünden nasıl bakış açıları olabilir.. Ortadoğu da bir dergah yaklaşımıyla ne ha... Devamını Gör

ilk görüştüğü günden belliydi zaten. saadetin içini karıştır başa geç diyorlar :)