Kulaktan Kulağa Yayıldı Ama Kimse Engel Olmadı: 13 Yaşındaki Kız Çocuğuna Tecavüz Zinciri

 > -

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde yaşayan 13 yaşındaki R.A.’nın 5.5 aylık hamile olduğunun anlaşılması üzerine küçük kızın kuzeni, eniştesi ve ağabeyinin arkadaşı tarafından cinsel saldırıya uğradığı ortaya çıktı. R.A.’ya kuzeninin tecavüzünden sonra yaşananların kulaktan kulağa yayıldığı, ancak durumdan ailesinin haberinin olmadığı iddia ediliyor. 

Kuzeni, eniştesi ve ağabeyinin arkadaşı tarafından cinsel saldırıya uğradı...

Seydikemer’de 7’nci sınıf öğrencisi R.A., geçen yıl ekim ayında kuzeni 19 yaşındaki Emre B. ve 2 arkadaşıyla Alaçat Mahallesi’ndeki ormanlık alana ‘çıntar’ adıyla bilinen mantar toplamaya gitti. Emre B. arkadaşlarını farklı bir bölgeye gönderip, R.A.’yı ormanın derinliklerine götürdü ve tecavüz etti. Emre B. sonrasında kimseye bir şey anlatmaması konusunda R.A.’yı tehdit etti. Korkan R.A. ailesine yaşadıklarını anlatamadı.

Geçen nisan ayında R.A.’nın teyzesinin kocası 47 yaşındaki Ergün O. da Emre B.’den yaşananları öğrendi. Şikayetçi olmak yerine olayı kimseye anlatmayan Ergün O. da yalnız kaldığı sırada R.A.’nın evine girerek küçük kıza tecavüz etti.

R.A.’nın turizm işçisi olarak çalışan ağabeyi 24 yaşındaki E.A. izin gününde arkadaşı 23 yaşındaki Adem B. ile ailesini ziyarete geldi. R.A.’nın gündüzleri evde yalnız olduğunu anlayan Adem B. de birkaç hafta sonra eve gelerek farklı günlerde küçük kıza iki kez tecavüz etti.

Yaşananları kimseye anlatamayan çocuğun hamile olduğu ortaya çıktı...

Yaşananları kimseye anlatmayan ve sessiz kalan R.A.’nın 15 gün önce mide bulantısı ve kusma şikayetleri başladı. Babası 7 Kasım’da R.A.’yı Fethiye Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burada yapılan muayenesinde küçük kızın 5,5 aylık hamile olduğunu öğrenen baba şoka girdi. Baba kimseye bir şey söylemeden eve dönerken, hastanenin Seydikemer Jandarma Karakol Komutanlığı’na ihbarda bulunması üzerine soruşturma başlatıldı.

3 kişi tutuklandı

R.A.’yı evden alarak karakola götüren jandarma ekipleri, yaşananları anlatmasını istedi. Küçük kızın yaşadıklarını anlatması üzerine R.A’nın kuzeni Emre B., teyzesinin kocası Ergün O. ve ağabeyinin arkadaşı Adem B. gözaltına alındı. Sorgularının ardından 3 kişi Fethiye Adliyesi’ne sevk edildi. Cumhuriyet savcısı tarafından nöbetçi mahkemeye sevk edilen 3 kişi tutuklandı.

R.A. devlet korumasına alındı

Adliyede ifade verdikten sonra Fethiye Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen R.A. için Muğla Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü devreye girdi. Hastane çıkışı anne ve babasından başka bir araca bindirilen R.A. devlet korumasına alınarak Muğla’ya götürüldü.

Kulaktan kulağa yayılmış...

Olaya ilişkin soruşturmayı sürdüren jandarma küçük kıza tecavüz eden başka biri olup olmadığını araştırıyor. R.A.’ya kuzeninin tecavüzünden sonra yaşananların kulaktan kulağa yayıldığı, ancak durumdan ailesinin haberinin olmadığı iddia ediliyor. 

DHA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir