Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kendi İyiliğiniz ve Ruh Sağlığınız İçin Derhal Kurtulmanız Gereken 14 Kötü Alışkanlık

-
Abone ol

Herkes iyi bir yaşam ister.

Ama bunu elde etmek için ne yapar?

Seçenek çok. Ama ne yapmamamız gerektiğinden bahsedebiliriz...

1. Televizyonu sürekli açık tutmak

www.kevinmd.com

“Ya ben izlemiyorum zaten öyle arkada ses oluyor” gibi bahanelere sığınmayın. Televizyonun açık olmadığı bir yerde her zaman daha faydalı ve üretken olursunuz.

2. Alkol ve sigara kullanmak

Alkol ve sigaranın yararı yoktur. Sağlığınıza ve bütçenize zarar verir.

3. Hesapta para bulundurmak

Bir birikim hesabı açıp paranızı buraya aktarın. Harcayacağınız miktar kadar transfer yapın.

4. Sürekli dışarıda yemek yemek

Vaktiniz varsa kendi damak zevkinize göre yemek yapmayı öğrenin. Hem sağlığınızı hem bütçenizi koruyun.

5. Habire sosyal medyayı kontrol etmek

Telefonunuzdan sosyal medya uygulamalarını silin. Hesaplarınızı sadece bilgisayar başındayken kontrol edin. Böylece her boş kaldığınızda anlamsızca sosyal medya hesaplarınızda gezmekten kurtulmuş olursunuz.

6. Risk almamak

Hayat risk alınmadan ilerlenebilen bir yol değildir. Bazen risk almadan en ufak bir adım atamaz hale gelebilirsiniz. Risk alın. Kaybetmekle barışık olun.

7. Doğru zamanı beklemek

Hedefleriniz ya da amaçlarınız için doğru zamanı bekliyor olabilirsiniz. Ancak öyle bir zaman yok ve gelmeyecek. Sadece bir şeyler yapmaya başlayın.

8. Sıkıntıdan bir şeyler yemek

Açlık ayrı, ama sadece sıkıldığımız için de bir şeyler yemek isteyebiliriz. Sağlığınıza yoktan yere kasteden bu huydan vazgeçmek gerekir.

9. Geçmişe takılı kalmak

Geçmiş geçmişte kalmıştır ve değiştirilmesi imkansızdır. Tek mümkün olan gelecekte pişman olmayacağınız yeni geçmişler yaşamaya çalışmaktır.

10. Kendini değersiz hissetmek

İnsan değerini çevresindeki insanların varlığı ve onların kendisine yönelttiği düşünceler ve hisler doğrultusunda ölçmeye teşnedir. Bir taşın değerli olup olmadığını herkes bilemez. Birine değersiz görünen bir eşya aslında milyarlarca dolar edebilir. Kendinizi tanıyın, bilin. Kusurlarınızı kavrayın ve kendinizle barışık olun.

11. Değişimden uzak durmak

Klişe sözü hatırlayın: Değişmeyen tek şey değişimdir. Değiştikçe dönüşür ve dengemizi buluruz. Ufkumuz her geçen gün genişlerse, olayları görme şeklimiz değişir ve ister istemez farklı ve olgun biri haline geliriz.

12. Herkesi memnun etmeye çalışmak

Çünkü bu mümkün değildir. O yüzden çabalamayı bırakın ve size huzur verecek ve sizi mutlu edecek seçimi yapın.

13. Kendi kendini sabote etmek

Bazı insanlar öz eleştiriyle kendi kendini sabote etmeyi birbirine karıştırırlar. Yaptığınız, yapıyor olduğunuz ya da yapacağınız herhangi bir şey hakkında peşin hükümler vermeyi bırakın.

14. Başkaları için yaşamak

Bazı insanlar sizin için değerli olabilir, fakat onlar için yaşayamazsınız. Siz dışında hiç kimsenin ve hiçbir şeyin tam anlamıyla size ait olamayacağını kavrayın ve bunu hiç unutmadan yaşayın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ekinezya

Geçmişe takılıp kalma Jaack

aylin-kayhan

5. Habire sosyal medyayı kontrol etmek kusura bakma bu mümkün değil 9. Geçmişe takılı kalmak ve buda imkansız...

gzm-ynklr

Habire sosyal medyayı kontrol etmek

birinci-tekil-birey

3 numara nedir ya? Böyle üstü kapalı bir küfür filan mı? He paşam he yatırım hesabı.... Ayrıca 10 numara yanlış ifade. İnsan ve eşya farklı şeylerdir. Yok işe yaramadığı sanılan eşya çok para edermiş e bik bik bik filan... Boş laf. Zira o örnek bile kişinin kendisini değersiz hissetmesine meyil veriyor.

cetin-sangu1

"Ciddiye alınıp, uygulandığında" altın değerinde tavsiyeler fakat kıytırık bir kişisel gelişim kitabından alınmış gibi.

Görüş Bildir