Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kız Öğrenciler Swift Kullanarak Kodlamayı Öğrendi

-

Gençleri geleceğe hazırlama amacıyla yapılan bu etkinlik, herkesi değişimin bir parçası yapabilme amacıyla yola çıktı.

Bu amaçla Kadınlar Günü için kız öğrenciler kodlama eğitimi aldı.

Apple'ın Everyone Can Code programı kapsamında Kadınlar Günü için TurkishKit tarafından organize edilen özel eğitimde, 6 okuldan 45 kız öğrenci Swift ile kodlama eğitimi aldı.

Her yaştan öğrenci kodlamanın temellerini ve tasarım düşüncesinin ne olduğunu öğrendi.

Apple'ın her yıl geliştiricilerle bir araya geldiği Dünya Geliştiriciler Konferansı'na Türkiye'den ilk kez davet edilen Emirhan Erdoğan tarafından kurulan TurkishKit'in düzenlediği eğitimde lise öğrencileri kodlamanın temellerini, tasarım düşüncesinin ne olduğunu ve Sketch ile arayüz geliştirmeyi öğrendi.

İki gün boyunca süren eğitim programında aynı zamanda liseli öğrenciler, alanında uzman kadın yazılım geliştiricilerle de bir araya gelme fırsatı yakaladı.

Eğitimde bulunan öğretmenler, tüm eğitim boyunca öğrencilerin yazılımın temellerini anlaması için sunumların ve bilgisayarların yanı sıra iPad cihazlarından da destek aldı.

Öğrenciler, Apple'ın yazılım dili Swift altyapısıyla oluşturulan Swift Playgrounds ile öğrenebiliyorlar. Böylelikle kodlama sürecinde neler yaşayabileceklerini ve kodlarla neler yaratabileceklerini öğrenen öğrenciler, Mac ile ilk iOS uygulamalarını geliştirebiliyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir