Kendilerini Sürekli Değiştirmek İstedikleri İçin Bıçak Altına Yatıp Geri Dönülmez Estetik Facialarıyla Karşılaşan İnsanlar

12PAYLAŞIM

Yüzlerinde ya da vücutlarında değiştirmek istedikleri şeyler uğruna bıçak altına yatıp hayatlarının şokunu yaşayan birbirinden talihsiz insanları sizin için TheSun kaynaklı içeriğimizde bir araya getirdik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/news/9175544/wh...

Kanlı bezler, dikişlerden sızan iltihaplar, fazla derecede şişirilen dudaklar...Korku filminden bir sahne gibi gelse de bütün bunlar estetik kurbanı olmuş insanların anlattığı hikayelerden kısımlar.

'The Channel 5' kanalında yayınlanan yeni bir dizi de estetik mağduru olmuş birçok insan kendi hikayelerine yer veriyor. Basit bir deri sarkma ameliyatı için bıçak altına yatıp bambaşka bir şekilde uyanan kadından basit bir burun ameliyatı için girip derisinden olan adama...

"Karnımdaki sarkık deri ameliyatı için girdiğim ameliyattan meme ameliyatı yapılmış bir şekilde uyandım"

2011 yılında 58 yaşındaki Sue Briddick kilo verdikten sonra sarkan derileri ameliyat olmaya karar verdi. 

Birçok klinik araştırdıktan sonra gözünü karartıp 3 bin pound karşılığında Türkiye'de bulunan bir klinikten randevu aldı. Aynı ameliyatın İngiltere'de bir klinikte masrafı 11 bin pound kadar bir miktardı.

Ameliyattan uyandıktan sonra fark etti ki, zavallı kadının izni olmadan doktor deri ameliyatının yanı sıra meme ameliyatı ve liposuction da yapılmıştı.

"Bir dakikalığına durdum ve düşündüm, göğüs kafesim acıyordu. Fark ettim ki sadece sarkan derime değil mememe de müdahale edilmişti."

Üstelik meme büyütme ameliyatı için memenin altından girilmemiş, açılan karnından memesine doğru dolgu yapılmıştı ki bu prosedürün en tehlikeli yöntemiydi.

Ameliyat sırasında bir şekilde karın bölgesindeki damarları kesmiş, o bölgedeki dokuların ölmesine ve enfeksiyon kapmasına sebep olmuştu. 

Ülkesine döner dönmez durumu kötüleşen Sue, hemen hastaneye yetiştirildi. 

"Doktorlar gördükleri şeyden dolayı dehşete kapılmıştı. 1 ayımı birçok tedavi gördüğüm hastanede geçirdim ve hayatımı kurtardılar."

"Burnum soyulduğunda bir şeylerin doğru olmadığını biliyordum"

Barrie Fairbairn 2005 yılında yaptırdığı dolgular nedeniyle enfeksiyon kaptı ve burnunun bir kısmını kaybetti. 

İlk başlarda sonuçtan memnun olsa da birkaç ay sonra son dolgu için gittiğinde hayatının sonuna kadar pişman olacağından habersizdi.

Burnunda birkaç küçük yarayla klinikten ayrılan Barrie eve gelene kadar bunun önemli bir şey olabileceğini düşünmemişti. Birkaç saat sonra yüzünde inanılmaz bir acıyla acile giden Barrie'ye ağrı kesici verildi. Ama sabahında büyük bir şok yaşadı.

Dolgular burnunun sağ tarafındaki damarları tıkamış ve dokuların ölmesine sebep olmuştu. 

"Burnumun sağ tarafındaki derim siyah ve mavi arası bir renkteydi. Burnumu suratımdan soyabiliyordum ve hiç kanama yoktu."

Londra'da bir klinikte 3 hafta boyunca tedavi gören Barrie her sabah kalktığında burnunun farklı bir renkte olduğunu görüyordu. Şu an ise burnunun sağ tarafı deforme olmuş durumda, uyku ve depresyon problemleriyle mücadele ediyor.

"Çarşaf kan ve yeşil iltihapla kaplanmıştı"

Jordan James Parke, idolü Kim Kardashian'a benzemek için 150 bin pound maliyetinde burun, çene, dudak dolgusu gibi müdahaleler içeren bir düzine ameliyat oldu. Son estetik macerası için Türkiye'ye gelen Jordan karın bölgesini gerdirip, poposunu büyütüp, liposuction yaptırdı.

Poposuna yağ enjekte ettirmenin yanı sıra dolgun bir görünüm için dolgu da yaptırdı. Ancak ameliyatlardan sonra kaldığı otel odasında acı dolu bir hafta geçirdi.

Hatta bir gün uyandığında çarşafının kan ve yaralarından akan yeşil iltihapla kaplandığını gördü.

Ayrıca kangren olma tehlikesi yaşadı ve doktorlar siyah yumruları ameliyatla almak zorunda kaldı.

Çektiği bütün çilelere rağmen estetik operasyonlar yaptırmaya devam etti.

"Yüzü o kadar şişmişti ki gözlerini açamıyordu"

Ünlü boks organizatörü Kellie Maloney 2014 yılına kadar hayatını bir erkek olarak yaşadı daha sonrasında ise cinsiyet değiştirme ameliyatı oldu. Ameliyatının ilk aşamasında 66 yaşındaki Kellie yüzünün daha feminen olabilmesi için Belçika'da bir klinikte bıçak altına yattı.

"Aynaya baktığımda yüzümü beğenmiyordum çünkü çok erkeksiydi. Birisi burnumun çok geniş olduğunu söylemişti. Bu benim moralimi bozmaya başladı ve aynaya her baktığımda burnuma dikkat ediyordum."

Ameliyat için geldiğinde fark etti ki bunun için bir güzellik salonundan randevu almıştı. Ameliyat malzemeleri bir minibüsün içinden getiriliyordu. 

Bütün bu olaylara rağmen Kellie bıçak altına yattı. Ertesi sabah yüzü o kadar şişmişti ki gözlerini açamıyordu. Hemen hastaneye yetiştirildi ve eğer ameliyat olmazsa ölebileceği söylendi.

Yüzünden kan sızıyor ve pıhtılaşmıyordu bu yüzden ilaç vererek onu suni komaya soktular.

Yoğun bir tedavi gören Kellie 5 gün boyunca yaşam destek makineleriyle hayatta kaldı. 

Dudağının bir tarafında his kaybı olduğu için konuşurken ya da yemek yerken çoğu zaman salyasını tutamıyor.

"Dudaklarım patlayacak gibi hissediyordum"

29 yaşındaki Rachael Knappier'in küçükken yaşadığı bir kaza nedeniyle üst dudağının ortasında bir yara izi vardı. 

Bu yara izinden kurtulabilmek için 4 kez botoks yaptıran Rachael'a 2018 yılında gittiği bir güzellik uzmanı farklı bir yöntemle dudağını düzeltebileceğini söyledi. Rachael ikinci kez düşünmeden hemen kabul etti.

"O kadar tükenmiştim ki olduğum ameliyatın ücretini bile sormadım."

"Dudağımın ortasına yaptığı bir iğneye kadar canım yanmamıştı. Bana bunun tamamen normal olduğunu ve birçok insanın orada acı hissettiğini söyledi."

Ertesi gece dudağında birtakım problemler baş göstermeye başladı. 

"Dilimin üst dudağıma yetişmediğini hissediyordum. Yataktan kalkıp ve dudağımın neredeyse üç katı büyüklükte olduğunu gördüm. Aşağı baktığımda dudağımı görebiliyordum. Neredeyse burnuma deyiyordu. Tamamen panik haldeydim."

Hemen acile koşan Rachael'a doktorlar, arterlerine yanlış dolgu yapıldığını söyledi. Kan damarları tıkanınca dokuların ölmesi ve zararın kalıcı olması sadece birkaç saat sürmüştü.

Dr. Aamer Khan yüzdeki damarların birbiriyle bağlantılı olduğunu ve buradaki zararın görme kaybına kadar gidebileceğini söyledi. 

Doktorların o an yapabileceği hiçbir şey yoktu. Rachael 7 gün boyunca evden çıkamadı ve kusuyor, acıdan titriyordu. 

Londra'da bir kliniğe giden Rachael dudağındaki dolgulardan kurtuldu ve 72 saat sonra dudakları normale döndü.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rivaille

görmek için tıklayın uyarısını o adamın poposuna koyacaktınız aq midem kalktı sabah sabah

Görüş Bildir