Görüş Bildir

Komünistler SYRIZA Hükümetini Protesto Etti

Haberler
> Komünistler SYRIZA Hükümetini Protesto Etti

Yunanistan'ın başkenti Atina'da, Yunanistan Komünist Partisi (KKE) tarafından hükümet karşıtı gösteri düzenlendi.

Parlamento binasının da bulunduğu Sintagma Meydanı'nda toplanan yüzlerce kişi, Radikal Sol Koalisyon'un (SYRIZA) lideri Aleksis Çipras başbakanlığındaki hükümeti protesto etti.

KKE Genel Sekreteri Dimitris Kuçumbas, gösteride yaptığı açıklamada, 'Sözde memorandum karşıtı hükümet Troyka ile yeni anlaşma yaparak memorandum politikalarını devam ettiriyor' dedi.

‘HÜKÜMET, HALKLA OYUN OYNAMAMALI'

Ülkede yeni maaş kesintilerinin yapılacağını ve işten çıkarmaların devam edeceğini öne süren Kuçumbas, SYRIZA hükümeti devralmasının ardından AB'nin Yunanistan'a karşı tavrında hiçbir değişiklik olmadığını söyledi.

Yunanistan ile Euro Bölgesi arasında yapılan anlaşmayı hoşgörüyle karşılamadığını kaydeden Kuçumbas, 'Bu meydanda toplanan herkes memorandumlardan kurtulmak istiyor. Hükümet, halkın sesine kulak vermeli. Halkla oyun oynamamalı' ifadelerini kullandı.

Kuçumbas'ın konuşmasının ardından meydanda bir süre hükümet aleyhinde slogan atan göstericiler, daha sonra olaysız şekilde dağıldı.

SYRIZA'nın iktidara gelmesinden bu yana ikinci kez hükümet karşıtı gösteri düzenlendi. Dün, başkent Atina'da kendilerini 'iktidar karşıtı anarşistler' olarak tanımlayan gruplar da hükümet karşıtı bir gösteri düzenlemişti.

Sputniknews

Kaynak: http://tr.sputniknews.com/avrupa/2015...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
1.3.1.2

.m bulmuşlar kılsızını arıyorlar denir bunlara