Karşısındaki Kişiyi Cinsel Bir Obje Olarak Görüp Yalnızca İlişkiye Girmeyi İsteme Durumu: Don Juanizm Sendromu

9PAYLAŞIM

Nymphomania'nın erkek versiyonu diyebiliriz.

Çoğunlukla erkeklerde görülen bu rahatsızlık, erkeklerin karşılarına çıkan her kadınla seks yapmayı istemesi ve onları yalnızca birer 'seks objesi' olarak görmesi durumudur.

Bu rahatsızlığın erkeklerde görülen türü Don Juanizm Sendromu olurken, kadınlarda görülen türünün ismi Nymphomania olarak adlandırılıyor.

Don Juanizm Sendromu, çoğunlukla sık sık eş değiştiren erkeklerde görülüyor.

Bu sendromun erkek için en kötü tarafı sağlıklı ve uzun bir ilişki kurmasına engel olmasıdır.

Toplumda çok yaygın olmasına rağmen bunu 'çapkınlık' olarak nitelendirip kendi ile yüzleşemeyen erkekler, herhangi bir rahatsızlığa sahip olduğunu reddediyor.

Bu nedenle pek çok erkek düzgün bir ilişki kuramadığı için yaşamının ilerleyen safhalarında hayattan soğuma ve mutsuz olma gibi durumlarla karşılaşabiliyor.

Don Juanizm Sendromu, pek çok kişi tarafından 'şımarıklık' olarak görülse de aslında psikolojik olarak bağlanma korkusu olanlarda görülüyor.

Bunun yanı sıra kültürel olarak çok eşliliğin normal sayıldığı ülkelerde kadınlar büyük oradan 'cinsel obje' olarak görüldüğü için erkekler bu bilinç ile büyütülüyor.

Don Juanizm Sendromuna sahip olan kişilerin bilinçaltlarında bir takım psikolojik nedenlere sahip olduğu düşünülüyor.

Bilim insanlarına göre terk edilmeden önce ayrılma isteği ve daha önceki ilişkilerinden doğan intikam duygusu, kişiyi bu sendroma itebiliyor.

Yani erkek, her an terk edilebileceği korkusu ile komplekse girerek kadından daha önce davranıyor ve bunu bir süre sonra alışkanlık haline getiriyor.

Don Juanizm Sendromu, psikolojik tedavi ve terapi yöntemleri ile aşılabilen bir rahatsızlık. Peki, siz bu rahatsızlık hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

İstisnasız Herkesin Birkaç Tanesinden Muzdarip Olduğu 17 Psikolojik Sendrom - onedio.com
İstisnasız Herkesin Birkaç Tanesinden Muzdarip Olduğu 17 Psikolojik Sendrom - onedio.com
Penisinin İçine Kaçacağını Düşünen de Var, Büyümeyi İstemeyen de: Erkeklerin Hayatını Zehir Eden Sendromlar - onedio.com
Penisinin İçine Kaçacağını Düşünen de Var, Büyümeyi İstemeyen de: Erkeklerin Hayatını Zehir Eden Sendromlar - onedio.com
Herkesin Bilinçlenmesi Gereken Cinsel Yolla Bulaşan 10 Hastalık - onedio.com
Herkesin Bilinçlenmesi Gereken Cinsel Yolla Bulaşan 10 Hastalık - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
segmen-sertok

her şeye sendrom bulmak nedir böyle? anlamak mümkün değil.

tontikke

Böyle gerzek gerzek sendromları nereden buluyorsunuz

bastetqueen

Nikahlı oldukları kadın dışında evli veya bekar olsun göz atıp içten içe beğendikleri azcık eteği kısa biraz dar giyen kadınları hemen yatmaya hazır diye o küçük beyinleri ile düşünmeleri, şışşşşttt başka erkeklerde belki de sizlerin karsına aynı şeyleri düşünüyor. Biliyor musunuz? Hepiniz de biliyorsunuz gizli pez........ler

bulmayinlanbeniv3

"kendi ile yüzleşmeyen erkekler, rahatsızlığa sahip olduğunu reddediyor" kadınlar yüzleşiyor ve tedavi olmak istiyor yani? 🙃 "manik depresifim" diyerek her önüne gelen erkekle birlikte olan çok kadın gördüm oysa. Ayrıca herhangi birini, kadın erkek fark etmez, bu sınıfa sokmak için sizinle sadece cinsel paylaşımda bulunmak istemesi yetmez. İçerikte anlatıldığı üzere herkese bu şekilde bakmalı ve diğer belirtileri de göstermeli. Lakin içerik yönlendirmeli olduğu için, yorumların da bu yönde olması gayet normal yönlendirme olmadan düşünüp, eylem uygulayamayan toplumumuzda.

gzm-ynklr

Dünyada oldukça yaygın olduğunu düşünüyorum. Bazı kişilerde bağlanma problemi var. Sevgisiz büyüyenlerde de bu görülüyor. Tamamen ihtiyaç olarak duygu olmadan bakıyorlar olaya.

kopekbaligi-eti

Kendini kanıtlama ihtiyacı. Sadece kadın düşmanlarının yapacağı bir şey. Ben bunlara kAmbaracı diyorum. Birikim yapıyorlar.

Görüş Bildir