Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadınlar! Seks veya Mastürbasyon Yapmadan da Coregasm Sayesinde Orgazm Olabilmeniz Mümkün

483PAYLAŞIM

Kadınlar arasında yepyeni bir trend başladı. Seks veya mastürbasyon yapmadan da orgazma ulaşmanızı sağlayan coregasm dosyasını açıyoruz.

İlk olarak nedir bu coregasm?

Coregasm İngilizce "core" ve "orgasm" kelimelerinin birleşimiyle oluşturulan bir terim. Spor yaparken orgazma ulaşılması halinde kullanılıyor. Erkeklerde çok çok nadir görülse de kadınlarda coregasm olanların sayısı oldukça yüksek.

Hem spor yaparak formunuzu koruyor hem de harika bir orgazm yaşıyorsunuz.

Özellikle son yıllarda bu deneyimi tatmak isteyen kadınlar spor salonlarını tıka basa dolduruyor. Seks ya da mastürbasyon yapmayan kadınlar bu sayede doyuma ulaşıyor. Kimi zaman sadece alınan küçük zevkler olarak görülse de kimi zaman da tam anlamıyla dolu dolu bir orgazm yaşanıyor.

Bilimsel olarak da kanıtlandı.

Indiana Üniversitesi 530 kadınla bir deney yaptı. Bunların 246'sı egzersiz yaparken cinsel anlamda zevk aldığını bildirdi. Kalan kadınlardan 124'ü ise tam anlamıyla bir orgazm yaşadığını belirtti.

Cinsel anlamda tahrik olmanıza gerek yok.

Coregasm yaşamak için cinsel anlamda bir tahrik yaşamanız gerekmiyor. Yani spor yapan kadınlar o esnada çevrelerinde spor yapan erkeklerden tahrik olmuyor. Hatta cinsellik akıllarına bile gelmiyor.

Peki nasıl oluyor da cinsel anlamda tahrik olmadan orgazm olunabiliyor?

Spor yapmak kadınların sinir sisteminin harekete geçmesine neden oluyor. Durum böyle olunca da hassas sinir sistemlerine sahip olan kadınların kalp atışları hızlanıyor kan basınçları yükseliyor. Karın ve bacak kaslarının önce kasılıp sonra gevşemesiyle de orgazm yaşanıyor.

Hangi egzersizler etkili?

İpe ya da direğe tırmanma, ağırlık kaldırma, bisiklet ve pedal çevirme coregasm'a ulaşabilmek için en etkili egzersizler ancak bunların yanında yoga ve pilates de coregasm'a ulaşmanızı sağlayabilir.

Bu egzersizlerin oranı ne?

Indiana Üniversitesi'nin araştırmasına katılıp coregasm yaşamış kadınlardan %45'i karın bölgesini çalıştıran egzersizlerin, %20'si yoganın, %16.5'i ağırlık kaldırmanın, %12.8'i koşmanın kendilerine orgazm yaşattığını belirtiyor. %5.7'lik bir kesim ise sadece hafif tempolu bir yürüyüşte bile orgazm olabildiğini söylüyor.

Haydi hanımlar spora!

Evet hanımlar gördüğünüz gibi sporun faydaları say say bitmiyor. Hem formunuzu koruyorsunuz hem sağlıklı yaşıyorsunuz yetmiyor bir de üstüne coregasm oluyorsunuz. Her türlü, her şekilde yaşam kalitenizi yukarıya çekiyorsunuz. Coregasm'a ulaşamasanız bile spor yapan kadınların seks sırasında daha kolay orgazma ulaştıkları araştırmalarla ispatlanmış bir gerçek. Siz hala spora başlamak için bahane mi arıyorsunuz?!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hope

lan kadınların aklına sokman böyle şeyleri.. külliyen yalan. gerçeğinin yerini tutarmı allasen..

layd

bir bilimsel makalede okumuştum, son yıllarda yapılan araştırmada gençliğin seksten uzaklaştığını kanıtlamış. böyle saçma haberlerle destekleniyor sanırım. kendini mutlu etmenin çeşitli yolları vardır ama cinsellik ayrı bir ihtiyaçtır.

mithrandir

damn women

burak.sayki.1

Bu kadar cahilin olduğu bir ülkede böyle şeyleri yazmayın sonra kadınlar spor yapmaya giderken boşalmaya gidiyor gibi iğrenç bir algı yaratırlar. Spora gidemez hale gelirsiniz.

Gizli Kullanıcı

Feminist bacılarımızdan biri ne demişti, bi balık bi bisiklete ne kadar ihtiyaç duyarsa, bi kadın da bi erkeğe o kadar ihtiyaç duyar. Sanki doğru mu demiş ne?

Görüş Bildir