Koronavirüse Karşı Önlem Alırken İlk Önce Yapılması Gereken Şeyin Bilinçlenmek Olduğunu Gösteren Paylaşımlar

571PAYLAŞIM

Uğraştığımız tek şey virüs de değil maalesef...

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/ryanschocket2/w...

1. "Wrigleyville'den geçtim. Clark Caddesi'ndeki her barda, sarhoş olmayı ve virüs yaymayı bekleyen uzun bir yeşil kıyafetli insan kuyruğu var."

2. "Söz veriyorum. Hip hop'ın gibi yoga dersin de bekleyebilir."

3. "Bugün; Florida'daki Clearwater Sahili, sosyal mesafelenme önerilerine rağmen ağzına kadar doluydu."

4. "Bu sabah Walmart'a (Amerikadaki ünlü bir mağaza) gittim ve saat 9'da önümdeki sepet bu şekildeydi. Bazı açıklamalara ihtiyacım var."

twitter.com

5. "Ama süt bozulacak...Neden?"

6. "Araba dolusu tuvalet kağıdı vardı ... Tekrar iyi insanlar gibi davranabilir miyiz? Zavallı yaşlı kadın sadece bir paket almaya çalışıyordu."

7. "Kapanan ve umursadıkları için bu süreçte çalışanlarına maaş verecek mağazaların listesi."

8. "Tüm bu bencil istifçilere, arabalarını başkalarına bakmaksızın dolduranlara ... Bu kişi babanız veya dedeniz olsaydı nasıl hissedersiniz?"

9. Ülkemizde de bu konuyla ilgili örnekler var tabii:

10. Kalabalık ortamlardan uzak durun dendikçe...

11. En önemli şey bilinçlenmek!

12. Ne diyelim ki?

twitter.com

13. Bencillik yarışmasındayız galiba...

14. "Churchgate'den Virar'a giden tren...Tamamen dolu...Lütfen durdurmak için hareket edin...Eğer trenler çalışmazsa kimse evinden çıkmaz."

Son olarak ufak bir hatırlatma yapalım:

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hilalctn

4 gün boyunca maske aradım millet stok yapmış bulamadım baya aradım en son bi yerde bayada uygun fiyata filtreli olan maskelerden buldum ucuzken fazla mı alsam diye dedim ama düşününce fiyatı uygun başka ihtiyacı olanlar da alır dedim çünkü işsizim kalan paramla aldım işsiz olmasam da öyle yapardım bencillğe gerek yok

ocreatus

Siz gelmişsiniz 80 90 yaşına, eyw, belki yaşamak o kadar da umrunuzda değil, ama ya torununuza bulaştırırsanız? O zaman da napalm diyebilecek misiniz?

limbo-fighter

#10 dünyaya olan umudumun yeşerdiği anlar yaşıyorum...

nijatre

tekrar soruyorum. olay daha yeni başlamışken, bangır bangır haber yapıyordunuz " aman efenim depolayın, ne var ne yok alın, bak şunu alırsanız bozulmaz" diye. noldu makarna depolamaya geç mi kaldınız da bilinçlendiniz bir anda?

yasemin-demir8

ortalık yaşlı kaynıyor biz önlem olsun diye bir kere markete çıktık oda tek kişi gittim ellerimde eldiven yüzümde maske aman taşıyıcıysam kimseye geçmesin diye o da günlerdir çıkmadık ailecek evden amaaa her yer yaşlı. Arkadaş bir insanda bu kadar mı özgüven olur madem öyle italya gibi yaşlılarımız yalnız yalnız ölsün hatta hiç tedavi bile edilemeyecekler belkide bunu mu istiyorlar boğularak ölmek mi bu nasıl bir sorumsuzluk aklım almıyor.Virüs bitene kadar dünyada yaşadığımı unutturacagız ailecrk kendimize

Görüş Bildir