Katil Kim? Eşini ve Baldızını Öldürmekten Müebbet Alan Müzisyen Emre Güvener Silahı Kullanmamış

 > 
137PAYLAŞIM

2017 yılında müzisyen Kamil Emre Güvener'in, tartışma sırasında tabanca ile önce eşini sonra baldızını öldürmekten tutuklandı. İddiaya göre Güvener cinayetleri işledikten sonra intihar girişiminde bulundu. Güvener, taburcu olduktan sonra müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Olayı hatırlamadığını söyleyen Güvener'in dosyasına eklenen yeni bir rapor olayı farklı bir boyuta taşıdı. Rapora göre Güvener'in parmak izi cinayet silahında bulunamadı ayrıca elinde de barut izine de rastlanmadı.

Haber Türk'den Arzu Kaya'nın haberine göre, olay 2017 yılında İstanbul Kağıthane'de yaşandı. İddiaya göre, müzisyen Kamil Emre Güvener, tartışma sırasında tabanca ile önce eşini sonra da baldızını öldürdü. Son olarak da aynı silahla intihara teşebbüs etti.

Ağır yaralanan Güvener, olaydan bir ay sonra taburcu oldu. İfadesinde ise en son eşiyle salondayken su içtiğini söyledi. Sonrasını hatırlamadığını belirtti. Yargılama sonucunda eşini ve baldızını öldürmek suçundan müebbet ve 25 yıl hapse mahkum edildi. Ruhsatsız silah taşıma suçundan ise 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Anne ve erkek kardeş ellerini yıkamış

Ancak aylar sonra dava dosyasına giren rapor olayın başka bir boyutu olabileceği ihtimalini gündeme getirdi. Rapora göre, Kamil Emre Güvener'in cinayet silahında parmak izi bulunamadı. Dahası sanığın el svaplarında da atış artığına, yani barut izine de rastlanmadı. Olay sırasında ölen kızların annesi ile erkek kardeşi de evdeydi. Ancak rapora göre, el svapları incelenen anne ve erkek kardeş ellerini yıkamıştı.

Üstelik bu belgeler, soruşturma ve dava dosyasına girmemişti. Bu süreçte İstinaf Mahkemesi cezayı onadı. Anne Züleyha Güvener ise dosyayı Yargıtay'a taşıdı.

'Cinayetler Emre Güvener dışında biri tarafından işlendi'

Ailenin çabaları doğrultusunda bu 2 önemli delil dava dosyasına girdi. Şimdi ise tek beklentileri bu iki delilin ardından adil bir şekilde yargılanmanın yapılıp, karanlık noktaların aydınlatılması. 

Ailenin avukatının talebi üzerine adli ve tıbbi konularda bilirkişilik yapan uzmanlar bir rapor hazırladı. Bilirkişi raporuna göre, cinayetler Emre Güvener dışında biri tarafından işlendi. Güvener ailesi şimdi Yargıtay'dan çıkacak kararı bekliyor.

'Fiziksel delil olarak kabul edilen raporlar bir türlü gelmedi'

Anne Zerrin Güvener Yargıtay'a güvendiğini belirterek şöyle konuştu:

"Cidden 19 aydır çok büyük bir felaket ve acı yaşıyoruz. Emre boşanma davasını kendisi açmıştı. Oğlum oraya boşanmak isteyen eşini öldürmek için falan gitmedi.  Eşinin ailesine ait olan bir miras dava tebligatını götürmek için iyi niyetle gitti. Kriminal raporlar yani maddi, doğrudan delil, fiziksel delil olarak kabul edilen raporlar bir türlü gelmedi. Avukatlarımız duruşmalarda devamlı talep ettiler. Emre'nin dosyası Yargıtay'dayken delilleri bulduk.  Gerçekten ağır hasta oğlum ve kemik beyin enfeksiyonu nedeniyle acil olması gereken beyin ameliyatı olmasını bekliyoruz, istiyoruz. Yargıtay karar vermeden bu deliller ortaya çıktı, açığa çıktı. Yargıtay'a güveniyorum."

'Emre intihar etmiş süsü vererek oradan ayrıldı'

Avukat Yalım Canveren ise, olayın ardından müvekkilinin ağır yaralanması nedeniyle silahı silmesinin delilleri yok etmesinin mümkün olmadığını söyleyerek şöyle devam etti:

"Bu ne demek?  Emre'yi biri vurdu. Diğer maktullerle beraber ve silahı silerek sanki Emre intihar etmiş süsü vererek oradan ayrıldı. Raporlar beklenseydi olayın seyri daha yerel mahkemede değişecekti. Olayın seyrinin bu raporlar ve sunulan bilimsel mütalaalar ışığında değişeceği kanısındayız."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir