Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'ın Mitingi Nedeniyle TRT Yayınına Geç Çıkarılması Sosyal Medyada Gündem

 > 
30PAYLAŞIM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam TRT Haber'de katılacağı ve 19:00'da başlayacağı duyurulan canlı yayınının, Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ın konuşması nedeniyle yarım saat geç başlatılmasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Bakın tek adam rejimine en tipik örneği bu akşam yaşadık. Sayın Cumhurbaşkanı konuşuyor, bana saat 19.00’da televizyon programı yapılacak denmiş ama onun sözü kesilemiyor, kimse kesmeye cesaret edemiyor” diyerek tepkisini dile getirdi.

Kılıçdaroğlu, kendi yayınının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitingi nedeniyle yarım saat geç başlaması üzerine TRT'ye yönelik eleştirilerini dile getirdi:

"Bakın tek adam rejimine en tipik örneği bu akşam yaşadık. Sayın Cumhurbaşkanı konuşuyor, bana saat 19.00’da televizyon programı yapılacak denmiş ama onun sözü kesilemiyor, kimse kesmeye cesaret edemiyor  Sayın Cumhurbaşkanı konuşuyor, başımız belaya girmesin, ana muhalefet partisinin genel başkanı kibar bir insandır, o biraz bekler, biz 19.30’da devreye gireriz."

Kılıçdaroğlu'nun o konuşması 👇

Sunucu Taşkın Koç ise Kılıçdaroğlu'nun bu eleştirisi üzerine "Nezaketiniz için çok teşekkür ederiz, inanın siz de olsanız Cumhurbaşkanı TRT kurumsal olarak beklerdi. Burası kamu kuruluşu, o da devletin tepesindeki insan olduğu için, kim olsa önemli değil siz de olsanız cumhurbaşkanlığı beklenebilir" dedi.

"İster kamu ister özel bütün televizyonların bir programları vardır, önceden deklare edilir. Olağanüstü bir durum olmadığı takdirde normal program akışına uyulur." diyen CHP lideri "Bu program akışının dışında bir olay. Tek adamlığın yarattığı bir sıradan olay." sözleriyle eleştirisini sürdürdü.

"Şu programı sağlamak için Sayın Numan Kurtulmuş’u aradık"

Erdoğan’ın, Binali Yıldırım’ın yaptığı konuşmaların sürekli TRT’nin bütün kanallarında verilmesine CHP’ye ve ya muhalif olan siyasetçilerin TRT’de yer bulmamasına “Şu programı sağlamak için Sayın Numan Kurtulmuş’u aradık. TRT’nin tarafsız davranması lazım. Sayın Başbakan çıktığında ayrı biz çıktığında ayrı veriyorsunuz. Böyle olmaz. Ben bu kanala vergi ödüyorum.” diyerek  tepki gösterdi.

TRT'de yayının gecikmesi ve Kılıçdaroğlu'nun eleştirileri sosyal medya kullanıcılarının da gündeminde

TRT'de yayının gecikmesi ve Kılıçdaroğlu'nun eleştirileri sosyal medya kullanıcılarının da gündeminde
TRT'de yayının gecikmesi ve Kılıçdaroğlu'nun eleştirileri sosyal medya kullanıcılarının da gündeminde
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir