Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kazakistan-Özbekistan Sınırında "Orta Asya" Uluslararası Ticaret Merkezi Kurulacak

Anasayfa > Ajans

Kazakistan-Özbekistan Sınırında "Orta Asya" Uluslararası Ticaret Merkezi Kurulacak

NUR SULTAN (AA) – Kazakistan-Özbekistan sınırında kurulması planlanan “Orta Asya' Uluslararası Ticaret Merkezi'nin inşası için arsa tahsis edildiği bildirildi.

Kazakistan Başbakanı Askar Mamin başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu’nda, Ticaret ve Entegrasyon Bakanı Bakıt Sultanov, Özbekistan ile sınır bölgede kurulması planlanan ticaret merkezine ilişkin çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Sultanov, Özbekistan sınırında 'Orta Asya' Uluslararası Ticaret Merkezi'nin kurulmasının hedeflendiğini belirterek 'Söz konusu merkez projesinin uygulanması için konuşlanma yeri, Özbek tarafıyla kararlaştırıldı. Biz bir arsa tahsis ettik ve şu anda yatırımcıyla görüşüyoruz.' dedi.

Bakan Sultanov, merkezin, komşu Özbekistan ile sınır ticaretinin geliştirilmesine katkıda bulunup iki ülke arasındaki ticaret hacminin 10 milyar dolar artmasına olanak sağlayacağını kaydetti.

Kaynak: aa:text:20210202:23647661
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?