Görüş Bildir
Haberler
Kocaeli'ndeki Erdoğan Büstü Tartışılıyor: Belediye Başkanı 'Zaten Kimse Benzeyemez' Dedi

etiket Kocaeli'ndeki Erdoğan Büstü Tartışılıyor: Belediye Başkanı 'Zaten Kimse Benzeyemez' Dedi

Batuhan
10.09.2017 - 18:08

Kocaeli'de bulunan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıt Parkı'ndaki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan büstü, 'Büst Erdoğan'a benzemiyor' tartışması başlattı.

Tartışmayla ilgili açıklama yapan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, 'Zaten hiç kimse Erdoğan'a benzeyemez. Yapıtlar, yaşadığımız acıları unutmamak için birer simge gibi' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kocaeli İzmit'e bağlı Topçular mahallesinde, darbe girişiminin yıldönümünde 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıt Parkı açıldı. Parkta, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Genelkurmay Başkanlığı binası, Türkiye Büyük Millet Meclisi binası, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve pek çok küçük heykel yer alıyor. Heykellerden birinde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tasvir edilmiş.

'Hiç kimse benzeyemez'

'Hiç kimse benzeyemez'

Habertürk'ten Caner Aktan'ın aktardığına göre; büstün Erdoğan'a benzemediği iddialarını değerlendiren İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, 'Zaten hiç kimse Erdoğan'a benzeyemez. Yapıtlar, yaşadığımız acıları unutmamak için birer simge gibi. Yüzde 100 benzeyecek gibi bir durum söz konusu değil. Bir başka parka daha, uzun adam heykeli diktik. O da benzemiyor. Ama bir simgeyi ifade ediyor. Bu tür çalışmalara böyle bakmak lazım' dedi.

CHP'li Küçükkaya: 'Belediye metal yorgunu'

CHP'li Küçükkaya: 'Belediye metal yorgunu'

CHP İzmit İlçe Başkanı Ümit Küçükkaya ise 'İzmit Belediyesi'nin milyonluk bütçesi var ama gelin görün ki ortaya çıkan çalışma bir trajedi. Büstün Erdoğan'la yakından uzaktan ilgisi yok. İzmit Belediyesi yetkilileri metal yorgunluğu içinde' diye konuştu.

Sosyal medyadan tepkiler...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1329
309
209
70
58
50
29
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
zehra

komik olmuş ya :D

robin meyer

"hiç kimse benzeyemez." hahah vallahi benzemesin de zâten, bir tanesine zor tahammül ediyoruz.

breezy

atatürk heykeline ''günah günah dinimizde puta tapmak yoktur ayıp haram put'' diyip bunu yaparsanız böyle olur ilahi adalet işte

Cartman'ın Kemiği

ASFIAHSDUIOFGSDJIOUGH Ülke yemin ederim sayko dolu. Kardeşim bu insanlar kendi içinde çelişkide.