Görüş Bildir
Haberler
Köprüdeki İntiharda 'Atla' Dediği İddia Edilen Kişiler İçin 10 Yıla Kadar Hapis İstemi

Köprüdeki İntiharda 'Atla' Dediği İddia Edilen Kişiler İçin 10 Yıla Kadar Hapis İstemi

ATKN
17.03.2016 - 17:14

Boğaziçi Köprüsü'nden atlayarak intihar eden Erol Çetin'e atlamadan önce 'Atla ulan' dedikleri gerekçesiyle intihara yönlendirdikleri iddia edilen H.U. ve M.Ö hakkındaki soruşturma tamamlandı. Savcılık, her iki kadın hakkında 'İntihara yönlendirme' suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. İddianame kabul edilirse şüpheliler, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacaklar.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca tamamlanan iddianameye göre, 8 Mart 2016 tarihinde maktül Erol Çetin'in Boğaziçi Köprüsü korkulukları üzerine çıkarak intihar girişiminde bulunduğu anlatıldı. 

Olay yerine gelen uzman polislerce intihardan vazgeçirme yönünde gerekli önlemler ve müdahale yapıldığı sırada şüphelilerin, araçlarıyla köprüden geçerken maktul Çetin'e yönelik 'Atlasana ulan' deyip küfür ettikleri belirtildi. 

Şüphelilerin teşvik amaçlı söylemlerde bulunmaları üzerine maktülün şüphelilere dönerek “Atla he, atla' diyerek kendisini boşluğa bıraktığı ve daha sonra öldüğünün belirlendiği kaydedildi.

'İkna sağlanmışken şüphelilerin beyanları üzerine atladı'...

'İkna sağlanmışken şüphelilerin beyanları üzerine atladı'...

İddianamede şüphelilerin beyanlarında suç işleme kasıtlarının olmadığını beyan ederek suçlamaları kabul etmedikleri ifade edildi. Ancak olay tutanağı ve olaya müdahale eden polislerin tanık olarak alınan ifadelerinde maktulün önceden de intihar girişimlerinde bulunduğu ve vazgeçtiği, olay günü yine vazgeçme yönünde iknanın sağlandığı, ancak şüphelilerin bağrışmaları ve beyanları karşısında maktülün tepki vererek intihar etmek üzere köprüden atladığı ve olay neticesinde öldüğünün belirlendiği vurgulandı. 

İddianemede, şüphelilerin inkâra yönelik beyanlarının savunma içerikli olup atılı suçu işlediklerinin anlaşıldığı ifade edildi.

Şüphelilerin TCK'nin 84/2. Maddesi uyarınca 4 yıldan 10 yıla kadar hapisleri talep edildi. İddianame kabul edilirse şüpheliler, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacaklar.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
195
29
14
8
6
4
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
momoftheprincess

Az bile! Adam caymışken ölüme teşvik ettiler. Diğer adı cinayettir!!!

Furkan Meraklı

Bu bir cinayet. Sonuna kadar hak etmişler.

Donnie Darko

Adalet herkese eşit davranıldığı zaman anlamlı bir uygulamadır -.-