Kulak Ağrısı Şikayetiyle Gidip, Kulağının İçinde İki Gündür Gezinen Küçük Bir Kertenkele Olduğunu Öğrenen Hasta

150PAYLAŞIM

İşe başlanılan ilk günlerde insanın başına gelen en ilginç şey ne olabilir? Unilad'dan sizler için derlediğimiz bu içerik, belki de gelmiş geçmiş en ilginç olaylardan biri olarak kayıtlarda yer alacak.

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/life/woman-with...

Taylandlı 25 yaşındaki doktor Varanya Nganthavee, Bangkok'ta bir hastanedeki ilk günlerinde belki de meslek hayatında görüp görebileceği en ilginç hastayla karşılaştı.

24 Haziran günü genç doktor, kulak ağrısı şikayetiyle gelen bir hastasını muayene ederken oldukça ürkütücü bir şey fark etti. Hastanın kulağının içinde canlı bir geko geziyordu! Varanya, hastanın kulağına uyuşturucu damla sıktıktan sonra hemşire, küçük kertenkeleyi cımbız yardımıyla çekebilir hale geldi. Varanya, 'Küçük bir böcek değildi, resmen bir geko vardı. Hala canlıydı ve hareket ediyordu.' diyerek ne kadar şaşırdığını belirtti.

Muayene sonucuna göre, küçük kertenkele iki gündür hastanın kulağındaydı.

Kulağa nasıl girdiğini ise hala kimse anlayamadı. Küçük istilacının fotoğrafını Facebook'ta paylaşan Dr. Nganthavee:

"Günün son muayenesi buydu. Kafam çok karıştı. Nasıl bu büyüklükte bir canlı, küçücük bir kulağa girebilir?" yazdı.

Bölgedeki turizm sitelerinden 'Thailand Breeze' bu hayvanların bölgede ne kadar yaygın olduğundan ve özelliklerinden bahsetti.

"Bu küçük kertenkeleler buralarda oldukça yaygın. Açık kahverengi renkleri var ama renklerini farklı tonlara değiştirebiliyorlar. Derileri ince ve oldukça pürüzsüz. Yaklaşık 10 cm uzunluğunda oluyorlar. Ayrıca kendilerine özgü ve oldukça yüksek, tıkırtıya benzer sesler çıkarıyorlar. Duvarlara ve tavana tırmanabiliyorlar." 

Geko, hastanın kulağından alındıktan sonra, genç doktor yine de hastayı birkaç kez muayene ederek herhangi bir şekilde hayvanın bir parçasının hastanın kulağında kalmadığından emin oldu.

Beklenmeyen bu duruma rağmen, her şeyi idare edebilen Varanya övgü dolu yorumlar aldı.

"Kulak, burun, boğaz doktoru kulağın temizlendiğini ve küçük kertenkeleden herhangi bir parça kalmadığını onayladı. Çok mutluyum! Doktor, benim çok iyi bir iş çıkarttığımı söyleyerek beni övdü. Ağlayacaktım neredeyse."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hknhakan

sen ne güzel bir doktorsun öyle!

wednesday-addams

Ben de geçen yıl gece uyurken bir tanesini kıçımla ezmişim uyanınca fark etmiştim. 😀

Görüş Bildir