Koronavirüsten Hayatını Kaybeden Babalarını Görmeleri Yasak Olduğu İçin 30 Saatlik Telefon Görüşmesiyle Veda Ettiler!

9PAYLAŞIM

Uzun ve zorlu veda...

Kaynak: https://nypost.com/2020/04/22/family-tal...

Ülkedeki birçok insan gibi karantina sürecindeki Teksaslı bir kadının da koronavirüse yakalanan babasını ziyaret etmesi engellendi.

Abby Adair Reinhard babasına veda etmek için oldukça duygusal bir şans buldu. Babasının ölümüne kadar 30 saatten fazla bir süre babasıyla telefonda konuştu. 

76 yaşındaki baba Don Adair ile son kez konuşurken Abby "Gülmek ve ağlamak çok iyi hissettiriyor." dedi. Abby'nin kardeşleri de telefondaydı. Danimarka, Kuzey Carolina ve Teksas'tan görüşmeye katıldılar. Her ne kadar babalarının elini tutup son anlarında fiziksel destekte bulunma şansları olmasa da, ona olan sevgilerini anlatarak anılarını konuştular. Hatta ailecek gittikleri kamplarda babalarının gitar ile çaldığı şarkıları ona söylediler.

41 yaşındaki Abby, Facebook'ta kardeşleriyle ve babasıyla telefonda görüşebildiği, geçmiş zamanları beraber andıkları için için minnettar hissettiğini yazdı.

Don Adair yalnızca çocuklarının hayatında önemli bir figür değildi. Oldukça başarılı bir avukattı ve birçok insana hayalindeki işi kurma konusunda yardımcı olmuştu. 

"Tanıdığım en zeki insanlardan biriydi, ayrıca oldukça mütevazi ve kibardı. Özür dilemem gereken ne varsa özür dilerim, onu affetmem gereken ne varsa affettim."

Don Adair için bu veda süreci oldukça zordu. Konuşma zorluğu yaşıyordu, rahatlıkla duyamıyordu.

Uykuya daldığı zaman bütün çocukları "Seni çok seviyoruz. Yanındayız. Bütün çocukların burada." diyerek onu yeniden hayata döndürmeye çalışıyordu. 

"Sadece nefes aldığını duymak onunla olan bağımız gibiydi ve böylece onun hala hayatta olduğunu anlıyorduk."

Abby, 6 Nisan'da hayatını kaybeden babasının koronavirüs istatistiğinden daha fazlası olarak hatırlanmasını istiyor. 

"Bir trajediyi insancıllaştırdığımız zaman daha iyi anlıyoruz." 

Abby'nin paylaşımları sosyal medyada büyük destek gördü.

"Hikayen bana umut verdi. Ben ve ailem benzer şartlarda dayanacağız."

"Paylaşımın çok güzel ve cesur."

Sosyal mesafe önlemleri ölmek üzere olan insanların ailelerine veda etmelerini bile zorlaştırdı. Geçtiğimiz ay da 84 yaşındaki bir hasta ailesine FaceTime üzerinden veda etmek durumunda kalmıştı. Umarız bu süreç en kısa zamanda geçer.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
april.zoom

En zoru da o telefonu kapatmak olmalı diye düşünürken, o da yazısını bunu dile getirerek sonlandırmış.

Görüş Bildir