Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kız Arkadaşınızın Sizinle Tartışmamasının Aslında Hiç de İyiye İşaret Olmadığının 6 Kanıtı

160PAYLAŞIM

Çoğu erkek, gerçek dünyada değil, hayal aleminde yaşar ve ideal kadınlarının "sessiz" olması gerektiğini düşünür. Fantezilerini, dedikleri her şeye uyan, onlara karşılık vermeyen ve sorgulamayan kadınlar süsler. Kadının sessizliği, kimi zaman bağlılık, yakınlık ve sevgi göstergesi olarak da yorumlanır. 

Ancak bilmezler ki, susan kadın bir şeylerin peşindedir...

Kadınlar, hislerinden bahsetmeyi ve sorunları konuşarak halletmeyi severler... ancak bir ilişkiyi bitirmeyi düşünüyorlarsa susarlar. Sürekli susmak, kayıtsızlıktır. Bir kadın sizinle tartışıyorsa, işte o zaman seviyordur. Sizi seviyorsa, bazen sizinle savaşıyormuş gibi gözükse de, aslında sizin İÇİN savaşıyordur. Umursamıyorsa ağzını açmaz. Umrunuzda olmayan biriyle niye tartışasınız ki? Gelecek hafta belki mesajlarına bile cevap vermeyeceğiniz birine yardım etmeye çabalamanın bir anlamı var mıdır?

Şunu bilin ki; sessiz kız arkadaş yoktur, ilgilenmeyen kız arkadaş vardır.

Kaynak: http://elitedaily.com/dating/girlfriend-...

1. Eğer olanları sadece izlemekle yetiniyorsa, bu kolaylıkla çekip gidebileceğini gösterir.

Bir kadın, gerçekten duymanızı istediği şeyleri söyler. Sizinle konuşuyor olmasının bir nedeni vardır ve bu neden çoğunlukla sizin iyiliğinizi istemesidir. 

Kadınlar, bir şeyleri düzeltmeyi ve sevdiklerinin üzerine titremeyi severler. Problem gördükleri zaman onu çözmek isterler. Ama eğer bir kadın umursamaz davranıyorsa, hatalarınızın içinde boğulmanız onun için bir sorun teşkil etmiyor demektir.

2. Susmayı tercih ediyorsa, ilişkiyi kurtarmayı reddediyor demektir.

Birlikte olmak istemediğiniz biriyle neden kavga edesiniz ki? Kimin haklı çıkacağını umursamıyorsanız, bir kavga için zaman ve gözyaşı harcamaya değer mi?

İlişkiye dair bir ümidi kalmamış olan kadın, konuşmayı keser. İstediğinizi yapmanıza ve söylemenize izin verir, çünkü gitmeye hazırlanmaktadır.

3. Sorunlara aldırmıyorsa, bu sizi bırakmaya hazır olduğu anlamına gelir.

Aşık bir kadın sonuna kadar savaşır, asla pes etmez. Aşık olmayan bir kadın ise kasıtlı olarak yenilir. Yaşanan sorunlara aldırmayan bir kadın, ilişkiye de aldırmıyor demektir. Siz onun için artık önemli olmadığınızdan, yaşanan hiçbir problemin de önemi yoktur. 

Bir sorunu boş vermek yerine onu konuşmak isteyen kadın sizi seviyordur ve her şeyi bırakmaktansa savaşmayı göze alır.

4. Eğer her an mutluysa, başka biriyle görüşüyor olabilir.

Hiçbir ilişki mükemmel değil. Birlikte yaşayan veya vakit geçiren iki insanın devamlı harika bir modda olması da imkansız... Herkes arada bir tartışır.

Asla sinirlenmeyen bir kadın ise bir şeyler saklıyor olabilir. Elbette bu her ilişki için geçerli değil; ancak ne olursa olsun vurdumduymaz davranan bir kadının başka biriyle görüşüyor olma ihtimali yüksek.

5. Fazla bir şey anlatmıyorsa, ilişkinin bir geleceği olmadığını düşünüyor demektir.

Duygularını açığa vurmayan bir kadın, büyük ihtimalle onları bir başkasıyla paylaşabileceği günü bekliyordur. Size iç dünyasını açmıyorsa, ilişkiyi bir sonraki adıma taşımak için isteksiz olabilir.

Duyguları hakkındaki konuları geçiştirmesi, ilişki hakkında pek de ciddi düşünmediğini gösterir.

6. Tamamen tasasız davranması, ciddi düşünmediğini gösterir.

Gerçek renklerini göstermeyen kadınlara dikkat edin. Siz onun çok sakin biri olduğunu düşünürken, o sizden yavaş yavaş uzaklaşıyor olabilir.

Tamamen cool olan bir kadın yoktur; hepimiz soğukkanlılığımızı yitirdiğimiz anlar yaşarız. Bir ilişkide, tamamen dostane, uyumlu davranmak ve hiçbir şey için endişelenmemek mümkün değildir. Arada bir her kadının tepesinin tası atar.

Size bağlanmayan bir kadın, hiçbir şeyi kendine sorun etmeyecektir. Size ve ilişkiye bağlı olan bir kadın ise, ilişkisini tehdit eden her türlü sorunu çözmek isteyecek ve bunun için sizinle tartışacaktır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
frost

Hasta mısınız? Ulan trip yapsa suç, yapmasa suç?

lisami

Sınırlandırmalı bir içerik olmuş. Oysaki kişiden kişiye ve karakterine göre değişebilecek bir şey.

caksu1598

bu ne arkadaş hiç güzel bir şeyi yok mu kadın milletinin her hareketi olumsuz :)

mistral

hayat enerjinizi kimseye emdirmeyin yeter.

Gizli Kullanıcı

Ne demişti Cemal Süreya"..........En önemli detaydır, erkeklerin hiç anlayamadığı durum işte bu kadar basittir. o gün gelene kadar konuşan, kavga eden, tartışan kadın, kendini sessizliğe vermiştir. ne zaman ümidini o ilişkiden kestiyse, o zaman sevgisi de yara almış demektir. yüreğindeki bavulları toplamıştır, kafasındaki biletleri almış ve aslında bedeni orada durarak, ilişkiden çıkıp gitmiştir. kadın, gerçekten gitmişse, çok sessiz olmuştur ayrılışı, kimse hissetmeden, kapıları vurup kırmadan gitmiştir. her akşam eve geldiğinde, kapının açıldığını gören adam anlamaz ama bir kadın sessizce gider. ne mutfağında yemek pişiren, ne yan koltukta televizyon izleyen, ne gece ruhunu kenara koyarak yatakta sevişmeye çalışan kadın, artık o kadındır. bir kadının çığlıklarından, kavgalarından korkmamak gerekir, çünkü kadının gidişi sessiz ve asildir..."

Görüş Bildir