Kocasının Spermine Olan Alerjisi Sayesinde Hamile Kalmayı Başararak 2 Çocuk Annesi Olan Kadın

-
Abone ol

Alerji dendiği zaman hemen aklımıza zor anlar geliyor evet ama Kathryn Berrisford için öyle değil. Eşinin spermine alerjisi olması sayesinde bugün 2 tane çocukları var. Detaylar için LadBible kaynaklı içeriğimize buyurun...

Kaynak: http://www.ladbible.com/community/intere...

Kathryn ve eşi Joss ilk defa bebekleri olsun istedikleri zaman, Kathryn 31 yaşındaydı.

Neredeyse ilk denemelerinde hamile kaldı ama daha sonra düşük yaptı. Sonraki iki buçuk sene boyunca 3 hamileliğinde de bebeklerini doğmadan kaybetti. 

Ulusal Sağlık Sistemi tarafından birçok test yapıldı, doktorlar problemin ne olduğunu çözmeye çalıştılar ama hiçbir sonuç alamadılar. Independent ile yaptığı röportajda Kathryn bu durum için "O aşamada, tamamen umutsuzluğa kapılmıştım. Doktorlar daha fazla bir şey yapamayacaklarını, denemeye devam etmemi bir gün mutlaka sağlıklı bir hamilelik geçireceğimi söylediler." dedi.

Kathryn doğurganlık kliniğinde çalışıyordu, verdikleri tavsiyeleri boş verdi ve iş arkadaşlarından birkaç test daha yapmalarını istedi.

Bu konuda uzman olan bir arkadaşı birkaç basit kan testi daha yaptı çünkü düşük yapmasının nedeninin talihsizlik olduğunu düşünmüyordu. Testlerin sonucunda Kathryn ve eşinin doku tipi eşleşmesi olduğu ortaya çıktı. 

BBC ile yaptığı röportajda ise doku eşleşmesi hakkında "Zaten aradıkları doku eşleşmesi olup olmaması durumuydu ve testlerden sonra emin olduk. Benim vücudum, eşimin spermini yabancı olarak görmüyor bu yüzden hamilelik gelişmiyor." dedi

Daha sonra lökosit terapisine başlayan Kathryn'e, alerjiye neden olması için eşinin beyaz kan hücreleri enjekte edildi.

Bu sayede vücudu artık eşinin spermini yabancı bir madde olarak algılayacaktı. 

Tedavinin ardından Kathryn hamile kaldı, bu sefer gebelik süreci çok sağlıklı geçti ve 2005 yılında Mae doğdu. 

Kathryn tedavi sürecini şöyle anlatıyor: "Joss'dan kan alındı, kanın laboratuvarda beyaz hücreleri ayrıldı ve bu hücreler bana kolumdan enjekte edildi. Daha sonra sperm ve yumurtalar bir araya geldiklerinde, vücudum spermin yabancı olduğunu düşündü ve hamilelik sürecim başladı."

Kızının doğumundan sonra aynı tedavi ile bir kere daha hamile kalan Kathyrn "Hayatımda hissettiğim en güzel duyguydu, hiç çocuğunuz olamayacağına inanmışken, 2 tane olması mükemmel bir duygu. İkisini birlikte oynarken izlediğim zaman, istediğimiz her şeye sahip olduğumuza hala inanamıyorum. Sperm alerjisi sayesinde anne oldum." diyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pembe_pati

Aslında çok iyiymiş doğum kontrole gerek kalmıyor istediğinde aynı yöntemle istediği zaman hamile kalıyor kadın..

Görüş Bildir