Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Karşınızdakini Gerçekten Tanıyabilmeniz İçin Sıradan Soruların Yerine Alternatif Olacak 10 Tanışma Sorusu

0PAYLAŞIM

Birini tanımak insana heyecan verici duygular yaşatır. Yeni bir arkadaş, belki de yeni bir aşk... İşte sizler için kalıp dışı tanışma soruları. 🤗

1. Yaşadığın en büyük fiziksel acı neydi?

Duygusal acılar kalpte yer edinir. Her hatırladığımızda aynı şiddetle yansa da fiziksel acılar bunun tam tersine zaman geçtikçe bizler için komik bir hatıraya bile dönüşebilir. Merdivenden yuvarlandığımız, bisikletten düştüğümüz, hatta belki de kolumuzu kırdığımız o acı dolu anların hatırası sizi bambaşka konular konuşmaya sevk ederek aranızdaki bağı güçlenmesini sağlayabilir.

2. Bir diktatör olsan neleri yasaklarsın?

Her ne kadar baskılamaya çalışsak da hepimizin içinde küçük bir 'Kim Jong-un' yatıyor. Evde kendi diktatörlüğümüzü ilan edip küçük imparatorluğumuzu kuruyoruz. Peki ya bu büyük bir imparatorluk olsa? Her şey serbest! Pop müzikten nefret ediyorsan Katy Perry ve Serdar Ortaç'ı hemen sınır dışı edebilirsin. Ülkede lahana yetiştirmeyi yasaklayabilirsin ya da kitapları filmleştiren yapımcıları 'sanatta özgünlük' yasasıyla dava edebilirsin...

3. Çocukken yanından hiç ayırmadığın şey neydi?

Snoppy'de Linus'u hatırlayanlarınız vardır. Mavi battaniyesini nereye giderse gitsin yanından ayırmazdı. Peki sizin yanınızdan hiç ayırmadığınız neler vardı? Canımız gibi koruduğumuz tasolarımız, belki anneannemizden yadigâr küçük bir küpe veya olmadan asla uyuyamadığımız oyuncak ayımız. Hadi ama konunun çocukluktan açılması iyi gelecek!

4. Tam da şu an nerede olmak isterdin?

Biraz tehlikeli bir soru olmakla beraber karşındaki kişiyi biraz afallatacak ve düşünmeye sevk edecektir. Eğer bu bir randevu ise ve o an başka bir yerde olmayı düşleyemediğini söylerse kesinlikle ilişki seyrinizin değişeceğini söyleyebiliriz. Öyle olmasa bile tercih edeceği yer veya durum onun hakkında daha iyi fikir sahibi olmana yardımcı olacaktır.

5. Sahip olduğun tüm hatıralar silinse bile asla hafızandan çıkmayacağını düşündüğün anlar hangileriydi?

Cengiz Aytmatov'un 'Gün Olur Asra Bedel'ini 'An Olur Asra Bedel' diye çeviremez miyiz? Pek tabii öyle anlar vardır ki hayatımızda tetikleyecek en ufak bir detayda tekrar içine girer, yaşar, hisseder, dokunur, kokusunu duyarız. Öyle ki silmek 'Eternal Sunshine Of The Spotless Mind' doktorlarının bile başaramayacağı bir şeydir.

 Dikkat! Sohbeti biraz ciddileştirebilir...

6. Çocukken özel biri olduğunu düşündün mü hiç?

Evet, yine geldik çocukluk yıllarına! Çocukluk bir joker kartı gibidir. Hafızamız kötü anları tutmaya meyilli olmadığından ve 'nostalji' kavramından ötürü çocukluğumuzu hep iyi hatırlarız. Masum aptallıklarımız iyi birer sohbet kurtarıcısı olabilir. Hadi sor bakalım, o da Hogwarts'dan mektup beklemiş mi?

7. Bugüne kadar çok istediğin fakat artık hiç istemiyorum dediğin ne var?

Hayatlarımızı hep hayallerimize dayanarak kurmaya çalışıyoruz fakat bazılarını gerçekleştirebilirken maalesef bir çocuğunun da üzerine büyük bir bardak  soğuk su içiyoruz. Bazen de gerçek olmuş hayallerimizle sınanarak hiç de düşündüğümüz gibi olmadığı gerçeğiyle yüzleşiyoruz.

8. Kendini tanıdığını düşünüyor musun?

Pek çok hareketimizi bilinç dışı olarak yapıyoruz. Peki hiç durup düşünüyor muyuz, tüm bunların nereden geldiğini, nereye gittiğini ve neyi elde etmeye yönelik olduğunu? Partneriniz tamamen bilinçsiz bir arzu kalesi mi yoksa kendisinin üzerine düşünüp kendini eleştirebilen cesur birisi olup olmadığını da anlayabilirsiniz.

9. En sevdiğin ya da en nefret ettiğin film karakterleri hangisi?

Evet sohbete biraz sanat katmaya ne dersin? Favori film ve oyuncularınız hakkında tartışıp hayran olduğu film karakterlerine göre de karakteri hakkında bir çıkarımda bulunabilirsin.

10. En sevdiğin Onedio testi hangisi?

Konunun bir yerinde Onedio testlerinden bahsedip en sevdiğin içerikleri de paylaşabilirsin. Hatta birlikte bir test uygulayabilirsiniz, eğlenceli olacağının garantisini veriyoruz.

İyi eğlenceler!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kedi-ve-cat

SADECE YORUM YAPMAK KESİYOR AMK DİOSU YETER ARTIK YENİ İNSAN İSTESEK BURADA NE İŞİMİZ VAR

Görüş Bildir