Görüş Bildir

Kılıçdaroğlu'dan 'Yeni Ekonomi Reformu'na Eleştiri: 'Saray ile İlgili Tek Bir Tasarruf Cümlesi Var mı?'

Haberler
> Kılıçdaroğlu'dan 'Yeni Ekonomi Reformu'na Eleştiri: 'Saray ile İlgili Tek Bir Tasarruf Cümlesi Var mı?'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı 'Yeni Ekonomi Reformu'na ilişkin 23'üncü ekonomi paketi olduğunun altını çizerek, '23'üncü paket. Sözde ekonomide reform yapacaklar. Allah aşkına, açıklanan bu pakette işsize iş bulacağız diye bir cümle var mı? Hiçbir Osmanlı padişahına nasip olmayan saraylarda oturuyorlar. Peki bu saraylarla ilgili tek cümlelik tasarruf var mı? Yok!' sözleriyle eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, resmi Twitter hesabından paylaştığı video mesajla, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı Yeni Ekonomi Reformu'nu değerlendirdi. 

Açıklanan 23'üncü ekonomi paketi olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, 'Sözde ekonomide reform yapacaklar. Allah aşkına, açıklanan bu pakette işsizse iş bulacağız diye bir cümle var mı bu pakette? Hiçbir Osmanlı padişahına nasip olmayan saraylarda oturuyorlar. Peki bu saraylarla ilgili tek cümlelik tasarruf var mı? Yok! Hadi onlardan da vazgeçtim, 5'li çeteye dünyanın parasını ödüyoruz. Oradan bir tasarruf var mı? Oradan da yok' dedi. 

'İşsize iş nasıl bulunurmuş, o bizim işimiz. Biz yapacağız'

İktidarı kastederek ekonomide reform yapacak durumlarının olmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, 'Dağılmış vaziyetteler. Bize inanın ve bize güvenin. Reform nasıl olurmuş, halkın çıkarı nasıl korunurmuş, işsize iş nasıl bulunurmuş, o bizim işimiz. Onu biz yapacağız' dedi.

Erdoğan'ın açıkladığı 'Yeni Ekonomi Reformu'nun detayları 👇

Bu haberler de ilginizi çekeiblir 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
38
8
4
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
demet saygılı

Saray her türlü tasarruf, kemer sıkma, kısıtlama, yasak vb muaftır. Bunu 5 yaşında çocuk da bilir.

Başkanım arkanızdaki perdeyi nerden aldınız?