Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

20 Fotoğrafla Koşmayı Sevmeyenlerin Bile Katılmak İsteyeceği Dünyanın En Eğlenceli Maratonu

 > 
56PAYLAŞIM

1. "Marathon du Médoc"

whenonearth.net

1984 yılında, uluslararası tüm maratonları yakından takip eden ve maraton seven bir grup tarafından hayata geçirilen Marathon du Médoc, yıllardır maraton koşucularının vazgeçilmezi haline geldi.

2. Yalnızca 8500 kişi katılabiliyor

Fransa’da Bordeaux yakınlarında bulunan Paulliac bölgesinde gerçekleştirilen, sağlık, spor ve eğlence kavramlarını bir araya getiren ve özel bir etkinlik olarak da kabul edilen Marathon du Médoc’a her yıl yalnızca 8.500 sporcu katılım gösterebiliyor.

3. Amaç eğlenmek!

Médoc her kesimden koşucunun uzun yol koşusunun yararlarını ve eğlenceli taraflarını tecrübe etmelerini amaçlıyor.

4. Önce sağlık!

Maratondan bir gün önce The Sports Medical Symposium tarafından ücretsiz olarak spora bağlı gerçekleşebilecek rahatsızlıklar konusunda herkesi bilgilendirici bir sempozyum düzenliyor. Maraton süresince ayrıca aşağıdaki konularda çalışmalar yürütülüyor:

5. Parkur 42 Km!

Resmi olarak 42.195 km’lik olan Marathon du Médoc eğlenceli bir organizasyon olsa da gerçek bir maraton olma özelliği taşıyor

6. Yabancıların ilgisi büyük

Gerçekleştirilen tüm uluslararası maratonlarda olduğu gibi Marathon du Médoc’a katılım gösteren yabancı sporcularda da her yıl artış gözlemleniyor.

7. 50 büyüleyici şato

Maratonda koşu yolu boyunca 50 büyüleyici şato yer alıyor. Diğer organizasyonlardan farklı olarak Médoc, 3000 gönüllü ve 100 bin izleyicisiyle sporu destekliyor.

8. Rekor Kime Ait?

1992’de rekor, 2 saat 19’20’’ ile Sacha LOTOV ve 2 saat 38’34’’ ile Josaine LLADO tarafından kırıldı.

9. Bölge sakinleri sıcak kanlı

Marathon du Médoc’un en zevkli tarafı ise, her yıl maratonu sabırsızlıkla bekleyen bölge sakinleri ve gönüllü katılım gösteren kişilerin tüm katılımcıları çok sıcak bir şekilde karşılamaları.

10. Bölgenin en iyi şaraplarını tadabilirsiniz

Maratondan bir gün önce, Medoc’ta bulunan bir şatoda 1.450 davetlinin katılığı meşhur Centipede gecesi düzenleniyor.

11. İlginç Kostümler

Maraton günü, koşu öncesi ve koşu boyunca da eğlenceli birçok farklı etkinlik düzenleniyor, koşucuların yüzde 90’ının farklı kostümlerle koşuya katılmaları maratonun önemli özelliklerinden birini oluşturuyor.

12. Kostümler maratona renk katıyor.

13. Bazıları aşırı renkli

14. 40'a yakın şarap bağından geçiyorsunuz

15. Kazananları hediyeler bekliyor..

16. Katılımcılara İçecekler Bedava

17. Maraton her yıl düzenleniyor.

18. Parkur buram buram tarih kokuyor

19. Kostümlü, kostümsüz herkes bir arada..

Serinletici içecekler, yemek stantları, özel gurme stantlar (istiridye, et, peynir, jambon, dondurma vb) maratonun vazgeçilmezleri. Ayrıca yüzlerce komik ve farklı kıyafet içinde insanı görmek de cabası.

20. Kalabalık Şahane!

Belki gelecek yıl siz de katılmayı düşünürsünüz..

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir