Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kamu Bankalarından Yeni Kredi Desteği Paketleri: Konut, Taşıt, Mobilya, Tatil Ne Ararsan Var!

3PAYLAŞIM

Kamu bankaları yeni kredi desteği paketi ile uygun faiz imkanları ve uzun süre vade seçenekleriyle yeni kredi desteği paketini açıkladı. Özellikle yeni araç almak isteyen ve yeni evlenecek adayların ilgileneceği bu pakette neler var birlikte inceleyelim.

Sıfır veya 2. el konut alımlarında faiz oranı yüzde 0,64'e iniyor, 12 ay ertelemeli ve 15 yıla kadar vade imkanlı finansman sunuluyor.

Bankalardan yapılan açıklamada şöyle denildi: "Bu tarihi imkandan daha geniş kesimlerin istifade edebilmesi için müşteri başına verilebilecek kredi miktarı sınırlandırılmış olup; üç büyük ilimizde (İstanbul, Ankara ve İzmir)  krediye konu olacak konutlar için 750 bin TL, diğer şehirlerimiz için ise  en fazla 500 bin TL’ye kadar kredi kullandırılabilecektir. Kredi kullanımında %10’dan başlayan, düşük özkaynak/peşinat oranı uygulanacaktır.

Konut kredisinde sıfır alınacak konutlar için kredi desteği şu şekilde;

12 ay ödemesiz, 15 yıl vade ve yüzde 0,64 oranında faiz uygulanarak finansman sağlanacaktır.

2. el konutlarda ise durum biraz farklı;

İkinci el konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, azami 15 yıl vade ve aylık yüzde 0,74 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacağı açıklandı.

Taşıt kredisi paketinde yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan 0 km otomobil veya ticari araç satın alacaklar için anlaşmalar ve uygulamalar biraz farklılık gösteriyor;

Yani aylık yüzde 0,49 veya 0,69 faiz oranlarıyla taşık kredisi imkanı sunuluyor.

2. el otomobil ve ticari araçlarda ise kredi faiz oranı yüzde 0,82 azami 6 ay ertelemeli ve 60 ay vade seçeneği sunuluyor.

2. El Otomobilve Ticari Taşıt Kredilerinde azami limit 150 Bin TL olacak. Taşıt kredisi paketi için başvurular 5 Hazirandan itibaren yapılabilir.

Sosyal Hayatı Destek Paketi ise vatandaşın ihtiyaçlarının finansmanının uygun şartlarda sağlanmasının yanı sıra yerli üretim yapan mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev boya-seramik-kapı ve pencere sistemleri, ev tekstil, çeyiz ve bisiklet sektörlerini desteklemek amacıyla sunuluyor.

Yerli üretim yapan firmalar ile anlaşmalar yapılacağı ve asgari 3.000 TL, azami 30.000 TL kredi tutarı ile 6 ay ödemesiz azami 60 ay vade, aylık yüzde 0,55 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacağı açıklandı.5 Hazirandan itibaren başvurular yapılabilir.

Tatil Destek paketi satın almak için başvuran müşterilere 10.000 TL’ye kadar 6 ay ödemesiz 36 ay vade ile yüzde 0,67 faiz oranıyla uygun şartlarda finansman imkanı sunulacak.

1. ve 2. taksitleri ilgili firma ve banka tarafından ödenecek olup müşterilerin taksit ödemesi 9 ay sonra başlayacağı imkanı sunuyor.

Seyahat acenteleri ile anlaşmalar yapılması durunda vatandaş tatil paketlerini, kredi kartlarıyla 3 ay ödemesiz, devamında 15 taksitle ödeme ile toplam 18 ay peşin fiyatına, faizsiz satın alabilmeleri sağlanacağı açıklandı.

Tatil Destek Kredi Paketi'ne başvuru tarihi ve kanalı ise bu hafta içerisinde açıklanacak.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tenkyu

Para bas, kredi ver be güzel iş. Biz yapsak kalpazan oluruz devlet yapınca paket oluyor.

ufukdiyoki

Açıklanır açıklanmaz ev fiyatları uçtu. Fiyat artıran artırmayan diye ayırmaya başladık.

Görüş Bildir