Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Karışık Çerez Tabağı Misali Bir Dünyada Yaşanmış Badem ve Kaju Kalitesinde 15 Olay

258PAYLAŞIM

Evet, hepsi gerçek.

1. Mrs. Doubtfire çekimleri esnasında Robin Williams filmdeki haliyle San Francisco sokaklarında sık sık gezintiye çıkıyormuş.

Hatta bunlardan birinde bir seks shop’a uğrayıp kocaman bir dildo satın almış. Kimse tanımamış tabii.

2. 86’daki NASA Challenger faciasından önce NASA’daki mühendislerden biri, fırlatmanın soğuk havada gerçekleştirilmesinin riskli olduğuna dair yetkilileri uyarsa da, onu dinleyen olmamış.

Hatta adam bir gece öncesinde karısına “Havada patlayacak” demiş.

3. Kraliçe II. Elizabeth, İkinci Dünya Savaşı’nda görev yapıp halen hayatta olan tek hükümdar.

images.thestar.com

4. Dr. Seuss’un kaleme aldığı Cat In The Hat (Şapkadaki Kedi) uyarlaması olan 2003 yapımı film o kadar kötüydü ki, Dr Seuss’un eşi bir daha herhangi bir sinema uyarlamasına izin vermeme kararı aldı.

5. 1930’da bir flütçü evde beslediği kuşunu doğaya bıraktı. Sahibinin flüt ezgilerini bilen kuş, diğer kuşlara da bu ezgileri öğretti. Bu ezgilerden bazıları günümüzde halen kuşlardan duyulabiliyor.

6. 1987 yılında Brezilya’da konserve kutular içinde tonlarca hint keneviri taşıyan bir geminin yetkilileri, polis peşlerine takılınca bütün ağırlığı denize döktü.

Kıyıya vuran mallar ise halk tarafından bulunup kullanıldı. Bu olaya ‘Konservelerin Yazı’ adı veriliyor.

7. Deja Reve, Deja Vu’ya benzer bir fenomen. Deja Vu’da olduğu gibi ‘önceden yaşamış hissi’ değil de ‘önceden rüyada görülmüş hissi’ şeklinde vuku buluyor.

8. Yazar Cormac McCarthy tüm eserlerini 1963 model Lettera daktiloyla yazmıştı. 2009’da daktilo açık arttırmayla 254.500 dolara satıldı. Ardından 20 dolar vererek aynı daktilodan bir tane daha aldı.

9. Bir intihar bombacısı, bombada kullandığı saatin otomatik yaz saati ayarını hesaba katmadığı için henüz arabasının içindeyken infilak etti.

10. Büyük İrlanda Kıtlığı esnasında Sultan 1. Abdülmecit, İrlanda’ya 1000 Sterlin yardımda bulundu.

Kraliçe Victoria’nın 2000 sterlinlik bağışını aşmak diplomatik anlamda nezaketsizlik olarak görüleceği için bu miktara ek olarak, gizlice, buğday ve mısır dolu 3 gemi daha gönderdi.

11. Harry Potter’ın yayınlanmasından 7 yıl önce Neil Gaiman tarafından yaratılan Timothy Hunter isminde bir karakter var.

Karakterin özellikleri şu şekilde: Gözlük takıyor, annesi o çok küçükken ölmüş, bir gün önemli bir büyücü olacağını öğreniyor ve bir baykuşu var. 

12. Sovyet satranç ustası Taimanov, Amerikalı Bobby Fischer’a yenildiğinde Sovyet satranç takımından atıldı, seyahat yasağı aldı, yayın yapması yasaklandı ve aylık ödeneği kesildi.

Kariyeri de böylece bitmiş oldu.

13. Kaliforniya’nın maskotu boz ayı. Fakat boz ayının nesli Kaliforniya’da tükendi.

14. Eski Yunan ve Roma heykelleri aslında renkliydi.

15. Kırkından önce sigarayı bırakan insanlar, istatistiksel olarak hiç içmeyen insanlar kadar yaşıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
roxanna

İyi ki heykellerin renkleri gitmiş ortalık bi milyoncu dükkanı gibiymiş o zamanlar

can_can

2- Muhendisin challenger in patlayacagjni söylemesi hesap kitap bildiğinden değil, olayın kurgu olmasından.. Challenger astronotlari hala yasiyor facia yalan..

kaan-ergen

aya da gidilmedi, dünya da düz demeyeceksin değil mi?

Gizli Kullanıcı

10 da ki olaydan sonra,ingiltere türklerin basina öyle bir bela saracagizki bellerini dogrultamayacaklar demistir..PKK

nizko

SİGARAYI YAZMASAYDINIZ KEŞKE

rendan34

Ooo Harry Potter da intihalmiş.

Görüş Bildir