Görüş Bildir
Haberler
Kemal Kılıçdaroğlu Grup Toplantısında Konuştu: 'Kibirle Devlet Yönetilmez'

Kemal Kılıçdaroğlu Grup Toplantısında Konuştu: 'Kibirle Devlet Yönetilmez'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ülke gündemindeki başlıkları değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:
 • Salgın başladığı tarihten bu yana, olayı politik malzeme yapmamaya özen gösterdik. Hataları, yanlışları ve nelerin yapılması gerektiğini söyledik. Sorun hepimizin sorunu… Hepimize düşen sorumlulukları yerine getirmek durumundayız.

 • Vatandaşımız sorumluluğunu yerine getirdi. Saray’da oturanlar salgında üzerine düşeni yapmadı. Kibirle devlet yönetilmez. Devleti yönetenlerin mütevazı olması gerekir.

'Esnaf fedakarlık yaptı, saray aypmadı'

'Esnaf fedakarlık yaptı, saray aypmadı'

Herkes fedakârlık yaptı. Kahveci, taksici, çiçekçi, emekli herkes fedakârlık yaptı. Bu insanların çoluk çocuğu var. Bunlar ne yapacak diye sorduk. Biz fedakarlığı tüm toplum yapsın dedik. Ama Saray yapmadı! 

Saray ve beslemeleri fedakârlık yapmadı. Esnafa, çiftçiye, taksiciye ne verildi, 1000’er lira, üç ay… “İsraftan vazgeçin” dedik. Bir de gidip 52 milyon TL’ye üç tane daha Mercedes daha alıyor. Var olan neyinize yetmiyor sizin?

'Köprü yapanlar hangi fedakarlığı yaptılar?'

'Köprü yapanlar hangi fedakarlığı yaptılar?'
 • Dolar garantisiyle yol, köprü yapanlar hangi fedakarlığı yaptılar? Bu soruyu AK Partili vatandaşlarıma soruyorum. Siz maske takmadınız yine ceza geldi. Bu beyler ne yaptı? Milyarları aldılar, hangi fedakarlığı yaptılar? 

 • Allah’ın izniyle iktidar olduğumuzda ilk yapacağımız iş bu kamu-özel işbirliği projelerinin tamamını kamulaştıracağız. Bu memleket bu kadar sahipsiz mi? Al paranı kardeşim diyeceğiz.

 • Dün Covid-19 dolayısıyla 341 vatandaşımız hayatını kaybetti. Sorumlusu kim? Bu soruyu yine geçen seçimlerde AK Parti’ye MHP’ye oy veren kardeşlerime soruyorum. Bir günde 341 kişi hayatını kaybetti, bu resmi rakam. O kongreleri yapanların vebali yok mu? 

 • Yoğun bakımlarda yer yok. Torpiliniz varsa yer bulabiliyorsunuz. Ülkeyi bu hale getirenin sorumluluğu yok mu? Hâlâ onun partisine oy vermeye devam edecek misiniz? İsraf merkezi oldular.

'Bu ilkeye turist gelir mi?'

'Bu ilkeye turist gelir mi?'
 • 2021 bütçesine turizm için İspanya 11 milyar Euro, Yunanistan 7,5 milyar Euro hibe koydu. Türkiye ise sıfır… Böyle bir tabloda Türkiye’ye turist gelir mi? 

 • Türkiye’de korona şubatta yükselmeye başladı, Nisan’da en yüksek noktaya geldi. Bu ülkeyi yöneten bu tablonun sorumlusu değil mi?

 • Bankalarda 1 milyon TL’den çok parası olan kişi sayısı 283 bin. Bunların mevduat hesaplarındaki vergiyi sıfırladılar. 

 • Ama KÇÖ’den faydalanan 1 milyon 300 bin kişi için ödeneği kaldırdılar. Bunlar rantiye için çalışıyor, iktidar rantiye sınıfına çalışıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

'128 milyar dolar nerede?'

'128 milyar dolar nerede?'
 • Anaokulu öğrencisinin anlayabileceği dilden sordum. 128 milyar dolar hangi yöntemle satıldı? Bu satışlar hangi tarihlerde yapıldı? Hangi kurdan satıldı? Kimler aldı? Satış işleminin altında kimlerin imzası var? 

 • Bir daha bir daha bir daha sorduk ama cevap yok! İl ilçe binalarımızdan afişleri indirmek için polisi, savcısı seferber oldu. 

 • Neden indiriyorlar afişlerimizi? Çünkü korkuyorlar. Çünkü millet duysun, görsün, bilsin istemiyorlar.

 • 128 milyar dolar için ne dediler? Erdoğan: Salgın dolayısıyla kullandık. Erdoğan: Kasada duruyor. Yiğit Bulut: Türkiye’nin bu kadar satılabilir rezervi olmadı. Canikli: 75 milyar doları vatandaşların evlerinde. Hamza Dağ: 128 milyar dolar kasada. 

 • Taksiciye, simitçiye, vatandaşa soruyorum: 75 milyar dolardan siz bir para aldınız mı? Merkez Bankası mı doğru söylüyor Hamza Dağ mı?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
22
10
5
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

olayın artık sağı solu türkü kürdü yok. insan olanı var bi de akpli olanı, ya birleşip insan olanlar kazanacak ya da bebeğe kadına hayvana tecavüz eden akpli... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Hay agizina saglik, nokta atisi iste budur kardesim.