Kızlar, Bekarlık Gerçekten Sultanlıkmış! Uzmanlara Göre Bekar ve Çocuksuz Kadınlar Çok Daha Mutlu

130PAYLAŞIM

Yapılan son araştırmalara göre evli olmayan kadınlar ve çocuğu olmayan kadınlar, evli ve çocuklu kadınlara oranla daha mutlu oluyorlar. Detayları sizler için Unilad'dan derledik.

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/life/women-are-...

Eskiden evli olmayan veya çocukları olmayan kadınlara daha az değer verilirdi. Ama neyse ki, artık böyle bir durum yok. Aksine uzmanlara göre evli olmayan ve çocuğu olmayan kadınlar çok daha mutlu.

Sonuçta bağımsız bir kadın olmak varken, kim ailenin peşinde oradan oraya sürüklenmek ister ki? Bebek bezi ve okul ihtiyaçlarına harcanmayan parayla kendiniz için neler yapabileceğinizi düşünsenize!

Kabul etmek gerekirse evli olmayan veya anne olmayanlar için konuşmak daha kolay. Ama sonuçta anneliği dünyanın en mutluluk verici işi olarak gören ve gerçekten de mutlu olan birçok kadın var.

Peki uzmanlar bu konuda ne düşünüyorlar?

Londra Ekonomi Okulu davranış bilimleri profesörlerinden Paul Dolan, Cumartesi günü yaptığı konuşmada son zamanlarda elde ettikleri verilere göre başarıyı belirleyen klasik ölçütlerin söz konusu özellikle evlilik ve çocuk büyütmek olunca aileyle bir ilgisi olmadığını söyledi.

Dolan, The Guardian ile yaptığı röportajda:

"Evli insanlara ne kadar mutlu oldukları sorulduğunda, eşleriyle aynı odada oldukları zaman mutlu olduklarını söylüyorlar. Ama eşleri yanlarında değilken tam bir facia. Aynı insanları zaman içerisinde gözlemleyerek edindiğimiz verilere göre şunu söyleyebilirim; eğer erkekseniz kesinlikle evlenmelisiniz. Ama kadınsanız çok da kendinizi sıkmayın."

Dolan, konuşmasına devam ederken erkeklerin kadınlara göre evlilikten daha fazla yarar sağladığını ve evlenmemiş kadınların, evli ve çocuklu kadınlara göre daha uzun yaşadığını söyledi.

"Erkekler daha az risk alırlar, daha fazla para kazanırlar ve daha uzun yaşarlar. Kadınlar ise daha fazla sıkıntı yaşarlar. En sağlıklı ve en mutlu kadınlar evlenmemiş ve çocuğu olmayan kadınlardır."

Profesör, son kitabı Happy Ever After'da American Time Use Survey'den edindiği verilere dikkat çekerek evlenmemiş, evlenmiş, boşanmış, ayrılmış ve dul bireylerin keyif ve ıstırap seviyelerini karşılaştırdı.

Sonuçlar, evlenmemiş olanların mutluluk seviyesinin evli olanlardan daha yüksek olduğunu gösterdi. Buna rağmen Dolan, kadınların ve ailelerin yalnızken daha mutsuz hissedebileceklerini söyleyen düşünceyi vurguladı.

"40 yaşında yalnız ve çocuğu olmayan bir kadının doğru insanla tanışmayı ve bir şansı olması beklemesini görürsünüz. Ama hayır, belki de yanlış insanla tanışacak ama bunu da değerlendirecek. Belki de onu daha az mutlu ve sağlıklı yapan bir adamla tanışarak daha erken ölecek."

Veriler bu yönde olsa da, bireyler kendi mutluluklarına kendileri karar verirler.

Yalnız veya biriyle beraber fark etmez, mutluluk herkesin kendi seçimi ve tercihidir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rivaille

E zaten. Toplum baskısından ve yaşlanınca çocuk bana baksın diye evleniliyor zaten genelde

Gizli Kullanıcı

kişiye göre değişir bence herkesin bu konuda düşüncesi başka doğru kişiyle evlenmek daha güzel sonuçta birini bulmak kolay önemli olan doğru olanı bulmak yani benim açımdan böyle

corpse-bride

sorumlulukların az ve plan program dısında gelısen durumlara ayak uydurmak kolay. canın sıkıldı bır arkadaısn gel suraya gıdelım ıkı gun kafa dınler eglenırız dedı basıp gıtme ozgurlugun var bagımlı tutan durumların olmaz o nedenle bekar kadın evlıden daha mutlu

endiku

Evlenmeyin arkadaşlar o tünelin sonunda ışık yok

tuba-yildirim6

true story 😁

Görüş Bildir