Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Karaya Oturan Feribottan 14 Saat Sonra Tahliye

 > 
66PAYLAŞIM

Çanakkale'de Kabatepe ile Gökçeada arasındaki deniz ulaşımını sağlayan feribot, Gökçeada Kuzu Limanı Taşocakları Mevkii'nde karaya oturdu. 188 yolcunun 13 saat sonra başlayan tahliye işlemleri tamamlandı.

Dün Kabatepe ile Gökçeada arasında saat 15.00 seferini gerçekleştirirken saat 16.15'de Gökçeada Kuzu Limanı Taşocakları mevkiinde karaya oturan Gökçeada 1 isimli feribottaki 188 yolcunun, tahliye edilmesine bu sabah saat 05.40 itibariyle başlandı.

Feribot karaya oturduktan sonra, kuvvetli esen poyraz nedeniyle tahliye işlemi başlatılamamıştı. Bu nedenle de feribottaki 188 yolcu yaklaşık 14 saat boyunca feribotta mahsur kaldı.

Can yelekleri üzerinde feribotun içinde koltukların üzerinde çocuklar yatarak, yetişkinler ise oturarak sabahladı. Yolcuların yiyecek içecek ihtiyacı feribotun içindeki kantinden sağlandı. Ayrıca gece, bir balıkçı teknesiyle feribota yolcular için kumanya bırakıldı.

Havanın aydınlanmaya başlamasının ardından saat 05.40 itibariyle feribottaki yolcuların tahliye işlemine başlandı.

İlk olarak Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığı'na bağlı SAGET 14 botuyla 7 yolcu feribottan alınarak Gökçeada Kuzu Limanı'na getirildi.

Bu deneme başarılı olunca SAGET 14 ile birlikte Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı Kurtarma 7 römorkörü birlikte tahliye işlemine devam etti.

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin'in verdiği bilgiye göre, tahliye işlemleri sona erdi.

Vural BOZOK / DHA ve CHA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir