Kafa Dinlemeye Birebir: İngiliz Erkeklerinin 3'te 1'i Sakinlik ve Huzuru Tuvalette Buluyor!

50PAYLAŞIM

Biraz huzur ve sessizliğe ihtiyacınız olduğunda nereye gidersiniz? Mahallenizde uzun bir yürüyüşe çıkabilirsiniz, kafanızı boşaltmak için kafeye, belki de bir kitapçıya gidebilirsiniz. 

Zihnimizin en berrak olduğu yer tuvalettir. Araştırmalar, İngiliz erkeklerinin 3'te 1'inin sessizlik ve huzur ihtiyaçlarını karşılamak için tuvalete kaçtığını söylüyor. Erkeklerin zihinlerini rahatlatmak için tuvalete kaçmalarının sebeplerini Unilad'den sizler için derledik.

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/life/one-third-...

1000 kişi üzerinde yapılan araştırmada erkeklerin yılda ortalama 7 saatlik süreyi sadece kısa süreli dinlenme için tuvalette geçirdikleri tespit edildi.

Dolayısıyla bu insanlar yılda 420 dakika gerçeklikten kaçma ve zihnini dinlendirme amacıyla tuvalete gidiyorlar.

Bütün insanlar kafalarını boşaltmak için yalnız kalma ihtiyacı hissederler ve gereken ortamı hazırlayıp bunu yaparlar. Peki neden tuvalet?

Görünüşe göre tuvalet, evdeki angarya işlerden kaçmak ve cep telefonunuzu rahatça kurcalayabilmek için en uygun yer.

Araştırmaya katılan erkeklerin bir kısmı ise evdeki dırdırdan ve çocuklardan kaçmak için tuvalete gittiklerini söylüyor.

Araştırma görevlilerinden Pebble Grey konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

''Herkesin kendine zaman ayırmaya ihtiyacı vardır. Tuvaletler işte bu zamanlar için gidilebilecek en uygun yerler gibi duruyor. Tuvalet, geçici bir süre için de olsa kendimizi dış dünyadan soyutlayabileceğimiz bir sığınak durumundadır. Sonuçta sessizlik ve huzur kutsaldır ve erkekler de bu fırsatı yalnızca tuvalette yakalayabiliyorlar."

Ayrıca araştırmaya göre tuvalete yapılan her 10 ziyaretten biri yarıda kesilmiştir. Bu da 1 yıllık bir süreç boyunca 171 kez yarıda kesildiği anlamına gelir.

Erkekler en çok eşleri tarafından rahatsız ediliyorlar. İkinci sırada ise çocukları yer alıyor.

Peki neden insanlar tuvalette saklanma ihtiyacı hissederler?

Araştırmaya katılanların %45'i kendilerine zaman ayırmanın mücadelesini verdiklerini söylüyor. %25'i ise ne kadar meşgul olduklarının eşleri tarafından anlaşılmadığını ve çabalarının takdir edilmediğini iddia ediyor.

Öyle ki erkeklerin %25'i zaman zaman tuvalete kaçmadıkları takdirde sorunlarla nasıl başa çıkacaklarını bilmediklerini söyledi.

Erkeklerin %23'ü ise tuvalete gitmenin kendilerine zaman kazandırmanın tek yolu olduğunu düşünüyor. Bu insanlar tuvaletleri küçük sığınaklar olarak tanımlıyorlar. 

Böyle dar bir alanda zaman geçirmek de elbette o kadar kolay değil. Erkeklerin %14'ü tuvaletlere dergi, kitap ve hatta yiyecek gibi şeyler sakladığını söyledi. Kitaplar ve dergiler gayet normal fakat yiyecek biraz uç nokta gibi duruyor!

Tuvaletler erkeklerin huzura ulaşma yeri olduğundan orayı sürekli temiz ve derli toplu tuttuklarını düşünebilirsiniz fakat erkeklerin %44'ü tuvaleti eşlerinin temizlediğini itiraf etti.

OnePoll.com üzerinden yürütülen araştırmaya 1000 kadın katıldı ve katılımcı olan kadınların %72'si tuvaletleri tertemiz yapma eğilimde olduklarını kabul etti.

Tuvaletler sadece erkekler için bir sığınak değil! Kadınların 5'te 1'i aynı sebeplerden ötürü tuvalete kaçtıklarını söylüyor.

Belki de bu yüzden tuvalette birisi varken ''Rahatsız Etmeyin'' kuralı geçerlidir. %85 ihtimalle bu kural çiğnenecek olsa dahi!

Sözcü Pebble Grey bu konuda: ''Görünüşe göre bazı şeyler artık kutsal değil. Buna yalnız kalmak için tuvalete gitmek de dahil. Bu yüzden elbette bazı evlerde rahatsızlıkları önlemek için kurallar var. Ne yazık ki çok az insan bu kuralla bağlı kalıp kutsal mekana saygı duyuyor.'' şeklinde açıklamada bulundu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
beril-kiran

Bir de Türk erkekleri için istatistik hazırlasınlar bakalım 3te 2si çıkacağına adım gibi eminim :D

bykzlt

3-4 dk. tuvalet arasına bile elinde telefonla giren IQ su yüksekleriz, kültürleniyoruz. Her girdiğimiz alanda da sıra var :P

bunakkaptan

Sakinliğinizi yesinler cahil amk şeyleri..SUKÛNET demeyi öğrenemedin mi ?? Sakinlik....miş...KIRO.!

selman-cakmak

O bize özgü bişey bikere İngilizler zıplamasın hemen. Türkün aklına ya sıçarken yada kaçarken aklına gelirmiş diye sözümüz bile var. Onların varmı? Yoookk !!

Görüş Bildir