Kızlar Saçlarınızın Çok Döküldüğünden mi Şikayetçisiniz? O Halde Yalnız Değilsiniz!

Bildiğimiz üzere; saç, kadınlığın sembolüdür. Uzun olsun, sağlıklı olsun, kolay şekle girsin isteriz. Ama bazı kadınlar maalesef o kadar şanslı olamayabiliyor.  

BuzzFeed, üyelerine saçları çok dökülen kadınların yaşadıklarını sordu, biz de verdikleri cevapları sizler için derledik. 

Hadi gelin saçları çok dökülen kadınların anlayacağı durumları inceleyelim...

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/jasminnahar/sli...

1. Banyo yaptığınız zaman su seviyesinin yavaş yavaş yükseldiğini fark ediyorsanız, anlayın ki lavabo ağzına kadar tıkanmış demektir.

Dökülen saçlarımızdan biz sorumluyuz.😜

2. "Göze hitap etmeyen şey nedir?" diye sorduklarında; duş aldıktan sonra banyonun hali...

Genel olarak lavaboya düşen saç kıllarından iğrenen bir milletiz. (Kendi saçlarımız dahil) Saçlarımızı taramadan önce banyomuz ne kadar temizse, taradıktan sonra bir o kadar kirlenmiş oluyor. Hem iğrenip hem de temizlemek dürüst olmak gerekirse bir hayli zor.  🙄

3. Her gün düzenli olarak elektrik süpürgesi açmak zorundayız kızlar, alkış. Çünkü evimizin her köşesine saç telleri dökülmüştür artık...

Koltukların üstünde, yerlerde, yatakta, yastıkta yani evin her köşesinde saç teli bulunur. Bir de evinizde evcil hayvan besliyorsanız vay halinize... 😰

4. Bu dünyada seni en sinir eden şey nedir diye sorsalar, bence çamaşırlarımızın arasından çıkan örümceğe benzer saç kılları demek olur...

Genelde kış mevsiminde giydiğimiz kazaklardan ve yünlü kumaşlardan dolayı saçlarımız dökülür. Dolayısıyla, çamaşır makinesinden topak şeklinde saçlarımız çıkıyor, haliyle bunları çamaşırlardan arındırmak da bir hayli zor oluyor.

5. İş yerinde tuvalete gidip saçlarımızı düzeltmek farz oldu artık, haliyle lavaboya ve lavabonun kenarına düşen saç tellerimiz de oluyor.

Bu sebepten tuvalet kağıdı yardımıyla dökülen saç kıllarını temizlemekte bize düşer.

6. Saçlarımızı tararken, tarağın dişlerine takılıp intihar eden çok sayıda saç teli vardır. 😫

Hemen hemen hepimiz her gün düzenli olarak saçlarımızı taramayı alışkanlık haline getirmiş kadınlarız. (daha sağlıklı olsun diye) Fakat her ne şekilde olursa olsun o saçlar yine dökülmekten kendilerini alamayacaklar. Şüphe götürmez ki bu durum hepimizi kahreder.

7. Ve çok daha acısı ve iç burkan kısmı; gözle görülür bir şekilde her geçen gün saçlarımız seyrekleşmeye başlar, ve böylece saç derimiz artık görünür hale gelmeye başlar.

Doktor derdime bul bir çare.

8. Saçlarımızın dökülmemesi için her yolu denedik olmadı, çareyi saçlarımızı kestirmekte bulduk. Umut yok amirim batır gemiyi.

Saçlarımızdan devamlı sayısız tel dökülüyor ve dökülen bu saçlar sırt ve bel kısmımızda buluşuyor. Bu da karşıdan gören biri için çok rahatsız edici olabiliyor.

9. Ve işte en kötüsü geliyor kızlar hazır mısınız? Yemek yerken ve yemek yaparken yemeğe düşen saç kılı. öğh

Hem yemek yiyen için, hem de karşımızda oturan kişi için gerçek anlamda mide bulandıran bir durum. Çözümü ise çok basit; yemek yerken saçlarımızı toplayıp arka tarafa atmak kızlar...

10. Olmadık zamanlarda ve yerlerde ağzımızdan çıkan o mide bulandırıcı saç kılı. Görende geviş getiriyoruz sanacak. 😒

Dua edelim ki yemek yerken olmasın o, yoksa... neyse daha fazla konuşamayacağım.

11. Çoraplarımızı giydikten sonra ayak parmaklarımıza dolanan o huylandırıcı saç kılı; seni bulazağım oğlim.

12. Oturduğumuz yerde saçlarımızla oynamakla oyalanırız, gerçi oynamasak bile saçlarımızdan düşen sayısız saç bulunur, ve işte son durum...

Böyle olunca da üstümüzde ne var ne yok saç kılı oluyor... Aman ha o ara yanınızda anneniz olmasın, bağırması kaçınılmaz. 😂

13. Saçlarımızı lastik tokayla toplayıp, çözmek durumunda kaldığımızda, biz kadınların lastik toka ile imtihanı: " Yine mi saçım dolandı? "

Bunun tek çözümü; saçımızın maalesef o bölümünü makasla kesmek zorunda kalmak.

14. Duş aldıktan sonra ellerimize, kollarımıza, bacaklarımıza ve sırtımıza yapışmış, uyuz gibi kaşındıran onlarca kıl.

İnsanda tekrar duş alma isteği uyandırır eminim ki.

15. Televizyon izlerken gözümüz tek bir noktaya takılır. Acaba birbirine dolanmış saçlar topluluğu mu? yoksa bir çeşit örümcek mi?

Bu da çok ürkütücü olabiliyor, (ben de bu durumu fazlasıyla yaşayanlardan biri olarak, yerimden fırladığım çok zamanlar olmuştur.) 😮

16. Saçlarımızı yıkarken, dökülen saçlarımızın maalesef ki dökülmesini engelleyemediğimiz için lavabo tıkanıyor. Alo tamirci ağabey yetiş.

Ya da tek çare Porçöz

17. Cebimizden bir şey alacağımız zaman, elimize dolanan bir sürü dökülmüş saç kılı. Al kırdın kırdın.

18. Ve en gıcığı bu bence... Kalçaya dolanan uzun saç kılları... Allah düşmanımın başına verebilir.

Sadede gelirsek arkadaşlar; çok fazla saçları dökülen biz kadınların hissettiklerini ve yaşadıklarını inceledik. Biz; saçlarımız güzel olduğunda kendimize daha fazla güveniyoruz. Bu dökülmenin en kısa zamanda çaresine bakmamız lazım, ya da bu şekilde yaşamamız lazım, kendimizi çok da fazla yıpratmadan tabii ki.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nzl-lzn

Zigavus saç dökülme problemimi ortadan kaldırdı çok mutluyum.

sbl-kskc

Bonus olarak saç dökülmesini en aza indirecek bi yöntem vardır diye geldim ama yok:/ neden yok? neden benim umudumu yerle bir ettiniz ?????

Görüş Bildir