Kadınlar Dikkat! Memelerin Koruyucu Kalkanı Sütyenler ile İlgili Yapılan En Yaygın Hatalar

169PAYLAŞIM

Bazen hayatınızın aşkını bulmak kadar zordur size uygun sütyeni bulmak. Doğru sütyeni bulsanız bile bir şeyleri doğru yapmıyor olabilirsiniz! İşte sütyenlerle ilgili yanlış yapılan 15 yaygın hata...

Kaynak: http://diply.com/article/common-bra-mist...

1. En sıkı kopçaya takılan sütyen seçimi yapmak

Denediğiniz sütyenin, en sıkı olan değil en geniş olan kopçaya takılabilmesi gerekir. Bunun sebebi ise zaman geçtikçe sütyenlerin yıpranması ve genişlemesi sonucunda en sıkı olan kopçaya takılarak kullanım süresini uzatabilmektir.

2. Evdeki sütyeninizle aynı beden diye denemeden sütyen almak

Daha önce aldığınız ve size tam olan bir sütyenle aynı beden sütyen almanın mantıklı olabileceğini düşünmeyin. Çünkü sayısız çeşitte ve tarzda sütyenler var ve hepsinin kalıbı aynı olmayabilir. Bu nedenle sütyen almadan önce denemenizde fayda var.

3. Sütyen denerken tişörtünüzü giymemek

Sütyen almadan önce denemeniz gerektiğini söylemiştik. Yapmanız gereken ikinci adım ise denediğiniz sütyenin üzerine tişörtünüzü geri giymek! Çünkü denediğiniz sütyenin size tam olup olmadığını gösterecek olan şey kıyafetlerinizdir.

4. Vücudunuzun sütyenden taşmasının normal olduğunu düşünmek

Sütyen denerken kıyafetlerinizi giymenin önemli olmasının sebeplerinden biri vücudunuzun sütyenden taşıp taşmadığını kontrol etmek içindir. Eğer giydiğiniz sütyen sırtınızı sıkıyor veya memeleriniz sütyenden taşıyorsa, doğru seçimi yapmamış olabilirsiniz!

5. Memelerinizi, sütyenin içine iyice oturtmayı unutmak

Doğru sütyen seçimi yapıp yapmadığınızı anlayabilmek için memelerinizin sütyenin içine iyice oturup oturmadığını kontrol etmeniz gerekir.

6. Sütyen bandının çok yukarıda durması

Eğer sütyen bandınız sırtınızda çok yukarıda duruyorsa, yanlış bir sütyen seçimi yapmışsınız demektir. Bu yanlış sütyen seçimi sağlığınızı kötü etkileyebilir çünkü sırt ağrısı gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Olması gereken ise sütyen bandının yer ile paralel olmasıdır.

7. Balensiz sütyenler tercih etmek

Çoğu kadın balenli sütyenleri çok rahatsız bulur, çünkü o balenler bazen sütyenden çıkarak canınızı almaya çalışabilir. Ancak büyük memeli kadınlar için sütyenlere balen konulmasının iki sebebi vardır: Memelerinizi daha rahat taşımanıza yardımcı olur ve sırt ağrısı çekmenizi biraz olsun engeller!

8. Sütyenlerinizi az sıklıkla yıkamak

Eğer çok terliyorsanız ya da spor sonrasında da aynı sütyeni giymeye devam ediyorsanız, çok yanlış yapıyorsunuz demektir! Sütyenler sık sık ve düzenli yıkanması gereken parçalardır.

9. Sütyenlerinizi olduğu gibi çamaşır makinesine atmak

Sütyenlerinizi düzenli olarak yıkamanız gerektiğini söyledik, ama bunu yaparken dikkatli olmanız gerekir. Örneğin: Kot pantolonlarınız ve kazaklarınızla atmamanızda fayda var! Aynı zamanda yıkanma esnasında sütyeninize zarar gelmemesi için sütyen yıkama çantası kullanmanız gerekir ya da bir yastık kılıfına koyarak da yıkayabilirsiniz!

10. Sütyenlerinizi kurutma makinesinde kurutmak

Çamaşır makinesinin zarar verdiği kadar kurutma makinesi de zarar verir sütyenlerinize. Sütyeninizin içinde lastik kısım deforma olabilir ve bir daha giyilmez hale gelebilir. Bu nedenle geleneksel kurutma yöntemini kullanmanızda fayda var!

11. Aynı sütyeni 2 veya daha fazla gün üst üste giymek

Sütyenlerinizi düzenli yıkamanız gerektiğini söylemiştik. Ama bunun yanında yapmanız gereken bir şey daha var: Bir sütyeni 2 günden fazla giymemek. Farklı sütyenler giyerek sütyenlerinizin ömrünü uzatabilirsiniz!

12. Sütyenlerinizi katlayarak muhafaza etmek

Sütyenlerinizi dolabınızda saklarken, kapladığı yerden tasarruf etmek için ikiye katlıyor olabilirsiniz ama bu sütyenlerinizin deforme olmasına ve şeklini kaybetmesine sebep olur. Bunun yerine sütyenlerinizi düz bir şekilde üst üste koyarak hem yerden tasarruf edebilir hem de sütyenlerinizin kullanım ömrünü uzatabilirsiniz!

13. Beyaz kıyafetlerin içine beyaz sütyen giymek

14. Sütyenlerinizi uzun süre giymek

Uzmanlara göre, her 6-8 ayda bir sütyenlerinizi çöpe atıp yenilerini almanız gerekiyor. Verdiğimiz önerileri kullanarak sütyenlerinizin ömrünü uzatmış olabilirsiniz ancak bir süre sonra sütyenler şekillerini kaybeder ve vücudunuza uygunluğunu kaybedebilir. Yani yenisini almanın vakti gelmiş olabilir!

15. Giydiğiniz kıyafetlerin içine rastgele sütyen seçimi yapmak

Giyeceğiniz kıyafete göre sütyen seçimi yapmak yararınıza olabilir. Örneğin: Omuzları açık bir kıyafet giydiğinizde straplez sütyen tercih etmeniz, sütyen askısıyla mücadele etmemenizi sağlayacaktır!

Kıyafetlerinize uygun sütyen seçimi konusunda daha detaylı bilgiye ulaşmak için 👇

Kopça Açmada Olmasa da, Sütyen Seçmede Sizi Uzman Yapacak Süper Öneriler - onedio.com
Kopça Açmada Olmasa da, Sütyen Seçmede Sizi Uzman Yapacak Süper Öneriler - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zeynep-kilincarslan

Gerçekten ufuk açıcı bir yazı olmuş.Özellikle de son madde yoksa kimin aklına gelir straplez elbise ile askısız sütyen uyumu.Bravo!

ekinezya

İşkence vesaire alakası yok,siz nasıl sütyenler giyiyorsunuz acaba??

lovely-head

şu sütyeni bulan mezarinda ters donsun ya bu ne iskencedir.

goddess

Hala sutyen giyen kadinlar var mi ya

poncik_mine

senin bildiğin kadınlar ne giyiyo

goddess

Kadinim ve hic bir sey

aylin-kayhan

Yer çekimine karşı nasıl bir önlem alıyorsun peki?

goddess

sutyen takmamanin gogusleri sarkittigina dair kesin bi arastirma yok canlar

aylin-kayhan

Kesin araştırma yoktur tabi ki ama araştırmalar var diye biliyorum ve şunu demeden geçemicem tebrik ederim takmadığın için yaşasın özgürlük:)

goddess

bence dee :))

alp_er

erkek olmak gibisi yok. evet düz mantık ama sütyen yok en azından.

Görüş Bildir