Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kazandıkları Parada Gözümüzün Kaldığı 7 Meslek Grubu

 > -

Acun Ilıcalı'nın yaptığı işe bir isim verebilseydim; en üst sıraya onu koyacaktım ama bulamadım.

1. Emlakçılar

Kiralayacağınız ya da satın alacağınız bir daireyi sırf sizden daha önce gördü diye mükafatlandırmak zorunda kaldığınız gözü açık arkadaşlardır. Her birinin hayal gücü çok yüksektir ve hayata hep pozitif yanından bakarlar: parmak ucunda, 45 derecelik açıyla eğildiğinizde gördüğünüz su birikintisinin deniz manzarası olduğuna sizi de inandırırlar. 13 km mesafedeki polis karakolu; taşınacağınız semtin ne kadar güvenli olduğunun kanıtıdır onlar için.

2. Diyetisyenler

Size, yağsız tuzsuz yemek listeleri vermesi için gittiğiniz; çoğunluğu sinir bozucu incelikte kadınlardan oluşan meslek grubu. Sizi Victoria’s Secret mankeni olabileceğinize ikna eder ve  12 seanslık parayı peşin alırlar. Bu tuzağa düşmeyin, zaten balık etli kadın candır.

3. Psikologlar

İstediği işe kabul edilmeyen, sevgilisinden ayrılan, terfi edemeyen, boğazı ağrıyan, kilo veremeyen, fermuarı yırtılan, kontörü biten herkes acilen bir psikologa koşmaya başladı. Siz morali bozuk bir arkadaşınızı rakı masasında saatlerce dinleyip, onu neşelendirmek için bin türlü hokkabazlık yapıp üstüne bir de jest olsun diye dünya kadar hesabı ödersiniz; o gider kendisini sofistike bakışlarla dinleyen ve sürekli çocukluğunuza inen  bir psikologa servet bırakır.

4. Futbol Yorumcuları

Özellikle mağlup takımın taraftarıysanız; televizyonun sesini kısmak zorunda bıraktıran şahsiyetlerdir.

5. Genel Müdürler

Yeni stratejileri  ve hedefleri belirledikleri söylenir. Siz umut ve merakla yenilikleri beklerken; ne yaptığınız iş değişir, ne maaşınız artar, ne mesainiz azalır. Toplantılarda kendilerine hazırlanan süslü püslü sunumları dinler, yaptıkları birkaç yorumla genellikle hayatınızı karartırlar. Sürekli iş seyahatine gider, size de bir şey getirmezler. Kendileriyle yapılacak yarım saatlik toplantı için; 10 gün çalışıp; 90 slide sunum hazırlarsınız; 12. slide’dan sonra falanca şirketin CEO’suyla yemek yiyeceği için toplantıdan ayrılırlar.

6. Noter

Bütün alım satım işlerinden tutun da; çekiliş ve kuralara kadar her naneye imzaları gerekir. Lotoyu tuttursanız bile, zengin olduğunuzu ispatlamak için bu asık suratlı adamlara muhtaçsınızdır. Anlamadığım, imza attıkları dosyalara hiç bir zaman bakmamalarıdır. Kitap götürseniz, farkında olmadan onu bile imzalarlar.

7. Milletvekilleri

Yorumsuz..

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mesutgrgl

abi sergen aylık 200.000 tl alıyo TRT den... yüzde biri parasına koy beni sabaha kadar yardırmassam şerefsizim, polemikse polemik reytingse reyting dyorum yaa

mailer-daemon

aylık 2000 tl mi cidden mi

ilgincbirbilgi.com

Gözünüz kalmasın sizde çalışın sizde yapın bu kadar basit :)

r2d2

Yalnız genelde ilçelerin vergi rekortmenide Noterlerdir.. Herşey kayıtlı olduğu için... Ve evet noterler herşeye imza atarlar, evrak çoğaltıyorsanız.Bu aslının aynıdır ben gördüm demektir. Vekaletname ise, "ben gördüm, bu adam bu kimliğe vekaletini verdi" demektir.. Kısaca Noterler, ben gördüm şahidim der.

douchebek

1 noter imza başına inanılmaz uçuk fiyat alan futbolcudan sonraki meslek herhalde 2 emlakçı oturduğum evi sattı adam 2 haftada %6 komisyon 0 uğraş

kadir

1. Noterler 2. Noterler 3. Noterler

Görüş Bildir