Karantinaya Sevgilisiyle Giren Bir Kadın Olarak İlişkinizin Zarar Görmemesi İçin Size Önemli Önerilerim Var!

170PAYLAŞIM

Sevgilimizle/eşimizle kazasız belasız atlatalım şu süreci hadi bakalım...

Karantina sürecini bazıları tek ya da ailesiyle, geçirirken bazıları da sevgilisiyle/eşiyle geçiriyor. Ben de bu süreci sevgilisiyle birlikte atlatmaya çalışan bir kadınım.

Sevgiliyle karantinada olmak elbette ki stresin/sıkıntının bol miktarda olduğu şu dönemlerde kişileri epey bi' zorluyor. 7/24 beraberken bazen çiftlerin birbirlerine katlanamadığı durumlar yaşanıyor. Peki böyle bir süreçte ilişkiyi nasıl zarar görmeden devam ettirebiliriz?

Bu konuda deneyimlerimden yola çıkarak sizlerle bazı öneriler paylaşmak istedim.

Öncelikle, aynı evde yaşasanız bile farklı yaşam alanları oluşturmalısınız. Aynı ortamda bulunarak hobilerinizle uğraşmak ya da işle ilgili çalışmalarınızı yapmak zorunda değilsiniz. Belli bir sınırınızın olması gerekiyor.

Her şeyi de beraber yapmamalısınız. Aynı saatte yemek yemek ya da beraber yatağa gitmek gibi ısrarlardan kaçınmalısınız. Bu durum insanı bir süre sonra ciddi anlamda sıkıyor.

Erkek arkadaşım ilk zamanlar her şeyi birlikte yapmak istiyordu fakat konuştuğumuzda bunun saçma olduğuna karar verdik. Uykunuz geldiyse gidin yatın. Kimseyi beklemek gibi zorunluluğunuz yok.

Ayrı ayrı takılın, derken elbette ki birlikte de vakit geçirmelisiniz. Birlikte oyunlar oynamalı, filmler izlemelisiniz. Birbirinize şakalar yaparak gününüzü keyifli hale getirebilirsiniz.

Evle ilgili yapılacak işleri beraber yapmalısınız. Yemek yapılıyorsa mutlaka birlikte yapılmalı. Ne erkek ne kadın kendisini hizmetçi gibi hissetmemeli. Bu sadece yemek için değil, temizlik için de geçerli. Bir kişi bütün yükü sırtlanmamalı.

Biz açıkcası birlikte yaparız yemekleri. Örneğin ben açıkmışsam gelir bana yardım eder, canı isterse yer. Belki o daha geç acıkır, ben de ona yardım ederim ve mutfakta keyifli vakit geçiririz.  Birbirimizi sıkmadan yapıyoruz bunu.

Birlikte yapabileceğiniz bir hobi bulabilirsiniz kendinize. Yemek ve temizlik yapmak dışında birlikte bir şeyler üretmeye gayret edin. Yeni şeylerin deneyimini yaşamak size güzel hissettirecek, emin olabilirsiniz.

Küçük şeylerden büyük kavgalar çıkabilir, sonuçta herkes süreç nedeniyle gergin. Bu durumda bir tarafın kesinlikle alttan alması gerekiyor. Ayrıca sevgilinizin hoşuna gitmeyecek şeyleri iyi analiz etmelisiniz.

Romantik anlar olmazsa olmaz tabii. Bu anlar sizi yeniler ve keyifli dakikalar geçirmek, hoş sohbet etmek stresinizi azaltır.

Biz böyle anlardan çok keyif alıyoruz. İçeceğimizi alıp karşılıklı güzel loş bir ortamda muhabbet ediyoruz. Tabii varsa sıkıntılı konuları açmadan. O an için unutun moral bozan durumları. Anın tadını çıkarın.

Her zaman pijamayla dağınık saçlarla da oturmayın. Her gün yapmak istemeyebilirsiniz ama bana kalırsa elinizden geldiğince bakımınıza özen göstermelisiniz. Yataktan kalktığınız gibi gününüzü sonlandırmayın.

Gelecek güzel günleriniz için planlar yapın. Yapamayacağınızı bilseniz de istediğiniz her şeyin hayalini kurun. Bu sizi kesinlikle motive edecektir.

Ve son olarak en önemlisi de, seks yapmak için kesinlikle sevgilinizi zorlamayın. Aynı evdesiniz diye her gece her istediğiniz an sevişeceğinizi zannediyorsanız yanılıyorsunuz. İki taraflı rızaya dayalı bir durum bu. Kesinlikle partneriniz istiyor diye de siz istemediğiniz halde sevişmeyin.

Bu durum sizi huzursuz eder. Benden demesi...

Sizin var mı önerileriniz? Varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
csa

Cahiller doluşmuş yine aşağı. Örf adet masalları anlatanlar, Kuran dışında her haltı okuyup dine atıf yapanlar... Bugün ne kadar sapkınlık varsa en başında "seks"sizlik var, toplum baskısı var. Evliliklerin başarısızlığı ortada. İnsanlar zaten kendini bile tanımaktan acizken, görücü usulü hiç tanımadığı biriyle mi evlenecek ? 3 kere cafede görüştüğü biriyle mi evlenecek ? Aynı evden yaşamadan tanıyamazsın karşındakini. Hee eski japon kültüründeki gibi evlendikten sonra kadın aile evinde kalmaya devam edecekse sizin dediğiniz de rasyonel sayılır. Çok sıkıntı değil :D Herkesin yaşayışı kendine. Sen istersen muhafazakar ol bu konuda sonuna kadar, ama tutup karı kıza bakma o zaman, kendin azgınlıktan her kadınla birlikte olmak isterken, ilerde evleneceğin kadının bekaretine önem verme o zaman. Gençliğinde karı kızla gizli saklı buluşup da ilerde kızına eline erkek eli değmeyecek deme. Tutarlı ol, canımı ye. Olmuyorsan bari sus da, salaklığın sende saklı kalsın.

beyann

Öyle cahiller aksini yaparlar baskılanmış bir kurallïlık vardır onlar için ve her şeyi gizli gizli yaparlar nefret ediyorum bu tarz insanların çokluğundan artık

cilgin_serseri

nikahsız birlikteliği normalleştirme çabaları mı bu. tam da onediodan beklenen bir şey. olmaz azizim o dediğin. geçeceksin sen onu.

Gizli Kullanıcı

Normal zaten

cilgin_serseri

yani bunu normal karşılayanlar ilerde kendi kızı sevgilisiyle nikahsız yaşamaya başlayınca da normal karşılayacak demek. eminim ki toplumumuzun çoğu bu kadar geniş değil

Gizli Kullanıcı

Her kişinin kendinden sorumlu olduğunu düşünüyorum buna ilerde olursa kızım da dahil. Toplum dayatmasıyla gizli saklı iş çevireceğine. Yetişkin bir birey olduğunda kendi kararlarını verecektir. Bireyler kendilerinden sorumludur. Toplumun geniş olup olmaması o toplumu ilgilendirmeyen bireysel meseleler ilgilendirmez.

hikmet-ak

Bizim kültürümüzde böyle şeyler yok. Beğenseniz de beğenmeseniz de burası Avrupa veya ABD değil, topraklarında İslam denilen huzurlu bir dinin yaşandığı Anadolu toprakları.

fatihaegon

islam ve huzurlu din :D hangi islam ülkesi huzurluymuş soralım bakalım bi kendisine ne cevap vericek

minikkelebek

Din kişisel bir olgu olmalı. Yönetim sistemi şeriat olmayan ülkeler için en azından. Huzurun olmaması ise sadece dine dayalı değil. Çoğu zaman sebebi ekonomik. Bu konuda ise benim gözümde birlikte yaşayan çiftler ayrıldıklarında evlenmiş boşanmış bireylerdir. Çünkü evlilik sadece bir imza demek değil benim için. Birlikte yaşamalar çok arttığında da aile kurumuna zarar veriyor. Bizim batıya göre en güzel özelliğimiz ailemiz. Arkamızı koruyan, güvenebileceğimiz insanlar olması. Aile olmayı bilene tabi. Ama bizim toplum ne aile olmayı bilir, ne birlikte yaşamayı becerir. Canı sıkılınca koyar kapıya. Daha kolay çünkü. Siz de islamla, bağnazlıkla, özgürlük algınızla sataşır durursunuz birbirinize. Halbuki olay bilinçli olmak. Bilinçli olursan sana göre ne özel ne değil, neyi korumalısın, neden her şeyin bokunu çıkarmamalısın görürsün. Özgürlük anlayışınız sadece cinselliği kapsadığı müddetçe eleştirdiğiniz insanlar kadar dar görüşlüsünüz demektir.

thant

Moruk islam dininin yaşadığını söylediğin bu topraklarda binlerce yıldır Hristiyanlıkta, Musevilikte, Tengricilikte, Budizmde, Ateizmde, Deizmde ve daha nice farklı inançlar da yaşamakta. Sen müslümansın diye herkes müslüman olacak diye bir kaide yok, veya sen bu inancın değerlerine göre yaşıyorsun diye her inanan senin gibi yaşayacak diye de birşey yok, zira bu Kuran'da da yok, şayet okuduysan. O sebeple bırakalım bu sofu kafalarını da işimize gücümüze bakalım. Kimin kimle ne yaptığı ile ilgilenmeyin kendiniz ne kadar doğrusunuz bunu değerlendirin..

hikmet-ak

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Bosna-Hersek, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Malezya. Hepsi de huzurlu ülkeler. Önyargılarınızı aşmaya çalışın, başarabilirseniz... Huzura ereceksiniz.

beyann

İslam huzurlu dinmi güldürme cehalet içinde üstelik herkes bu ülkede müslüman değil Atatürk'ün yola getirdiği ülkeye artık daha fazla herkes müslüman diyip sınırlandırmayın

Gizli Kullanıcı

onedio sen çok ahlaksızsın gerçekten. ruhunda hayat kadınlığı var. kusura bakma da sevgili ile aynı evde yaşamayı normal kabul eden bir zihniyet olduğun açık olduğu gibi bunu yayma çaban da bir o kadar da haysiyetsizce. toplumun değer yapısı ile oynayan bir intertet sitesisiniz. umarım kapatılırsınız.

zafer43471598

Sictirtma toplumuna da değer yargısına da. İsteyen istediğiyle takılır kimse de bir şey diyemez. Ben kimseye şu şunla yaşasın bunla yaşamasın deme hakkı görmüyorum kendimde. Bence çok ayıp ve asıl ahlaksız olan bu. Türkiyede maalesef dediğin gibi ahlaksız insanlar var. Umarım hadlerini bilirler. Nereye karışıp nereye karismayacaklarini bir an önce öğrenirler.

eray-degirmenci

sniff sniff, çomar kokusu alıyorum.

fatihaegon

siktimin salak çomarı aptal kanser hücresi zihniyet yapısına bak bildiğin ortaçağ faresi

xwizard

Brom ben de senin kafadanım, bence de bu durum normal değil. Ama ben yapmıyorum, başkası yapar, beni ilgilendirmez onun bileceği iş. İnsanları bu şekilde yargılamaya gerek yok.

umtbzdgnn

Ulan Türkçe kelime yazamıyorsun allahın pedofilisi ne bok yemeye 6 sene okudum ben diyorsun? 2 senelik MYO dan 6 senede mezun olmuşsun burada bik bik ötüyorsun.

beyann

Ya yalan söylüyorsun yada boşa okumuşsun okumakla adam ölünmüyor zaten ne okumayanlar var zeka küpü ne okuyanlar var cahil senin gibi ve insanların yaşam biçimlerine karışacak kadar zihniyetsiz birde sen istedin diye siteyimi kapatacaklar göremessin olur biter siteye bence önce zihniyetini bir gözden geçir

Görüş Bildir